WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → ПДВ та податок на прибуток за законодавством Франції - Реферат

ПДВ та податок на прибуток за законодавством Франції - Реферат

рік.
ЗЕМЕЛЬНІ ПРИБУТКИ (прибутки від здачі в оренду будівель і землі).
Із загального прибутку виключається:
а) 15% при оренді будівель і 10% при оренді землі;
б) витрати, пов'язані з утриманням будівель;
в) суми податку на будівлі і на землю.
ПРИБУТКИ ВІД ОБОРОТНОГО КАПІТАЛУ (дивіденди і проценти)
Загальні прибутки меншають на:
а) витрати, пов'язані з оплатою послуг банку, якщо він веде справи по акціях;
б) 16 тис. фр. для стимулювання дрібних держателів акцій.
Крім того, не обкладається сума прибутків від процентів по внесках на ощадну книжку до 60 тис. фр. (середній процент 4,5% річних).
ПРИБУТКИ ВІД ПЕРЕПРОДАЖУ.
Загальний прибуток від перепродажу будівель підлягає актуалізації, тобто меншає на інфляцію, а також застосовується знижка 5% в рік для захисту від спекуляції. Через 20 років володіння будівлею знижка рівна 100% податку. Якщо продається власний будинок або квартира, в якій власник постійно проживав (основне місце проживання), то прибуток від продажу також оподаткуванню не підлягає.
Загальним правиломтакож є те, що прибутки від продажу нерухомого майна враховуються тільки якщо сума продажу (ціна операції) більше за 290 тис. франків
Прибутки від перепродажу цінних паперів актуалізації не підлягають, але прибутки і втрати по акціях сальдуються.
Чисті втрати можуть бути віднесені на майбутні прибутки, але не більш ніж на 5 років. Прибутки від перепродажу цінних паперів можуть обкладатися по вибору платника податків по ставці 16% і в загальний розрахунок не включаються.
ПРИБУТКИ ВІД ПРОМИСЛОВОЇ І ТОРГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ, що не є акціонерними товариствами.
За загальним правилом із загальної суми прибутків (виручки), включаючи дебіторів, виключаються витрати на виробництво і продаж (сировина, амортизація, зарплата, кредитори тощо).
Є два порядки розрахунків.
Перший. Дрібні комерсанти (товарообіг менше за 500 тис. фр.) передають відомості, а податкова служба сама вилучає податок. При цьому бухгалтерський облік не обов'язковий.
Другий. Підприємства з товарообігом понад 500 тис. фр. зобов'язані вести бухгалтерський облік, вони самі ведуть розрахунок прибуткового податку.
Індивідуальні комерційні підприємства (не товариства) можуть отримувати 20% знижку (т. зв. "знижка на звітність"), якщо вони є членами управлінського центру, який затверджується державою і є, так би мовити, гарантом правильності обліку та відсутності махінацій.
НЕКОМЕРЦІЙНІ ПРИБУТКИ (прибутки осіб вільних професій)
Оподаткування аналогічне прибуткам комерсантів, за винятком дебіторів і кредиторів, які не враховуються.
Витрати перевіряються і приймаються податковими інспекторами. Невеликі (менше за 175 тис. фр. ) гонорари мають пільги у осіб вільних професій, бухгалтерський облік не ведеться, але якщо вступають до управлінського центру, надається знижка (як і дрібним комерсантам) у розмірі 20%.
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПРИБУТКИ
Мають три способи (режими) оподаткування.
Перший. Колективні пільги, якщо прибуток менше за 500 тис. фр. на платника.
Податкова служба сама визначає чистий прибуток на 1 га землі по реґіону (дуже маленькому).
Другий. Прибутки від 500 до 750 тис. франків.
Оподатковуваний прибуток визначає сам селянин, по схемі виручки-витрати.
Третій. Прибутки понад 750 тис. франків. Правила оподаткування такі ж, як у комерсантів.
Режим реального прибутку.
Основною особливістю оподаткування прибутків від сільськогосподарської діяльності є можливість (але не обов'язок) підраховувати прибутки за системою середніх цифр (два попередніх роки + поточний), що пов'язано з особливостями сільськогосподарського виробництва і залежністю прибутків від погодних умов.
Чисті прибутки по всіх 7 категоріях і визначають загальний чистий прибуток платника (сім'ї).
Віднімаються також витрати, пов'язані з підтримкою літніх батьків (продуктові пенсії в межах встановленого ліміту) і на добродійні цілі.
Отриманий чистий прибуток і підлягає оподаткуванню.
Для розрахунку податку чистий прибуток сім'ї розподіляється на частини таким чином:
Незаміжня, холостяк - 1 частина
Подружня пара - 2 частини
1 дитина - 0,5 частини додатково
2 дитини - 1 частина додатково
3 дитини - 2 частини додатково
Потім визначається сума податку по відповідних ставках на одну частину. Загальний розмір податку визначається складанням сум податку по кожній частині. Така схема дозволяє пом'якшити прогресію податку і створити певні пільги багатодітним сім'ям.
Крім цього, податок може бути скорочений на 25% суми витрат:
а) за утриманням дітей в дитячих дошкільних установах (25% оплати утримання);
б) з надання допомоги літнім (патронажна сестра тощо);
в) у сплаті відсотків за кредит на придбання житла (при цьому встановлена межа - 30 тис. фр. для сім'ї, 15 тис. фр. для самотніх);
г) по внесках на страхування життя;
д) купівлю акцій (тимчасовий захід).
Вказаний перелік змінюється в залежності від податкової політики, що проводиться. Крім того при низьких податках (менше за 4.4 тис. фр.) є знижки, що дозволяють знизити прогресію перших ставок шкали оподаткування.
Стягування прибуткового податку відбувається таким чином.
До кінця лютого платник надає декларацію про прибутки за попередній рік. По декларації податкова адміністрація розраховує податок, розмір повідомляється платнику, який повинен сплатити його до кінця вересня.
Існує авансовий метод платежу податку, коли 1/3 вноситься в лютому, 1/3 у травні і залишок за уточненим розрахунком у вересні.
Може бути прийнятий інший порядок, по якому щомісяця платиться 1/10 частина податку з остаточним перерахунком в листопаді - грудні.
Дійсна практика стягування прибуткового податку критикується через ряд обставин:
1. Податок через численну систему пільг не став по суті загальним. З 25 млн. потенційних платників податок платять тільки 13 млн., або приблизно кожний другий.
2. Розрахунок податку дуже складний, технічно важкий. Багато платників не можуть його самостійно підрахувати Прибутковий податок активно використовувався для проведення економічної політики, і кожний новий уряд країни ускладнював його.
3. Багато хто вважає шкалу ставок дуже крутою.
4. Податок стягується не в момент отримання прибутку, а значно пізніше, що дуже сильно позначається при зниженні прибутків.

 
 

Цікаве

Загрузка...