WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік заробітної плати та пов’язаних з нею розрахунків - Курсова робота

Облік заробітної плати та пов’язаних з нею розрахунків - Курсова робота

відомості відображаються нарахування працівникам підприємства з відображенням відповідних рахунків, а по дебету 7- - утримання у відповідності з діючим законодавством України.
В кінці відомості визначається сума, що підлягає робітнику видачі на руки. Відомість №В-8 може бути використана і як платіжна відомість, ф для визначення сум відрахувань на соцстрах і в Пенсійний фонд. На основі даних відомості №В-8 проводяться записи у відомості №№В-5 і В-3 (1).
Відображення операцій по рахунку 70 субрахунок 1 "Нарахува заробітна плата" показано у додатку 1.
?
РОЗДІЛ 7. НАРАХУВАННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ. ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ ПО СОЦІАЛЬНОМУ СТРАХУВАННЮ.
Порядок обов'язкових внесків на державне страхування визначає Верховна Рада України, а розмежування відрахувань в пенсійний фонд і фонд соціального страхування визначає Кабінет міністрів України.
Соціальне страхування - одна із гарантій здійснення прав працюючих на матеріальне забезпечення. На даний час з метою вдосконалення зв'язків підприємств з органами державного соцстраху пройшли певні зміни в організації бухгалтерського обліку, що в свою чергу змінило розрахункові взаємовідносини підприємств і органів державного соцстраху.
Основними об'єктами обліку на підприємствах є: суми нарахованих страхових внесків; суми, нараховані в Пенсійний фонд, і витрати, що здійснювались за рахунок соціального страхування і Пенсійного фонду (1).
Загальна сума нарахувань на заробітну плату становить 49% від фонду заробітної плати, з них:
- 37% - на соціальне страхування;
12% - у Фонд ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
З 37%, що спрямовуються на соціальне страхування, 88% йде у Пенсійний фонд, а 12% - безпосередньо у Фонд соціального страхування (8).
Суми цих нарахувань включаються у собівартість продукції. Їх розмір залежить від фонду заробітної плати і нормативу відрахувань.
В бухгалтерському обліку цей процес відображається по кредиту рахунку 69 "Розрахунок по страхуванню" по відповідних субрахунках в кореспонденції з рахунками, на які (20, 23, 24, 25, 26, 80, 81, 87 і ін. рахунки). Частина державних страхових засобів використовується безпосередньо на підприємствах, а інша частина проходить через відповідні державні органи.
Найбільш поширеним видом використання засобів соцстраху на підприємствах є оплата лікарняних листків непрацездатності. Нарахування допомог працівнику по тимчасовій непрацездатності (у зв'язку з хворобою, вагітністю і т.д.) проводиться за рахунок коштів фонду соціального страхування і в обліку відображаються записом: Дт - 69/1 "Розрахунки по соціальному страхуванню"; Кт - 70 "Розрахунки по оплаті праці".
Всі одноразові виплати допомоги (у зв'язку з народженням дитини чи похованням) відображаються по Дт - 69 "Розрахунки по страхуванню" і Кт - 50 "Каса".
Якщо підприємство допустило порушення в області охорони праці, то потерпівший робітник отримує допомогу не із засобів фонду соцстраху, а за рахунок засобів свого підприємства. Ці витрати відносяться на витрати виробництва і в обліку відображаються записом: Дт - 26 "Загальногосподарські витрати", Кт - 69 "Розрахунки по страхуванню".
За рахунок засобів фонду соціального страхування підприємствам дозволено проводити доплати на дієтичне харчування, яке надається робітникам в столовах. Це відбражається по Дт -69 і Кт - 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами".
Із засобів Пенсійного фонду виплачуються допомоги по догляду за дитиною та інші виплати, передбачені законодавством України. Виплата допомог і пенсій в обліку відображається по Дт - 69/4 "Розрахунки з Пенсійним фондом" і Кт - 50 "Каса" Після відображення всіх операцій по 69 рахунку виявляється кінцевий стан розрахункових взаємовідносин підприємств з відповідними органами соцстраху і забезпечення (1).
?
Висновки.
Організація заробітної плати визначається трьома елементами: тарифною системою, нормуванням праці і формами та системами оплати праці. Тарифна система, яка є основою організації оплати праці, включає в себе тарифну сітку, тарифну ставку і тарифно-кваліфікаційні довідники.
Нормування праці включає два показники: норму виробітку і норму часу. Норма виробітку встановлює кількість одиниць продукції, яка повинна бути виготовлена за одиницю часу; норма часу - час, необхідний для виконання роботи в певних умовах.
Існують 2 форми оплати праці - погодинна і відрядна. При погодинній заробіток залежить від кількості відпрацьованого часу і тарифної ставки (зарплата за одиницю часу); при відрядній - вд кількості виробденої продукції і розцінок (зарплата за одиницю продукції( на неї.
Застосовують 2 системи погодинної форми оплати праці - проста погодинна і погодинно-преміальна, при якій робітники крім основного заробітку отримують ще й премії.
Відрядна форма оплати праці має такі системи: пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна і акордна.
В даний час широко поширена оплата праці по контракту, яка заключається в домовлеості сторін і пов'язується з виконанням умов контракту.
Техніка підрахунку заробітної плати складається з трьох етапів: нарахування, утримання із заробітної плати та визначення зарплати до видачі на руки. При погодинній заробітній платі сума нарахованої зарплати визначається як добуток відпрацьованих нормо-годин на тарифну ставку. При відрядній сума нарахованої зарплати визначається множенням встановленої розцінки за одиницю виробітку на кількість виробів (якщо це пряма відрядна), визначається норма виробітку (якщо це відрядно-преміальна).
Нарахування заробітної плати здійснюється у розрахукових відомостях по кожному працівнику за видами (відрядно, погодинно, премії, інші нарахуванні, до яких відносяться доплати за роботу і святкові дні (вихідні дні), роботу в понадурочний час, персональні надбавки, допомога по тимчасовій непрацездатності. Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності визначаються виходячи з середнього заробітку за два попередні місяці, на основі якого обчислюється середньоденний заробіток шляхом ділення заробіткуза два місяці на кількість робочих днів за цих два місяці; кількість днів хвороби і трудового стажу роботи.
Утримання із заробітної плати відображається у правій частині розрахункової відомості. До них відноситься прибутковий податок, який обчислюється виходячи з ставок прибуткового податку з доходів громадян; суми по виконавчих листах, по виконавчих написах нотаріальних контор; суми з осіб, що відбувають виправні роботи; профспілкові внески; одержаний аванс за звітний місяць; своєчасно не повернуті підзвітні суми; грошові нарахування (на нестачі товаро-матеріальних цінностей, розкрадання тощо), штрафи та інші відрахування відповідно до чинного законодавства України; відрахування до Пенсійного фонду.
Загальна сума утримань не повинна перевищувати 50% суми зоробітної плати за мінусом податків.
Різниця між нарахованою сумою заробітної плати і утриманнями складає суму до видачі на руки для кожного робітника. Видача зарплати проводиться по платіжних відомостях у встановлені на підприємстві дні місяця напротязі 3-х днів, рахуючи отримання

 
 

Цікаве

Загрузка...