WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Проблеми удосконалення оподаткування - Реферат

Проблеми удосконалення оподаткування - Реферат

справедливості розподілу податкового тягаря, що складає базу теорії конкретної побудови податків, лежить в основі побудови податкових ставок величини податку на одиницю оподатковування.
Отже, основне в податковій політиці на сучасному етапі в Україні є реформування податкової системи в напрямах:
1. Зниження загального рівня податкового тягаря.
2. Забезпечення інвестиційної спрямованості податкової системи шляхом запровадження інвестиційних пільг.
3. Реалізації соціальної спрямованості податкової системи.
4. Удосконалення механізмів обчислення і стягнення податків.
5. Удосконалення для виконання вищезазначеного правової бази оподаткування, закріплення податкової системи України в Податковому кодексі.
Для того щоб стимулююча податкова політика сприяла суттєвому зростанню попиту підприємств на інвестиційні товари і на цій основі-розширенню їх виробництва вона має поєднуватися з такими заходами:
1. Комплексом заходів, в тому числі податкових, які забезпечили б активізацію інвестиційної діяльності комерційних банків, через те, що власних коштів підприємств недостатньо для проведення серйозної інвестиційної політики в умовах спрацьованості більшості основних фондів підприємств.
2. Активізацією приватизаційних процесів, а також чітким визначенням і гарантуванням прав власності, що дасть можливість власникам і менеджерам отримувати прибутки від виробництва та інвестування і зацікавить їх в інвестуванні коштів.
3. Демонополізацією економіки, яка змусить підприємства реагувати на зростання сукупного попиту не підвищенням цін, а розширенням виробництва.
4. Стабілізацією інфляційних процесів, що посилять привабливість інвестицій.
5. Політичною і правовою стабілізацією, які сприятимуть зростанню впевненості підприємців в майбутньому і стимулюватимуть їх до інвестування в економіку.
У залежності від принципу і характеру предмета оподатковування податкові ставки можуть бути твердими (абсолютна сума на одиницю оподатковування) або процентними. Процентні ставки, у свою чергу, можуть бути пропорційними і прогресивними. Податкова політика в Україні повинна сприяти, насамперед, росту обсягів нагромадження, створенню умов, що полегшують підприємствам відновлення основного капіталу.
ВИСНОВКИ
У роботі був запропонований короткий аналіз системи оподатковування України. Приділено особливу увагу таким найважливішим її складовим як податковим законам, їх функціям, проблемам, та пропозиціям по вдосконаленню. Без сумніву, що, не дивлячись на пророблену законодавчу роботу, Президенту і КМУ потрібно буде ще багато чого змінити в цій, здавалося б, що стабільно приносить доход, системі. У нинішній обстановці, коли надзвичайно загострилися відносини між суб'єктами власності і державою, коли бюджет намагаються лише залатати до пори до часу, головне - це не перегнути палку, як це сталося зовсім недавно в зв'язку з виходом указу про створення фонду енергоносіїв. Вважаю, що зараз нашій державі необхідно обпертися на підприємців не в буквальному значенні (душу податків), а зробити їм дійсну підтримку, щоб дійсно хоч небагато наблизитися до цивілізованих економічних відносин усередині країни.
З огляду на недоліки української податкової системи, Уряд і Парламент повинні сконцентрувати свої зусилля на швидкому реформуванні та раціоналізації податкової системи. Крім того, варто використовувати момент економічного підйому, оскільки економічне зростання може полегшити податковий тягар без зменшення бюджетних надходжень. Варто створити нейтральну, стабільну і постійну податкову систему, із широкою базою оподаткування, що буде сприяти стабільному економічному зростанню і розвитку економічної та інвестиційної діяльності як внутрішньої, так і зовнішньої. Я вважаю, що податкова реформа повинна спрямовуватися на створення привабливої та стабільної у довгостроковій перспективі податкової системи. Крім того, органи влади перед тим, як почнуть знижувати податкові ставки, повинні вживати заходів для розширення податкової бази. Прогрес у податковій реформі є однією з умов, визначених МВФ для одержання траншів за програмою розширеного фінансування.
Я вважаю, що визначну роль у податковій системі України мають відігравати податки на майно, на землю і на використання природних ресурсів. Вони не залежать від обсягу виробництва, продажу і є стабільними, а значить, створюють гарантію поповнення бюджету і будуть стимулювати ефективне використання природних ресурсів і закріплених основних та оборотних фондів.
Для нормального функціонування держави повинна здійснюватися ефективна податкова політика, яка передбачає встановлення і стягнення податків. На жаль, на сьогодні економіка України має багато вад: збільшується кількість збиткових підприємств, зростає безробіття, ускладнюється соціально-економічна ситуація в країні. Зумовлюється це тим, що акцент у податковій політиці зроблено на фіскальній функції, а її регулююча та стимулююча роль фактично зведена нанівець. Тому проблема побудови ефективної податкової системи залишилася однією з найактуальніших у процесі становлення ринкових відносин і закладання підвалин для економічного зростання України.
Податки - найбільш адекватний волі господарської діяльності метод взаємин держави як з підприємствами, так і з населенням, найбільш демократичний спосіб економічного регулювання. Нова податкова система повинна враховувати принципові зміни в житті країни. Отже, необхідно створити більш розгалужену, кваліфіковану податкову службу дня контролю і своєчасної сплати податків, з можливостями (у випадках порушення законодавства)вести наслідок, забезпечити безпеку діяльності її працівників, зробити сплату податків не чимось страшним та недосяжним, а навпаки, спрощеним та елементарним процесом економічних відносин.
У своїй контрольній роботі я розкрив суть податків, податкової системи, її недоліки та деякі методі та заходи вдосконалення тієї системи, що вже існує, на мою думку. Головний аспект ефективної роботи товаровиробника та податкової системи - тісна, дружня та справедлива співпраця між даними суб'єктами.
Л І Т Е Р А Т У Р А
(що була використана для написання контрольної роботи)
1. Закон України "Про систему оподаткування" від 17 лютого 1997р.
www.rada.kiev.ua
2. Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22 травня 1997 р.
www.rada.kiev.ua
3. Закон України "Про місцеві податки і збори" від 25.05.99р. № 565/99.
www.rada.kiev.ua
4. Гега П. та ін. Основи податкового права. - К.: "Знання", 1998
5. Єпіфанов А.О. та ін. Бюджет і фінансова політика України. - К.: "Наукова думка", 1997
6. Турчинов О. Реформування оподаткування доходів громадян у сучасних економічних умовах //Економіка України. - 1996. - №2.
7. Опарін В.М. Фінанси. - К., КНЕУ, 1999
8. України. -2000.-№10
9. Томчинська М. "Оцінка податкової політики в Україні в 2000 і 2001 рр.. та її майбутні перспективи" //Економіст. - 2001.- №6
10. Климко Г.Н. Основи економічної теорії. -Київ. "Вища школа"-"Знання", 1997.
11. Головна державна податкова інспекція України. Основи оподаткування в Україні. -Київ."Укртиппроект",1998.
12. Ткаченко Т.: "Податок на прибуток підприємств і прямі зарубіжні інвестиції" //Економіка України № 4.- Київ. "Преса України", 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...