WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Фіксований сільськогосподарський податок - Курсова робота

Фіксований сільськогосподарський податок - Курсова робота

роблять у товарно-транспортній накладній запис "у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку".
На продукцію, що надійшла у рахунок сплати цього податку, заготівельні (переробні) підприємства, організації виписують прибуткову квитанцію виходячи із залікової ваги, але не вище фізичної, та встановлених на неї цін.
Щомісяця, до 5 числа наступного за звітним місяця заготівельні (переробні) підприємства, організації та платники фіксованого сільськогосподарського податку складають акти приймання-передачі продукції в рахунок фіксованого податку, які затверджуються органами державної податкової служби до 20 числа наступного за звітним місяця. Реалізація сільськогосподарської продукції, що надійшла в рахунок погашення суми фіксованого сільськогосподарського податку, здійснюється за цінами, погодженими з районними державними адміністраціями, які забезпечують надходження коштів на рахунок відділення Державного казначейства в районі на рівні розрахункових. Реалізація цієї продукції повинна здійснюватися не пізніше завершення звітного податкового року.
За розпорядженням районної державної адміністрації заготівельні (переробні) підприємства, організації виписують покупцеві сільськогоспо-дарської продукції та продуктів її переробки рахунок на суму вартості реалізованої продукції, збільшену на суму витрат, пов'язаних з транспортуванням сільськогосподарської продукції до заготівельних (переробних)
підприємств, організацій, та витрат, пов'язаних з прийманням, зберіганням і реалізацією такої продукції. Продукція реалізується покупцеві на умовах передоплати.
Покупець перераховує кошти на спеціальний рахунок заготівельного (переробного) підприємства, організації, на якому акумулюються тільки кошти, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, що надійшла в рахунок погашення фіксованого сільськогосподарського податку.
Заготівельне (переробне) підприємство, організація зобов'язані перерахувати кошти, отримані за реалізовану сільськогосподарську продукцію, за вирахуванням витрат, пов'язаних з транспортуванням, прийманням, зберіганням і реалізацією такої продукції, на окремий рахунок відділення Державного казначейства в районі протягом трьох банківських днів від дня їх надходження.
Заготівельне (переробне) підприємство, організація перераховують кошти на покриття витрат платників фіксованого сільськогосподарського податку з транспортування сільськогосподарської продукції на їх розрахункові рахунки один раз на місяць відповідно до їх частки в повному обсязі цих витрат.
Кошти на покриття своїх витрат заготівельне (переробне) підприємство, організація перераховують із спеціального рахунка на розрахунковий рахунок підприємства, організації.
У разі перевищення фактичної ціни реалізації продукції над ціною, визначеною Кабінетом Міністрів України, сума перевищення зараховується на окремий рахунок фінансового відділу з метою створення резервного фонду для покриття втрат від зниження цін та інших непередбачених втрат згідно з положенням, що затверджується районною державною адміністрацією.
У разі сплати фіксованого сільськогосподарського податку в грошовій формі платники податку, а у разі сплати в натуральній формі - заготівельні (переробні) підприємства, організації перераховують кошти на окремий рахунок відділення Державного казначейства в районі, що відкритий на балансовому рахунку 2512 "Кошти державного бюджету цільового характеру" (код бюджетної класифікації 16040000 "Фіксований сільськогосподарський податок").
Відділення Державного казначейства у районах здійснюють розмежування та перерахування коштів, що надійшли у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку, відповідно до нормативів, установлених Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок".
Суми нарахованого (внесеного) фіксованого сільськогосподарського податку включаються до складу валових витрат платника фіксованого сільськогосподарського податку.
Порядок виплати пенсій пенсіонерам сільськогосподарською продукцією в рахунок сплати податку. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.98 № 525 "Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, грошового забезпечення, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на 1998 рік" та листа ДПА №7648/7/18-0617 від 28.05.99 виплата пенсій може проводитись в натуральній формі. Платники фіксованого сільськогосподарського податку, у разі сплати його в натуральній формі, можуть його частину направляти сільгосппродукцією для виплати пенсій пенсіонерам за їх згодою. У такому разі органи Пенсійного фонду подають до органів Державного казначейства та органів державних податкових адміністрацій за місцем реєстрації платника податків реєстр, в якому відображають ідентифікаційний код та назву платника фіксованого сільськогосподарського податку, який провів вищезазначену операцію, а також суму, на яку реалізовано сільгосппродукцію в рахунок виплати пенсій за цінами зарахування фіксованого сільськогосподарського податку.
Органами державних податкових адміністрацій на підставі реєстрів, що подаються органами Пенсійного фонду, провадяться в картках особових рахунків платників записи про зарахування коштів у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку.
На 1 число кожного місяця між органами Пенсійного фонду, органами податкових служб та органами Державного казначейства проводиться звірка по сплачених коштах.
Врахування ПДВ при поставці сільськогосподарської продукції в рахунок сплати податку. П. 1 Указу Президента України від 02.12.98 № 1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників" тап. 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" від 3.04.97 № 168/97 установлено, що з 1 січня 1999 р. і до 1 січня 2004 р. не підлягають сплаті до бюджету суми податку на додану вартість, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської си-ровини, крім операцій з продажу переробним підприємством молока та м'яса живою вагою.
На підставі вищевикладеного, платники фіксованого сільськогосподарського податку при визначенні обсягів поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва в рахунок сплати цього виду податку зобов'язані вилучити із ціни 1 тонни пшениці м'якої третього класу, визначеної Кабінетом Міністрів України, суму податку на додану вартість.
Зарахування продукції, поставленої на заготівельні (переробні) підприємства і організації, в рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку проводиться за ціною 1 тонни пшениці м'якої третього класу без врахування податку на додану вартість.
При сплаті фіксованого сільськогосподарського податку у натуральній формі порядок нарахування та сплати сільськогосподарськими товаровиробниками податку на додану вартість визначений діючими нормативно-правовими актами України.
Ціна однієї тонни пшениці м'якої 3 класу у 1999р. Згідно з постановою, затвердженою Кабінетом Міністрів України № 1822 від 1 жовтня 1999 р. встановлено ціну 1 т пшениці м'якої 3 класу як еквівалент для обчислення кількості сільськогоспо-дарської продукції з 1 га сільськогосподарських угідь, яка має поставлятися в рахунок сплати фіксованого

 
 

Цікаве

Загрузка...