WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік, аналіз і контроль в системі управління витратами підприємства - Дипломна робота

Облік, аналіз і контроль в системі управління витратами підприємства - Дипломна робота

поглибленого оперативного аналізу для планування діяльності підприємства.
Програма "Галактика" є багатофункціональною і тому вона підходить для великих підприємств, об'єднань, корпорацій тощо. На Україні дана програма використовується на таких великих підприємствах, як наприклад, Компанія "NEMIROFF".
Програма "Парус-Предприятие" є комплексною програмою автоматизації бухгалтерського обліку підприємств малого та середнього бізнесу. Після встановлення програми немає необхідності проводити будь-які серйозні налагодження, однак користувач має право налагодити програму відповідно до умов функціонування підприємства та організації обліку: переналагодити План рахунків, номенклатуру записів, створити бланки, зразки заповнення документів, правила їх обробки в обліку тощо. Наприклад, в існуючій версії собівартість готової продукції можна визначити, використовуючи розширену користувацьку аналітику по рахунку 23 "Виробництво", розкривши інформацію, принаймні, в двох розділах: за типами витрат (рекомендується для виявлення тих витрат, які можна скоротити і знизити собівартість) і за видами готової продукції.
Програма складається з функціонально відокремлених модулів: "Администратор", "Бухгалтерия", "Реализация на склад", кожен з яких містить один або декілька додатків, тобто програм, що працюють в ОС МS Windows.
Інформація, яка вводиться в програму, надходить в базу даних, що є єдиною для всіх модулів програми. База даних може знаходитись на жорсткому диску комп'ютера або на жорсткому диску окремого комп'ютера в мережі за умови користування програмою кількома користувачами у мережі. Якщо декілька комп'ютерів працюють з однією базою даних, то будь-яка зміна інформації в ній і буде відображена одразу на всіх комп'ютерах. В той же час, в програмі є ряд характеристик, що стосуються лише того додатку і лише того комп'ютера, на якому йде робота. Це, передусім, різноманітні налагодження відображення даних. Вони стосуються лише інтерфейсу програми; їх можна назвати налагодженнями робочого місця. Вся інформація зберігається в різних об'єктах, зареєстрованих в програмі. Об'єктом можуть виступати документи, господарські операції, особові рахунки, товари тощо.
Програма дозволяє формувати велику кількість різного роду звітності (на базі Місrosoft Ехсеl). Це дає змогу робити різноманітні звіти, які стосуються витрат діяльності підприємства для подальшого їх вивчення та аналізу.
Досліджуване підприємство, ПМНВВП "Контингент", для обліку своєї фінансово-господарської діяльності та ведення бухгалтерського обліку використовує програму " 1С :Предприятие 7.7".
"1С:Предприятие 7.7" - це універсальна програма автоматизації діяльності підприємства, яка використовується для будь-яких розрізів економічної діяльності підприємства, в тому числі й різних ділянок бухгалтерського обліку.
Програма "1С:Предприятие 7.7" має компонентну структуру. Всього існує три основні компоненти:
1)."1С: Бухгалтерия 7.7". Дана компонента може бути використана для ведення будь-яких розділів бухгалтерського обліку на підприємствах різного типу. Різнобічність та гнучкі можливості системи "1С:Предприятие" дозволяють використовувати її як досить простий і наочний інструмент бухгалтера, і як засіб повної автоматизації обліку від введення первинних документів до формування звітності.
Система "1С:Предприятие" може бути використана для ведення практично будь-яких розділів бухгалтерського обліку:
- облік операцій з банком та касою;
- облік основних засобів і нематеріальних активів;
- облік матеріалі і МШП;
- облік товарів, послуг та виробництва продукції;
- облік валютних операцій;
- облік взаєморозрахунків з організаціями, дебіторами, кредиторами, підзвітними особами;
- облік розрахунків по заробітній платні;
- облік розрахунків з бюджетом;
- інші розділи обліку.
Система "1.С:Предприятие" має гнучкі можливості щодо організації обліку:
- синтетичний облік за багаторівневим планом рахунків;
- облік за декількома планами рахунків;
- валютний облік і облік покриття валют;
- багатомірний аналітичний облік;
- багаторівневий аналітичний облік закожним виміром;
- кількісний облік; облік по декількох підприємствах в одній інформаційній базі.
2) "1С: Оперативний учет 7.7". Дана компонента є універсальною системою для обліку наявності та руху засобів і може бути настроєна різноманітні схеми обліку складських запасів, взаєморозрахунків, коштів на розрахункових рахунках та в касі, кредитів тощо. Система "1С:Предприятие" забезпечує рішення широкого кругу різнобічних задач оперативного обліку, наприклад:
- облік складських запасів товарів та їх руху;
- облік амортизації основних засобів;
- облік взаєморозрахунків з клієнтами та постачальниками;
- облік товарних кредитів і контроль їх погашення;
- автоматичний розрахунок цін на списання товару та ін.
Компонента "Оперативний учет" орієнтована на роботу в реальному часі. Вона автоматично підтримує в актуальному стані поточні залишки товарів та грошових коштів. При вводі документів може використовуватися контроль наявності товарів на складі чи стану взаєморозрахунків клієнта.
3) "1С:Расчет 7.7". Дана компонента орієнтована на проведення періодичних розрахунків і призначена для рішення широкого кругу різних задач, пов'язаних з обліком самих різнобічних ресурсів та розрахунків тих чи інших параметрів за ними. Це можуть бути:
- облік номенклатури продукції що виробляється, послуг, розрахунків їх собівартості;
- реєстрація клієнтів і розрахунок вартості заказів, які для них виконуються та ін.
Система дозволяє проводити розрахунки з конкретною періодичністю, від одного дня до року. Програма має однокористувацьку і мережеву версії. Для користувачів програми є декілька режимів роботи, як це зображено на рисунку 5.2.
Рис. 5.2 Режими роботи в програмі "1.С:Бухгалтерия 7.7"
У типовій конфігурації можуть бути реалізовані різні варіанти обліку витрат підприємства: з використанням рахунків 8 і 9 класу; з використанням рахунків тільки класу 8; з використанням тільки рахунків класу 9.
Система програм "1С:Предприятие 7.7" - це досить могутній інструмент для роботи головного бухгалтера, який дає можливість систематично та оперативно володіти фінансовим станом підприємства та контролювати своїх підлеглих. Одночасно програма є надійним та доступним помічником рядового бухгалтера, вона дає можливість підняти якість обліку на будь-якій ділянці бухгалтерського обліку.
5.2. Алгоритм розв'язання задачі автоматизації обліку, контролю і аналізу витрат підприємства
Для організації аналітичного обліку за бухгалтерськими рахунками в системі "1С:Предприятие" використовуються види субконто, за допомогою яких реалізується можливість отримання деталізованої характеристики даних синтетичних рахунків. Види субконто в даній конфігурації мають тип "Справ очник", "Документ", "Дата".
"Справочник" призначений для ведення аналітичного обліку на рахунку за об'єктами обліку підприємства. Що стосується витрат, то для витратних операцій

 
 

Цікаве

Загрузка...