WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік, аналіз та аудит товарних ресурсів підприємств - Дипломна робота

Облік, аналіз та аудит товарних ресурсів підприємств - Дипломна робота

регістрів бухгалтерського обліку проводиться згідно Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку.
Важливим моментом організації обліку і виконання ним контрольних функцій є єдність оцінки товарів при надходженні і списанні з матеріально-відповідальних осіб.
(Принцип - 2) Згідно Положення по організації бухгалтерського обліку і звітності товару в підприємствах оптової торгівлі оцінюються за покупними або продажними цінами. Це обумовлює відповідний порядок записів на рахунках бухгалтерського обліку. Визначення оцінки товарів проводиться підприємствами самостійно. Рух товарів оформлюється відповідними документами, які є підставою для оприбуткування і списання товарів, відображення господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку.
Надходження і реалізація товарів здійснюється на підставі договорів, контрактів, що обумовлюють конкретні умови приймання товарів і їх відвантаження, складання відповідних супроводжувальних документів і порядку розрахунків. Порядок документального оформлення визначається відповідними нормативними документами - інструкціями, положеннями, наказами. Міністерства фінансів. Національного банку України та інших.
Порядок приймання товарів і документальне оформлення залежить від місця приймання /на складі постачальника, від транспортних підприємств, на складі покупця/ її характеру /по кількості, якості і комплектності/, ступеню відповідності вимогам договору про поставку і супроводжувальним документам.
В теперішній час, все частіше, використовують нову термінологію умов постачання продукції(терміни "Інкотерм"), які використовують в міжнародній практиці (Галицькі Контракти №46 "Про застосування міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів" від 4 жовтня 1994р. ):
FRANCO - (з італ. - вільний) з доповненням про місце, до якого діє умова;
FOB - (free on board) вільний на борту;
FAS - (free alongside sheep) вільний до борту;
CIF - (coast insurance freight) на борт + коносамент і страховий поліс;
- та інші.
Постачальник при відвантажені, направляє оптовому підприємству супроводжувальні товарні документи /накладні, рахунки - фактури, INVOICE,
специфікації та розрахункові документи - платіжні вимоги. Платіжні документи і порядок розрахунків за товари визначені в інструкції № 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України".
Надходження товарів залізницею оформляється накладною, що є супроводжувальним документом. Документ складається постачальником і видається одержувачу вантажу на станції призначення. Квитанція на прийнятий вантаж залізницею, відправляється покупцю разом з розрахунковими документами.
Оптове підприємство для приймання вантажу на станції залізниці видає матеріально-відповідній особі /помічнику, експедитору/ доручення, розпорядження на одержання вантажу та вантажну квитанцію.
Експедитор одержує товар на підставі паспорту, доручення, вантажної квитанції. Перевіряє одержаний вантаж на відповідність накладної залізниці і робить в ній відмітку про вантаж, при порушеннях упаковки або нестачі товарів експедитор перевіряє кожне товарне місце і складає комерційний акт /в трьох примірниках/ разом з представником залізниці, за підписом начальника станції. В акті показують найменування товару, його кількість, масу відповідно документам постачальника і фактичну, розмір списаної нестачі. Акт є підставою для пред'явлення претензії транспортному підприємству. При нестачі товарів в межах норм природного збитку комерційний акт не складається.
Перевезення товарів автомобільним транспортом оформлюється випискою товарно-транспортної накладної (з жовтня 1997р. - бланки суворої звітності). Вона виписується в чотирьох примірниках і є документом. Якщо сума витрат відокремлена по перевезенню вантажів, тоді ТТН одночасно слугує і супроводжувальним документом на перевезення вантажу і підставою для оприбуткування товарів, підставою для списання товарів у постачальника, підставою для розрахунків з автотранспортним підприємством.
Для оформлення надходжень товарів застосовуються різні документи, які складаються як постачальниками так і покупцями. Постачальники контролюють ТМЦ на шляху до покупця, а покупці - з моменту їх прийому до реалізації. Контроль за збереженням товарів досягається виконанням правил прийому товарів, правильним документальним оформленням, точним обліком операцій, пов`язаних з надходженням товарів, і розрахунків по ним. Постачальник при відвантаженні товарів в адресу торгового підприємства направляє супроводжуючі товарні документи (рис.2.1.1).
Рис.2.1.1 Документальне оформлення надходження товарів від постачальника.
Перераховані документи можуть бути доповнені платіжною вимогою, в якій постачальник зобов'язаний вказати на дату і номер угоди, дату відвантаження товару, номера товарних та ін. прийомо-передаточних документів, вид транспорту. Окремою стрічкою в платіжний вимозі виділяється сума ПДВ, яка повинна бути сплачена покупцем. При доставці товарів залізницею постачальник оформляє накладну спеціальної типової форми, яка являється супроводжуючим документом і видається вантажоодержувачу на станції призначення. Для отримання вантажу торговельні підприємства виділяють матеріально-відповідальних осіб і видають їм довіреність встановленої форми і вантажну квитанцію. Як правило, термін дії довіреності 10 днів. Після отримання ТМЦ і оприходування їх на склад, матеріально-відповідальна особа повинна відчитатися перед бухгалтерією про використання довіреності, пред'явивши документи постачальника та приходну накладну (прибутковий ордер), підтверджуюча надходження товарно-матеріальних цінностей на склад підприємства. На рисунку 2.1.2 відображена оперограма товарного звіту.
Виконавці
№ Зміст операцій Бригадир Члени
бригади Бухгалтер
Головний
бухгалтер
1 2 3 4 5 6
1.
Складання товарного звіту
2.
Ознайомлення із змістом товарного
звіту, оформлення, підписи
3.
Передача товарного звіту на перевірку та опрацювання
4.
Приймання товарного звіту і оформлення підпису бухгалтера на 2-му примірнику
5.
Внесення виправлень до товарного
звіту при необхідності
6. Інформування МВО про внесені
зміни до тов. звіту
7.
Складання облікового регістру
по рахунку 41
8. Передача облікового регістру
по рахунку 41 для складання
головної книги
Рис. 2.1.2. Оперограма товарного звіту.
Приймання товарів оформляється підписами на товарному документі Оптові підприємства реалізують товари із своїх складів, а також транзитом. Реалізація транзитом не передбачає завезення товару на склади і бази оптових підприємств. Товар із складів постачальника або виробника надходить в роздрібні підприємства по договору з оптовим підприємством.
Порядок документального оформлення реалізації залежить від способу доставки товарів. Товари відпускають безпосередньо покупцеві, відправляють залізницею або водним шляхом, централізовано розвозять транспортом оптового підприємства або

 
 

Цікаве

Загрузка...