WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Режим оподаткування капітального будівництва - Контрольна робота

Режим оподаткування капітального будівництва - Контрольна робота

розмірі 10% суми нарахованого податку на кожний випадок порушення. Для всіх видів податків, зборів, інших обов'язкових платежів відповідними нормативними актами визначено терміни їх, сплати. З моменту закінчення визначених термінів настають наслідки у вигляді ненадходження коштів до бюджетів та державних цільових фондів.
Порядок і строки сплати інших податків встановлюються також іншими декретами Кабінету Міністрів України, наприклад, "Про акцизний збір", "Про місцеві податки і збори", "Про податок на прибуток підприємств і організацій", "Про податок на добавлену вартість" і таке інше.
Але якщо в процесі перевірки було встановлено, що підприємство, його посадові особи умисно приховували свої доходи від оподаткування, тоді їх, дії підпадають під кваліфікацію Ст. 212 КК України. Порушення встановленого порядку і строків подання декларацій про доходи і несплата податків є обктивною стороною діяння, передбаченого ч. 1 Ст. 212 КК України. Для кваліфікації діяння за ч. 1 Ст. 212 КК України досить встановити і доказати, що декларація не була подана в установлений строк умисно, і що з цієї причини податок не було сплачено. Приховування (заниження) об'єктів оподаткування є способом зменшення платежів або способом ухилення від сплати податків частково чи у повному обсязі. Значних розмірів визнається шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Із ч. 4 Ст. 212 КК України витікає, що особа, яка вперше вчинила ухилення від сплати податків, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до відповідальностісплатила податки (збори), а також відшкодувала шкоду завдану державі несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, сплата пені).
Заподіяння несплатою податків менших розмірів, тягне за собою адміністративну відповідальність. Згідно з ч. 7 Ст. 25 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції 1997 р. на посадових осіб винних у несплаті податків, приховуванні (заниженні) доходу або об'єктів оподаткування, накладається адміністративний штраф у розмірі середньомісячної заробітної плати, а за такі самі дії, вчинені протягом року після накладення адміністративного стягнення, - у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.
Тобто, якщо перевіркою буде встановлено, те, що ЗАТ "Шао" ненавмисно затримало подачу декларації про доходи за 3 квартал 1998 р., і не подало декларацію за I квартал 1999 р., то тоді на нього буде накладено фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 10% суми нарахованого податку на кожний випадок порушення, що є у відповідності із Ст. 20 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції 1997 р.
Для посадових осіб ЗАТ "Шао", якщо несплачені податки були невеликих розмірів, їхні дії підпадають під адміністративну відповідальність передбачену ч. 7 Ст. 25. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції 1997 р., і на них накладається адміністративний штраф у розмірі середньомісячної заробітної плати, а за такі самі дії, вчинені протягом року після накладення адміністративного стягнення, - у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.
В разі, якщо, як це вже наводилося вище, буде встановлено умисне ухилення від сплати податків посадовими особами цього підприємства, їх дії будуть кваліфікуватися згідно норм Кримінального Кодексу України, а саме у відповідності до Ст. 212 "Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів". Згідно норм цієї статті передбачено покарання за ч. 1 Ст. 212 КК - штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; за ч. 2 Ст. 212 КК - штрафом від п'ятисот од двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні засади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; за ч. 3 212 КК - позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна".
Задача №4
Підприємство надало фінансову допомогу неприбутковій організації у сумі 20 тис. грн. і віднесло дану суму на витрати. Податковий інспектор, який провадив документальну перевірку, наклав штраф на підприємство, за неправильність ведення бухгалтерського обліку у розмірі 100 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян.
До Вашої юридичної фірми звернувся директор підприємства з проханням дати відповідь на питання:
" в яких випадках фінансову допомогу можна віднести на витрати;
" чи повинно підприємство сплачувати штраф?
Відповідь. 1) Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції 1997 р. в Ст. 5 дається визначення валових витрат, а саме в пп. 5.2.2, де сказано: "Суми коштів або вартість майна, добровільно перерахованих (переданих) до державного бюджету України або бюджетів територіальних громад, до неприбуткових організацій, у випадках, визначених у пункті 7.11.1 "Ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є:
а) органами державної влади України, органами місцевого самоврядування та створеними ними установами або організаціями, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;
б) благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадськими організаціями, створеними з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками;
в) пенсійними фондами, кредитними спілками, створеними у порядку, визначеному законом;
г) іншими, ніж визначені у абзаці "б" цього підпункту юридичними особами, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів;
д.) спілками, асоціаціями та іншими об'єднаннями юридичних осіб, створеними для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників та не проводять підприємницької діяльності, за винятком отримання
пасивних доходів;
е) релігійними організаціями, зареєстрованими у порядку,

 
 

Цікаве

Загрузка...