WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ на виробничих, оптово-збутових, оптових і торгівельно-помередницьких підприємст - Реферат

Бухгалтерський облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ на виробничих, оптово-збутових, оптових і торгівельно-помередницьких підприємст - Реферат


Слід підкреслити, що від'ємний сторнувальний запис за кредитом рахунків 26 "Готова продукція" і 28 "Товари" рівнозначний збільшенню цих цінностей, а за кредитом рахунку 641 (ПДВ) - зменшення податку на додану вартість у зв'язку з поверненням покупцями цінностей.
В результаті зроблених сторнувальних записів на бухгалтерських рахунках будуть зменшені в звітному місяці суми доходу і витрат з реалізації цінностей. В місяці повернення цінностей і сторнування суми їх реалізації дохід і витрати звітного місяця будуть відповідно зменшені на суму доходу від реалізації повернених цінностей та іх собівартості, які були відображені в обліку в місяці їх відвантаження.
У тому разі, коли покупцем повернені відвантажені йому на умовах наступної оплати виробничі запаси та інші оборотні активи, на повернення покупцем цих цінностей бухгалтерські записи мають бути аналогічними з використанням рахунків 20 "Виробничі запаси" і інших, 71 "Інший операційний дохід" та 94 "Інші витрати операційної діяльності".
Спрощення обліку надходження цінностей від постачальників
12. Бухгалтерський облік надходження цінностей суттєво ускладнився з введення для обліку розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість податкових розрахунків. Чи можливе в цих умовах спрощення бухгалтерського обліку надходження цінностей ? Можливе, якщо хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Але раз уже субрахунки 643 "З податкових зобов'язань" і 644 "З податкового кредиту" для податкових розрахунків до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок їх застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням рахунку 644 і одночасно облік розрахунків з постачальниками, пов'язаний з надходженням цінностей.
12.1. Суть спрощення бухгалтерського обліку, пов'язаного з надходженням цінностей на умовах їх передоплати із застосуванням субрахунку 644 "З податкового кредиту", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку нарахованим податком на додану вартість лише у випадку передоплат цінностей, які за станом на кінець місяця не були отримані. Виключити при цьому з обліку на рахунку 644 "З податкового кредиту" найбільш масові записи, що пов'язані з оплатою в звітному місяці цінностей, які протягом цього ж місяця були отримані від постачальників, тобто субрахунок 644 має застосовуватись лише відносно операцій з передоплат цінностей, не збалансованих протягом звітного місяця (оплати цінностей, здійснені в звітному місяці, що залишились на кінець цього місяця не перекритими, не збалансованими).
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і надходження цінностей в кожному окремому випаду виясняти, яка із подій відбулася раніше, застосувати субрахунок 644 "З податкового кредиту" чи ні. Не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на субрахунку 644, а, головне, в аналітичному обліку до нього та в аналітичному обліку до рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками". Зрозуміло, наскільки це важливо. Встановленого порядку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість це не порушує.
12.2. Отже, питання спрощення бухгалтерського обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками і податкових розрахунків з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця відслідковує тільки операції, пов'язані з надходженням цінностей, що попередньо оплачені постачальникам в минулі звітні періоди, й надійшли в звітному місяці; вказує при цьому на первинних товарних документах кореспонденцію рахунків на вказані операції з використанням субрахунку 644 "З податкового кредиту" (Дт 20, 28 і ін. - Кт 63 і Дт 644 - Кт 63), враховуючи особливості запису платіжних документів в обліковому регістрі за кредитом рахунку 31 "Рахунки в банках" (п. 16.3). І тільки за цими операціями, пов'язаними з податковими розрахунками з ПДВ, повинні бути зроблені відповідні записи на списання з обліку нарахованого за кредитом субрахунку 644 податкового кредиту.
Записи за всіма іншими операціями, пов'язаними з оплатою і надходженням цінностей у звітному місяці, здійснюються без використання субрахунку 644 (на надходження цінностей з передоплатою їх у звітному місяці: Дт 63 - Кт 31 і ін. і Дт 20, 28 і ін. - Кт 63 та Дт 641 (ПДВ) - Кт 63; на надходження цінностей без передоплати: Дт 20, 28 і ін. - Кт 63 і Дт 641(ПДВ) - Кт 63 та на послідуючу оплату: Дт 63 - Кт 31).
13. Податок на додану вартість від сум авансових платежів (передоплат), сплачених постачальникам у звітному місяці, в рахунок яких цінності не надійшли, відображається в обліку за даними спеціальної сальдової відомості, складеної за перевіреними даними аналітичного обліку розрахунків з постачальниками (табл. 1).
Спрощення обліку надходження цінностей не вимагає ведення жодних додаткових облікових регістрів, бо сальдова відомість здійснених і не збалансованих передоплат постачальникам складається за даними існуючого на підприємстві аналітичного обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками. Нарахування податкового кредиту за даними сальдової відомості підтверджується платіжними документами й відповідними податковими накладними.
___________________________
(підприємство)
Таблиця 1
САЛЬДОВА ВІДОМІСТЬ
авансових платежів ( передоплат), сплачених постачальникам , за дебетом рахунку
63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками"
станом на 1 лютого 2000 р.

п/п Постачальник Передоплати попередніх місяців Передоплати звітного місяця
Разом
платіжні доручення
сума платіжні доручення
сума
дата № дата №
1.
2.
3. 4. Фірма "Прут"
ВАТ "Міжрайбаза"
МП "Марія"
КСП "Україна"
І т.д. -
18.11
26.12
- -
285
18
- -
180-00 500-00
- 20.01 28.01
-
25.01 48
86
-
18 800-00 2580-00
-
850-00 800-00 2760-00 500-00
850-00
. Разом Х Х 1780-00 Х X 5880-00 7660-00
В т.ч. ПДВ Х Х 297-00 Х X 980-00 1277-00
Дт 641 (ПДВ) - Кт 644 - 980-00
Головний бухгалтер ________________________
Перевірка правильності складеної сальдової відомості здійснюється на підставі платіжних документів і відповідних податкових накладних на суми ПДВ, що входять до авансових платежів. Загальна сума ПДВ в складі авансових платежів може бути додатково перевірена розрахунковим шляхом (сума передоплат помножена на 20% і поділена на 120).
14. Перейти на спрощений бухгалтерський облік надходження цінностей від постачальників можна з будь-якого першого числа місяця. Для цього необхідно скласти сальдову відомість здійснених передоплат за цінності постачальникам за станом на початок місяця і звірити, чи сума ПДВ за цією відомістю тотожна сумі кінцевого сальдо за кредитом субрахунку 644 "З податкового кредиту" за попередній місяць.
В цьому разі в звітному місяці, в якому здійснюється перехід на спрощений облік надходження цінностей, податкових розрахунків з ПДВ і розрахунків з постачальниками, на підставі сальдової відомості авансових платежів (передоплат), здійснених постачальникам в попередні місяці, в тому числі в розрізі окремих балансових рахунків (63, 68 і інших), в звітному місяці треба здійснювати окремий контроль тільки за надходженням

 
 

Цікаве

Загрузка...