WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік грошових коштів - Курсова робота

Облік грошових коштів - Курсова робота

касової книги" наприкінці місяця повинне автоматично роздруковуватися загальна кількість аркушів касової книги за цей місяць, а у випадку роздруківки наприкінці року - їхня загальна кількість за рік.
Після роздруківки "Вкладного листа касової книги" і "Звіту касира" касир зобов'язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати "Звіт касира" разом із прибутковими і видатковими касовими документами в бухгалтерію під розпис у "Вкладному листі касової книги".
З метою забезпечення схоронності і зручності використання "Вкладний лист касової книги" протягом року зберігається касиром окремо за кожен місяць. Після закінчення календарного року (чи в залежності від необхідності) "Вкладний лист касової книги" формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість аркушів за рік засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства - юридичної особи, а підшивки формуються в книгу, що скріплюється печаткою підприємства - юридичної особи.
Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях повинна передаватися для збереження протягом 36 місяців в архів підприємства - юридичної особи.
Контроль за правильним веденням касової книги покладається на головного чи бухгалтерауповноважена керівником особа.
Порядок заповнення прибуткових і видаткових касових ордерів, платіжної відомості на видачу заробітної плати, а також касової книги розглянутий у прикладі .
Приклад. Підприємством протягом 20 квітня 2001 року були здійснені касові операції, наведені в таблиці 5.2.
Таблиця 5.2
Журнал господарських операцій за 20 квітня 2001 року
(витяг)
№ документа Зміст операцій Сума, грн. Дт Кт
… … … … …
ПКО № 101 Повернення Гуренко І.С. невикористаних коштів, виданих під звіт на витрати по відрядженню 80 301 372
ПКО № 102 Отримано з банку:
для видачі заробітної плати за березень 2001 року 650 301 311
на господарчі витрати 50 301 311
на витрати по відрядженнях 100 301 311
ПКО № 103 Отримана від продавця-касира Іванова В.Р. торгова виручка 590 301 301
ПКО № 104 Оплата за товар від ТОВ "Альфа" 260 301 361
ВКО № 448 Видано заробітну плату за березень робітникам механічного цеху 250 661 301
ВКО № 449 Здана в банк торгова виручка 850 311 301
ВКО № 450 Видано під звіт Петрову А.І. на відрядження 100 372 301
ВКО № 451 Видано в підзвіт Сидорову Є.Р. на господарчі витрати 130 372 301
ВКО № 452 Видано заробітну плату АУП 300 661 301
ВКО № 453 Видана Петросяну Є.В. заробітна плата за довіреністю 50 661 301
… … … … …
5.4. Книга обліку прийнятих і виданих касиром коштів
При наявності на підприємстві декількох касирів старший касир перед початком робочого дня видає іншим касирам авансом необхідну суму готівки під розпис у Книзі обліку прийнятих і виданих касиром готівкових коштів. Типова форма № ДО - 5 "Книга обліку прийнятих і виданих касиром готівкових коштів", затверджена наказом Міністерства статистики України від 15.02.96 №51.
Ця книга може також використовуватися з метою обліку виданих коштів довіреним особам для виплати заробітної плати, у випадку якщо заробітна плата виплачується не через касу підприємства.
Касири наприкінці робочого дня зобов'язані скласти звіт про одержання авансу і готівки, прийнятих (виданих) по прибутковим (видатковим) документах, і здати залишок наявні і касові документи по проведених операціях старшому касиру під розпис у книзі обліку прийнятих і виданих касиром готівкових коштів.
Про аванси, отриманих для оплати праці і виплати стипендій, касир зобов'язаний скласти звіт у встановлений термін з урахуванням дня їхнього одержання. До закінчення цього терміну касири зобов'язані щодня здавати в касу залишки готівки, не виданих по платіжним (розрахунково-платіжним) відомостях. Наявні здаються в опечатаних касирами сумках, пакетах і т.п. старшому касиру під розпис у книзі обліку прийнятих і виданих касиром грошей із указівкою сум.
Для відображення в регістрах бухгалтерського обліку видачі готівки на вищевказані цілі варто відкрити субрахунок "Операційна каса" до рахунку 30 "Каса".
У регістрах бухгалтерського обліку видача розмінної монети відбивається по дебету рахунку 30 "Операційна каса" і кредиту рахунку 301 "Каса в національній валюті". Дана операція повинна бути підтверджена випискою видаткового касового ордера.
6. Облік наявності і руху коштів на розрахунковому рахунку
Підприємства (підприємці), що мають поточні рахунки в установах банків, одержують готівку з цих рахунків в установах банків у межах готівкових коштів і витрачають її на цілі, які визначені в грошовому чеку і не суперечать чинному законодавству.
Для своєчасного одержання в установі банку необхідної суми готівки підприємства (підприємці) у встановленим банком термін повинні попередити (письмово чи усно) установу банку про необхідну суму коштів у банкнотах і розмінній монеті.
Щодо одержання з банку коштів на виплати, зв'язані з оплатою праці, необхідно відзначити наступне. З метою регулювання касових ресурсів установ банків підприємства повинні представляти банкам календар видачі заробітної плати, у який підприємство включає основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні і компенсаційні виплати.
Якщо на підприємстві виплати заробітної плати передбачені не за один, а за кілька днів, то керівник підприємства за узгодженням з установою банку встановлює, у які конкретно дні й у яких сумах підприємство буде одержувати готівку на заробітну плату.
Видача готівки на виплату заробітної плати в ті терміни, що приходяться на вихідні (святкові) дні, здійснюється установами банків напередодні (за два робітників дня). У четвер може також здійснюватись видача готівки, якщо термін виплати заробітної плати приходиться на п'ятницю.
Підприємствам, вихідні дні яких не збігаються із суботою і неділею, видача готівки на виплату заробітної плати в ті терміни, що приходяться на вихідні дні цих підприємств, здійснюється напередодні (за два робітників дня).
Для того щоб одержати в банку кошти, необхідно попередньо подати заяву про бронювання коштів.
Одержання готівкових коштів у банку здійснюється по чеку. Чекові книжки здобуваються підприємством за плату в установі банку. Отримані в банку наявні підприємства можуть витрачати тільки на визначені в чеку мети.
При одержанні готівки у банку клієнт представляє установі банку лист про організацію охорони коштів і забезпеченні їхнього транспортування. Якщо гроші в банку одержує не касир, а особа, що його заміняє, то вони видаються тільки при наявності в особи, що одержує, крім документа, що посвідчує особу, доручення.
Здача готівки в банк.
Кошти понад установлений ліміт залишку готівки у касі підприємство зобов'язано здавати в

 
 

Цікаве

Загрузка...