WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Аудит дебіторсько-кредиторської заборгованості - Курсова робота

Аудит дебіторсько-кредиторської заборгованості - Курсова робота

за один місяць до закінчення року і за один місяць після закінчення року. Досліджуйте всі незвичайні проводки.
В. прогляньте журнал повернень і службові записки про кредитування за два місяці до закінчення року і за два місяці після закінчення року.
З. відстежте відвантажувальні документи за останні п'ять відвантажень року і перші п'ять відвантажень після його закінчення до журналу продажів, щоб встановити, чи зроблені проводки у відповідному періоді.
Практичне керівництво:
" Звичайно відвантажувальна документація вже встановлена при нагляді за інвентаризацією на кінець року. (див. основні процедури 6а в ПА-5).
" Основних процедур дебіторської заборгованості і попередніх аналітичних процедур звичайно достатньо для перевірки віддзеркалення зміни звітних періодів. Проте наступні обставини викликають необхідність виконання додаткової перевірки віддзеркалення продажів в зміну звітних періодів:
- Коли дебіторська заборгованість підтверджується на яку-небудь проміжну дату.
- Коли в ході нагляду за проведенням інвентаризації на кінець року наголошуються крупні кількості товарів, які чекають відправки.
- Коли відбувається велике збільшення продажів в перебігу останнього місяця року, в який проводиться аудит, або в перший місяць нового року.
- Коли відбулося крупне збільшення повернень нам або меморандумів про кредитування в перші декілька місяців після закінчення року
- Коли на підставі знань клієнта і/або розуміння стану внутрішнього контролю компанії аудитор відзначає високий ризик істотного спотворення інформації відносно продажів в зміну звітних періодів.
Списання
З Відберіть окремі рахунки, які були списані в ході аудиту. Встановіть, чи схвалено належним чином дане списання власником/менеджером.
Практичне керівництво
Це перевірка на шахрайство, і її не слід виконувати до тих пір, поки аудитор не запідозрить наявності порушень.
Умовно нарахований відсоток
А,Е проглянете рахунки і векселі до отримання з метою визначення, чи необхідно умовно нарахувати які-небудь відсотки на значні сальдо, що належать після дати бухгалтерського балансу. Крім того перевірте правильність класифікації цієї дебіторської заборгованості в бухгалтерському балансі.
Практичне керівництво
Дебіторська заборгованість продовженого терміну рідкісна, але може виникнути, коли компанія встановлює терміни платежів по своїх рахівницях розрахунків з покупцями унаслідок посилення економії або появи проблем з основними замовниками. Як правило, даний тип відсотка не повинен нагромаджуватися, але повинен признаватися як "касова" база.
Відсоток по векселях до отримання
А,Е По істотних векселях до отримання перевірте обґрунтованість одержаного відсотка і всіх сплачених наперед або накопичених відсотків до отримання.
Дебіторська заборгованість зв'язаних сторін
D,(А) Якщо дебіторська заборгованість зв'язаних сторін істотна, проведіть або отримайте аналіз авансів директорам, що служать керівного складу, рядовим співробітникам, акціонерам і іншим зв'язаним сторонам і виконаєте наступні кроки:
А. Перерахуйте загальну суму і визначите, чи узгоджується вона з сумою в головній бухгалтерській книзі або детальному пробному балансі.
В. Передивитесь перелік на предмет потенційних проблемних рахунків або крупних сум
З. Визначте мету авансових виплат і їх потенційну інкасацію. Визначте, які повинні такі аванси відображатися: як дивіденди або зарплата.
D. Якщо суми значні, підтвердить ряд відібраних конкретних сум з самими співробітниками або зв'язаними сторонами і погоджуйте відповіді.
E. Визначте, чи були такі аванси належним чином схвалені відповідними особами і відповідно до статуту компанії.
F. Визначте характер всіх рахунків дебіторів такого роду, які були списані в ході аудиту, але згодом відновлені в головній бухгалтерській книзі.
Практичне керівництво
Дані кроки слід скоординувати з процедурами по зв'язаних сторонах загальної програми.
Аванси на витрати на відрядження співробітників
А,(D) Отримайте або складіть список детальних сум, що входять в аванси на витрати на відрядження співробітників, і виконаєте наступні кроки:
А. Перерахуйте суми списку для перевірки на помилки в точності підрахунків і на узгодження загальної суми з сумою, вказаною в головній книзі.
В. Порівняйте цю інформацію по індивідуальних сумах із записами документа-джерела.
С. Якщо загальна сума істотна (це трапляється дуже рідко), підтвердить сальдо рахунків свідоцтвами самих співробітників і погодьте відповіді
D. Визначте наявність належного узгодження авансових виплат і суми заробітної платні на кінець роки
Практичне керівництво
В більшості випадків малі компанії не видають значних сум своїм співробітникам у вигляді авансів. Як правило, по авансах подібного роду повинен виробляється розрахунок на регулярній основі, і таким чином вони не повинні нагромаджуватися до значних сум.
Аналітичні процедури
(А),(В),(З) Застосуйте до дебіторської заборгованості аналитичні процедури, визначивши наступне і порівнявши результати з процентними показниками в постійному довідковому файлі аудитора:
А. Дебітове сальдо розрахунків з покупцями, ділена на ліквідні активи.
B. Дебетове сальдо розрахунків з покупцями, ділене на суму балансу.
З. Дебетове сальдо розрахунків з покупцями, ділене на власний капітал.
D. Чисті продажі, ділені на дебетове сальдо розрахунків з покупцями.
E. Дебетове сальдо розрахунків з покупцями, ділене на (чисті продажі, ділені на 360).
F. Визначте причину будь-яких значних відхилень в даних відсотках.
Практичне керівництво:
Як правило, дані аналітичні процедури повинні виконаються тільки в тому випадку, якщо аудитор відчуває необхідність в додаткових свідоцтвах, оскільки одержаних за допомогою основних процедур, визначених в даній програмі аудиту раніше, недостатньо.
Розкриття інформації по вартості в поточних цінах (справедливої вартості)
Е Одержите інформацію про справедливу вартість фінансових інструментів (наприклад, рахунків-розрахунків з покупцями і векселів до отримання) для розкриття у фінансовій звітності.
Практичне керівництво:
" Відповідно до СПФУ №126 "Звільнення від деяких обов'язкових раскрытий відносно фінансових інструментів для окремих недержавних підприємств: поправка до СПФУ №107", розкриття інформації про справедливу вартість фінансових інструментів, необхідне СПФУ №107, носить необов'язковий характер для тих компаній, які відповідають наступним критеріям:
- Компанія є недержавною компанією.
- Загальна вартість майна компанії складає не менше100 мільйонів американських доларів на дату фінансової звітності.
- Компанія не має і не випускає яких-небудь похідних фінансових інструментів, як визначено в СПФУ №119 "Розкриття інформації відносно похідних фінансових інструментів і справедливої вартості фінансових інструментів", окрім зобов'язань по кредитах протягом

 
 

Цікаве

Загрузка...