WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

готівкові грошові кошти.
Таким чином, вся сума ПДВ на товари, оплачені за безготівовим розрахунком і відвантаженіі та після їх відвантаження не оплачені, а також реалізовані за готівкові грошові кошти за продажними цінами відображаються в обліку бухгалтерськими проводками:
1. Дт 46 "Реалізація" - Кт 67-1 "З податкових зобов'язань" - на суму податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих при надходженні передоплат за товари від покупців, в рахунок яких в звітному місяці товари відвантажено.
2. Дт 46 "Реалізація" - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суму податкових зобов'язань з ПДВ на товари, відвантажені покупцям протягом місяця без попередньої оплати, тобто вся сума податкових зобов'язань з ПДВ від суми реалізації товарів за безготівковим розрахунком за вирахуванням сум ПДВ від реалізації товарів на умовах передоплати ( Дт 46 - Кт 67- 1).
3. Дт 80 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суму податкового зобовязання з ПДВ від обороту з продажу товарів за готівкові грошові кошти.
Очевидно, що в цьому разі в обліковому регістрі по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок " і інших банківських рахунків повинні бути виділені суми оплат товарів покупцями, в тому числі ПДВ з передоплат товарів, що підлягають відвантаженню покупцям.
Після 1.10.97 р. суттєво змінився порядок визначення податкових зобов'язань з ПДВ і одночасно валового доходу роздрібної торгівлі від обороту з продажу товарів населеннюза готівкові грошові кошти та підприємствам - неплатникам ПДВ і установам за безготівковим розрахунком. В цьому разі визначена за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, сума податкового зобов'язання з ПДВ відображається в обліку записом: Дт 80 - Кт 68, а сума валового доходу торгівлі записом: Дт 80 - Кт 80.
Застосування рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань" до всіх господарських операцій з відвантаження (реалізації) товарів на умовах передоплати викликає необхідність встановлення бухгалтером за кожною з операцій з оплати і відвантаження товарів, яка із подій відбулася раніше, застосовувати рахунок 67-1 "З податкових зобов'язань" чи ні, а також масу додаткових записів в аналітичному обліку податкових зобов'язань з ПДВ по дебету і кредиту рахунку 67-1. Інструкція цього питання не регламентує і вказівок з правильного і раціонального ведення цього обліку не дає.
Виходячи із вище викладеного, сума реалізації товарів по підсумку за звітний місяць повинна бути розділена на дві частини:
1. Реалізація товарів, оплачених покупцями і замовниками в попередні звітні періоди і в звітному місяці авансовими платежами.
2. Реалізація товарів, відвантажених у звітному місяці без попередньої оплати та оплачених готівковими грошовими коштами.
Відповідно до такого поділу обороту з реалізації товарів і мають бути зроблені записи в обліку на списання з дебета рахунку 46 "Реалізація" податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав, на кредит рахунку 68 та за даними розрахунку товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за звітний місяць товарів.
Зазначимо, що до податкових зобов'язань з ПДВ звітного місяця, розрахунковий період яких настав, відносяться також суми ПДВ, отримані в складі авансових платежів покупців, в рахунок яких товари в даному місяці не відвантажені.
Виходячи із логіки положень Інструкції, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше, нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункти 2 і З Інструкції), тобто коли товари оплачені, але не відвантажені (не відпущені).
Слід відмітити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, надто багато нераціонального та незрозумілого й необхідний пошук раціональних шляхів удосконалення обліку податку на додану вартість на державному рівні. Достатньо лише підкреслити, що в даний час для бухгалтерського обліку ПДВ застосовується кілька субрахунків, кореспонденція яких Інструкцією в принципі не визначена.
Напрошується висновок, що до того часу, поки не буде чітко розмежовано бухгалтерський і податковий облік ПДВ, не буде характеристики рахунків 68 , субрахунок "З податку на додану вартість" і 67 "Податкові розрахунки" плутанини в бухгалтерському обліку податку на додану вартість та негативних її наслідків не уникнути.
Враховуючи загальний рівень теоретичної і практичної підготовки бухгалтерів, особливо бухгалтерів малих та новостворених підприємств, такий підхід до регламентування основного виду народногосподарського обліку - бухгалтерського обліку - недопустимий.
Введення до Плану рахунків бухгалтерського обліку відповідно до вимог Закону України "Про податок на додану вартість" додаткового рахунку 67 "Податкові розрахунки" викликало суттєве ускладнення бухгалтерського обліку реалізації товарів і розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість.
Виходячи із логіки положень Закону та Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше, нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункт 2 Інструкції), тобто в разі надходження авансових платежів (передоплат) від покупців і відвантаження товарів в рахунок цих платежів в наступні місяці.
Слід підкреслити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, кореспонденція рахунків в принципі не визначена.
Розглянені раніше записи, пов'язані з бухгалтерським обліком реалізації товарів, підтверджують, що облік відвантаження і реалізації товарів надто ускладнений. Тому необхідно добре знати і правильно застосовувати відповідні нормативні документи, а з метою зниження трудомісткості обліку та уникнення можливих помилок в облікових записах цей облік потрібно централізовано спростити. Можливості для цього є.
Правильне і раціональне відображення в бухгалтерському обліку реалізації товарів і пов'язаних з нею податкових зобов'язань з ПДВ має важливе значення для забезпечення повних і своєчасних розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість, для недопущення сплати штрафних санкцій та пені, у зв'язку з помилками в бухгалтерському обліку реалізації товарів та розрахунків з бюджетом з ПДВ.
Спрощенняобліку реалізації товарів за безготівковим розрахунком в роздрібній торгівлі
Рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податковтого обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання

 
 

Цікаве

Загрузка...