WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Стан та вдосконалення обліку праці та її оплати - Курсова робота

Стан та вдосконалення обліку праці та її оплати - Курсова робота

неробочих днів за рік.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 08.02.95 №100 "Про порядок розрахунку середньої заробітної плати" визначаються випадки, при яких потрібен розрахунок середньої заробітної плати. Розрахунок середньої заробітної плати займає важливе місце в обліку розрахунків з робітниками. Так, наприклад, середня заробітна плата потрібна для нарахування допомоги по тимчасовій допомозі. Первинним документом для цього є лікарняний лист. Для нарахування лікарняних розраховується середньоденна заробітна плата, для чого береться зарплата за два місяці, що передували місяцю хвороби і ділиться на загальну кількість робочих днів.
Сума лікарняних = середньоденна заробітна плата ? кількість днів хвороби ? розмір щоденної допомоги по хворобі (залежить від стажу роботи працівника). При загальному стажі роботи до 5 років оплачується допомога у розмірі 60% від нарахованої суми; при загальному стажі від 5 до 8 років - 80%, при загальному стажі понад 8 років - 100% від нарахованої суми.
Тривалість відпустки з 01.01.97 згідно із Законом України "Про відпустку", розраховується в календарних днях. Святкові і неробочі дні при визначенні тривалості відпустки не враховуються. Щорічна відпустка працівникам складає не менше 24 календарних днів за відпрацьований рік, що розраховується з дня укладання трудової угоди. Відповідно до статті 10 Закону України "Про відпустку", працівник має право на щорічну повну відпустку в перший рік роботи після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві. Тому керівник підприємства повинен визначити коло працівників, які відробили на підприємстві менше, ніж півроку, - ці особи не мають права на відпустку повної тривалості. У деяких випадках варто потурбуватися про документальне підтвердження необхідності надання дострокової відпустки. Якщо працівник тільки влаштувався на роботу, то від нього потрібно вимагати документ з попереднього місця роботи про те, чи перебував він в оплачуваній відпустці або отримав компенсацію за невикористану відпустку, тому що дуже часто працівник приходить на роботу лише з написом в трудовій книжці.
Згідно "Кодексу законів про працю України", на підприємствах встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, загальна тривалість роботи не повинна перевищувати 40 годин за тиждень. Перед вихідними та святковими днями тривалість робочого часу робітників скорочується на 1 годину. Робота в святкові та неробочі дні сплачується у подвійному розмірі. Особам, що знаходяться у відрядженні - по подвійних відрядних розцінках. Робота в нічний час сплачується по збільшених розмірах, встановлених терміновою угодою та колективним договором, але не менше 20% тарифної ставки за кожну годину праці у нічний час.
На деяких підприємствах оплата праці проводиться в натуральній формі. До переліку товарів, які заборонено виплачувати натурою (затвердження в доповнення до Постанови Кабінету Міністрів від 03 квітня 1993 року № 244), належать:
зброя, боєприпаси та інша продукція військового призначення, що випускається підприємствами оборонної промисловості;
продукція, що має стратегічне значення за переліком, що визначається актами законодавства;
вибухонебезпечні та отруйні речовини, наркотичні засоби;
товари виробничо-технічного призначення;
нафта і нафтопродукти;
продукція хімічної промисловості, мінеральні добрива;
продукція целюлозно-паперової промисловості;
будівельні матеріали та вироби з них;
лісоматеріали (крім матеріалів, одержаних під час лісозаготівель);
товари медичної, фармацевтичної та мікробіологічної промисловості;
благородні метали і коштовне каміння, вироби з них;
усі види алкогольних напоїв, включаючи спирт та виноматеріали;
непродовольчі товари народного споживання;
продовольчі товари народного споживання промислової переробки, крім цукру, призначені для розрахунків із сільськогосподарськими підприємствами і насіннєвими заводами та водіями автотранспортних організацій, працівниками залізничного транспорту, які забезпечують перевезення цукрових буряків;
продукція переробки ефіроолійних культур, крім олії рослинної, призначеної для розрахунків з працівниками сільськогосподарських підприємств;
кокони шовкопряду;
махорка, тютюн і тютюнові виробі;
продукція звірівництва, хутро;
вовна (сировина);
шкіра та шкірсировина;
сировина льону, конопель, бавовни для текстильної промисловості;
лікарські рослини, рицина, хміль, мак;
коренеплоди цукрових буряків і продукція їх переробки;
продукція насінництва;
продукція бджільництва, крім меду;
племінне поголів'я тварин.
Згідно діючого законодавства нарахування на фонд заробітної плати оформляється наступними бухгалтерськими проводками.
Нарахування на фонд заробітної плати
Таблиця 6.

п/п Зміст операції Бухгалтерський облік Податковий облік
Дт Кт Дт Кт
1 2 3 4 5 6
1 Фонд оплати праці 23 661 661
641 641
311
2 Відрахування на формування обов'язкового державного Пенсійного фонду ( 32 % ) 23 651 651 311
3 Відрахування до фонду соціального страхування ( 4 % ) 23 652 652 311
4 Відрахування до фонду безробіття ( 1,5 % ) 23 653 653 311
Утримання, які проводяться із заробітної плати, представляють собою форму стягнення з робітників та службовців податків та інших платежів. Згідно з діючим законодавством, з заробітної плати робочих та службовців бухгалтерія підприємства утримує прибутковий податок, суми по виконавчих листах, по виконавчим надписам нотаріальних органів; грошові нарахування, які державними органами контролю, штрафи, які встановлюються в адміністративному порядку. З заробітної плати також утримується:
1% - у Пенсійний фонд;
0,5% - у фонд соціального страхування;
1% - профспілкові внески.
Відповідно до Указу Президента України від 22.11.95№ 1082/95 "Про внесення змін в Указ Президента України від 13.09.94 № 519" сукупний оподаткований доход для вирахування прибуткового податку визначається в гривнах, соті частини гривні ( від 1 коп. до 99 коп.) не враховуються. Державна податкова адміністрація України від 12.09.96 №17-214/10-6069 довела до відома шкалу ставок оподаткування для вирахування прибуткового податку з доходів громадян.
Шкала ставок оподаткування для визначення прибуткового
податку з громадян
Таблиця 7
Місячний сукупний оподаткову-ваний дохід Ставки та розміри податку
До 17грн. (один неподаткову-ваний мінімум) не оподатковується
18грн. - 85грн. (від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів) 10% від суми доходу, що переви-щує розмір одного неподаткову-ваного мінімуму
86грн. - 170грн. ( 5 - 10) 6грн. 80коп. + 15% суми, що перевищує 85 грн.
171 грн. - 1020грн. (10 -60) 19грн. 55коп. + 20% суми, що перевищує 170грн.
1021грн. - 1700грн. (60 - 100) 189грн. 55коп. + 30% суми, що перевищує 1020грн.
1701грн. і вище (понад 100 неоподатковуваних мінімумів) 393грн. 55коп. + 40% суми, що перевищує 1700грн.
На підприємстві є 2 працівники, які працюють за сумісництвом. Під

 
 

Цікаве

Загрузка...