WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бухгалтерський облік реалізації товарів і податкових зобов’язань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

відпускними (без ПДВ) цінами (товарних надбавок):
Дт 42-2 - Кт 41-2
2. Складну - на відображення в обліку відвантаження (відпуску) і реалізації товарів та податкових зобов'язань з ПДВ:
Дт 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками" - на суму товарів до
оплати покупцем,
Кт 41 "Товари", субрахунок 2 "Товари на підприємствах роздрібної торгівлі"- на суму відвантажених товарів за договірними відпускними (без ПДВ) цінами,
Кт 67-1 "3 податкових зобов'язань" - на суму нарахованого ПДВ, якщо відвантаження (відпуск) товарів здійснено після передоплат, отриманих від покуців, або
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суму ПДВ на відвантажені товари, якщо відвантаження товарів здійснено в порядку наступної їх оплати.
Сума різниці між відпускними (без ПДВ) і купівельними (без ПДВ) цінами на відвантажені (відпущені) товари відображається в обліку як валовий дохід роздрібноі торгівлі за розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за місяць товарів, який складається в порядку, встановленому пунктом 5 Інструкції.
Облік реалізації товарів, що обліковуються за продажними цінами,
і податкових зобов'язань з ПДВ
Бухгалтерський облік товарів за продажними цінами ведеться на підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування. Облік товарів на складах за продажними цінами доцільно вести також в тих торговельних організаціях і на підприємствах, які переважну більшість товарів відпускають зі складів своїм (на одному балансі) підприємствам роздрібної торгівлі та громадського харчування.
При відображенні в обліку реалізації товарів на підприємствах роздрібноі торгівлі необхідно враховувати наступне:
1. Реалізація товарів населенню за готівку відображається на рахунку 46 "Реалізація" по дебету і кредиту в продажних цінах, а сума ПДВ з роздрібного продажу товарів визначається за спеціальним розрахунком товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, згідно з пунктом 5 Інструкції і на рахунку 46 не відображається.
2. При наявності на підприємстві операцій з дрібнооптового і оптового відпуску товарів облік реалізації товарів за безготівковим розрахунком повинен вестись на окремому субрахунку або аналітичному рахунку до рахунку 46 "Реалізація" з врахуванням методології обліку реалізації товарів та визначенням і відображенням на цьому рахунку податку на додану вартість згідно з виписаними товарними документами та податковими накладними.
Фінансовий результат від здійснення дрібнооптових і оптових операцій на рахунку 46 "Реалізація" окремо не визначається і не відображається, бо визначається він за розрахунком реалізованих товарних надбавок в цілому за звітний місяць.
3. Порядок обліку продажу товарів за готівку після введення з 1.10.97 р. Закону про ПДВ суттєво змінився, але Інструкцією регламентується тільки порядок обліку ПДВ, пов'язаного з реалізацією товарів. Організувати і вести бухгалтерський облік реалізації товарів повинні самі головні бухгалтери підприємств, враховуючи положення нормативних документів і специфіку роботи підприємств.
Зазначимо, що сталися зміни в обліку не тільки податку на додану вартість, але й обліку реалізації товарів. Якщо продаж товарів здійснюєиться за готівку, то записи на одержання виручки (реалізації) та списання із підзвіту матеріально відповідальних осіб реалізованих товарів за продажними цінами роздрібної тогівлі будуть наступними:
За даними касових звітів або витягів з рахунків підприємства в банку по підсумку за місяць:
Дт 50 "Каса" або 51 "Розрахунковий рахунок в банку" і ін.
Кт 46 "Реалізація" - на суму зданої виручки від продажу товарів
За даними товарно-грошових звітів підприємств роздрібної торгівлі (крамниць, кіосків і ін.) по підсумку відповідного облікового регістру за місяць:
Дт 46 "Реалізація"
Кт 41-2 "Товари на підприємствах роздрібної торгівлі" - на облікову продажну вартість реалізованих товарів
В результаті приведених записів по дебету і кредиту рахунку 46 "Реалізація" буде відображена облікова вартість реалізованих товарів за продажними цінами й в цих записах бухгалтерські проводки не відрізняються від тих, що застосовувалися до 1.10.97 р. Суттєва зміна сталася відповідно до пункту 5 Інструкції у визначенні і відображенні в обліку податку на додану вартість і валового доходу торгівлі (фінансового результату) від продажу товарів, бо вони виділені з рахунку 46 "Реалізація" і повинні відображатись на рахунку 80 "Прибутки і збитки".
Торговельні підприємства, що обліковують товари на складах за продажними цінами, і здійснюють оптову і дрібнооптову торгівлю зі складів, а також роздрібну торгівлю повинні вести облік реалізації товарів на двох субрахунках або двох аналітичних рахунках до субрахунку 46-2 :
46-1 "Реалізація товарів оптом".
46-2 "Реалізація товарів у роздріб".
На рахунку 46-1 "Реалізація товарів оптом" або на аналітичному рахунку "Реалізація товарів оптом" до субрахунку 46-2 реалізація товарів по кредиту рахунку відображається за договірними відпускними цінами, включаючи ПДВ, а по кредиту рахунку 46-2 "Реалізація товарів у роздріб" реалізація товарів відображається за продажними (роздрібними) цінами.
Отже, облік реалізації товарів у роздрібній торгівлі, визначення і відображення в обліку податку на додану вартість та валового доходу торгівлі після 1.10.97 р. мають дві особливості:
1. По дебету і кредиту рахунку 46-2 "Реалізація товарів у роздріб" відображається тільки продажна вартість товарів (Дт 50, 51 - Кт 46 і Дт 46 - Кт 41).
2. Податок на додану вартість і фінансовий результат (реалізована торговельна націнка) як валовий дохід торгівлі визначаються за спеціальним розрахунком на основі середнього відсотка товарних надбавок і відображаються в обліку відповідно до п. 5 Інструкції.
Якщо товари обліковуються за продажними цінами, то при відвантаженні (відпуску) їх зі складу або безпосередньо їз розбрібних торговельних підприємств покупцям - платникам ПДВ товарний документ необхідно виписати за відпускними договірними цінами, а списати товари із підзвіту матеріально відповідальної особи за обліковими продажними цінами.
Приклад 1. На відображення в обліку відвантаження (відпуску) покупцям товарів, що обліковуються за продажними цінами, після передоплати їх покупцем.
1. Підприємство отримало передоплату за товари, що за угодою повинні бути відпущені покупцю, в сумі 1008 грн.
2. Відпущено товари покупцю. За товарним документом значиться:
Товари за договірними відпускними цінами 840 грн.
Відпускна вартість за угодою 840 грн.
Податок на додану вартість, 20% від840 168 грн.
До оплати покупцем 1008 грн.
3. Облікова продажна вартість товарів, що списується із підзвіту матеріально відповідальної особи, - 1208 грн.
4. Товарні надбавки підприємства, що відносяться до відпущених товарів, -

 
 

Цікаве

Загрузка...