WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

368 грн. (1208 - 840), в т.ч. ПДВ 168 грн.
За даними прикладу 1 необхідно зробити записи на бухгалтерських рахунках :
1. На суму передоплати товарів покупцем - 1008 грн.:
1.1. Дт 51 - Кт 62 - 1008
1.2. Одночасно відображається в обліку виникнення податкового зобов'язання з ПДВ - 168 грн.:
Дт 67-1 "3 податкових зобов'язань"
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - 168
2. Списання відпущених товарів із підзвіту матеріально відповідальної особи за обліковими продажними цінами - 1208 грн. :
2.1. Списується договірна вартість товарів, відпущених покупцю (без ПДВ), - 840 :
Дт 46 - Кт 41 - 840
2.2. Списуються товарні надбавки, нараховані підприємством на ці товари при їх надходженні, - 368 :
Дт 42 - Кт 41 - 368
Частина торговельної націнки ( різниця між відпускною і купівельною (без ПДВ) вартістю товарів), що входить до облікових продажних цін, з відпуском товарів на сторону залишається на рахунку 42, субрахунок "Товарні надбавки" і буде списана на дохід торгівлі за розрахунком як реалізована торговельна націнка разом з доходом від операцій з продажу товарів населенню за готівку.
2.3. Відображається в обліку реалізація відпущених товарів - 1008 грн.:
Дт 62 - Кт 46 - 1008
3. Списується нараховане при передоплаті товарів податкове зобов'язання з ПДВ - 168 грн. :
Дт 46 - Кт 67-1 "3 податкових зобов'язань" - 168 (оп. 1.2)
Фінансовий результат від реалізації товарів за готівку і за безготівковим розрахунком (реалізована торговельна націнка) повинен визаначатись за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до товарів, реалізованих за звітний місяць, і відображається в обліку на підприємствах, що обліковують товари за продажними цінами, за спеціальним розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за місяць товарів.
У тому разі, коли оплата товарів здійснена покупцем після їх відвантаження (відпуску), за даними прикладу 1 записи на бухгалтерських рахунках будуть наступні:
1. Дт 46 - Кт 41 - 840
2. Дт 42 - Кт 41 - 368
3. Дт 62 - Кт 46 - 1008
4. Дт 46 - Кт 68 - 168
5. Дт 51 - Кт 62 - 1008
До надходження платежу за товари на розрахунковий рахунок в банку сума податку на додану вартість після 1.10.98 р. повинна бути віднесена на кредит рахунка 68, субрахунок "3 податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав".
При визначенні ПДВ і валового доходу роздрібної торгівлі треба врахувати, що змінено також порядок відображення в обліку товарних надбавок, які відносяться до реалізованих товарів. По-новому від'ємний запис способом сторно на визначену за розрахунком суму товарних надбавок, включаючи ПДВ, має бути наступний:
Дт 80 "Прибутки і збитки"
Кт 42-2 "Товарні надбавки "
Обчислена за розрахунком сума реалізованих товарних надбавок розподіляється й відображається в порядку, що діяв раніше, тобто двома позитивними записами:
Дт 80 - Кт 68, субрахунок "3 податку на додану вартість"
Дт 80 - Кт 80, ст. "Реалізована торговельна націнка"
У роздрібній торгівлі, що здійснює також дрібнооптовий і оптовий відпуск товарів покупцям - платникам ПДВ, товарні надбавки, що відносяться до реалізованих за місяць товарів, в тому числі ПДВ, визначаються за цим же розрахунком. Але сума податкового зобов'язання з ПДВ в цьому разі складається із двох частин:
1. ПДВ від обороту з дрібнооптового і оптового відпуску товарів покупцям - платникам ПДВ за даними податкових накладних, який відображається в обліку на окремому субрахунку (аналітичному рахунку) до рахунку 46 "Реалізація" як показано в прикладі 1.
2. ПДВ від обороту з роздрібного продажу товарів за даними касових апаратів згідно з розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, в тому числі ПДВ і реалізована торговельна націнка (валовий дохід торгівлі).
Тому при визначенні і відображенні в бухгалтерському обліку податку на додану вартість за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до товарів, реалізованих за місяць, необхідно врахувати, що сума ПДВ з дрібнооптового і оптового продажу товарів уже відображена в обліку на субрахунку (аналітичному рахунку "Реалізація товарів оптом" до рахунку 46 на підставі відповідних податкових накладних (Дт 46 - Кт 67-1 або Дт 46 - Кт 68). А сума ПДВ від обороту з продажу товарів у роздріб визначається за даними касових апаратів і відображається в обліку на підставі розрахунку товарних надбавок записом Дт 80 - Кт 68 згідно з пунктом 5 Інструкції.
В даному випадку можливий і інший варіант обліку: реалізація товарів у роздріб і реалізація оптом відображається на одному субрахунку 46-2 "Реалізація товарів у роздріб" з відображенням суми обороту з реалізаціі за роздрібними цінами та відпуску їх оптом за договірними відпускними цінами, включаючи ПДВ, по кредиту рахунку 46-2. А сума податкових зобов'язань з ПДВ за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, складатиметья із сум ПДВ згідно з даними касових апаратів (Дт 80 - Кт 68) і ПДВ від обороту з оптової реалізації товарів за даними відповідних податкових накладних (Дт 46 - Кт 67-1 або Дт 46 - Кт 68). При цьому дрібнооптові і оптові операції мають відображатись в обліку як показано вище в прикладі 1.
Облік податкових зобов'язань з ПДВ
На роздрібних торговельних підприємствах, які здійснюють продаж товарів тільки за готівку, облік розрахунків з бюджетом з ПДВ не складний, бо сума податкових зобовязань визначається за даними касових апаратів і відображається в обліку по кредиту рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" за даними розрахунку товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів.
Надто складним і неоднозначним є облік податкових зобов'язань з ПДВ при реалізації товарів роздрібними торговельними підприємствами і організаціями покупцям за безготівковим розрахунком, коли товари відпускаються покупцям з передоплатою або без передоплати. Пов'язано це з недостатнім врегулюванням бухгалтерського обліку податкових зобов'язань з ПДВ Інструкцією та суперечливістю окремих її положень, пов'язаних з обліком податку на додану вартість, з недостатнім врегулюванням бухгалтерського обліку в торгівлі в сучасних умовах господарювання.
У зв'язку з тим, що протягом місяця в обліку відображається реалізація відвантажених (відпущених) товарів, оптом і дрібним оптом, передоплата яких покупцями здійснена і не здійснена, зобов'язання з податку на додану вартість від суми реалізації товарів за звітний місяць складаються із трьохчастин:
1. Сума нарахованих податкових зобов'язань від сум одержаних від покупців передоплат ( Дт 67-1 - Кт 68).
2. Сума податкових зобов'язань від вартості товарів, відвантажених протягом звітного місяця на умовах наступної оплати.
3. Сума податкового зобов'язання з ПДВ від обороту з продажу товарів за

 
 

Цікаве

Загрузка...