WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Добірка нормативних документів на тему: «ЗАРПЛАТА» - Курсова робота

Добірка нормативних документів на тему: «ЗАРПЛАТА» - Курсова робота

встановлений робочий час в обліковому періоді.
Компенсація надурочних робіт наданням відгулу не допускається.
Що таке середня зарплата
Обчислення середньої заробітної плати регулюється Порядком, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. №100.
Цим Порядком передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.
Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа наступного місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація.
У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати і забезпечення допомогою у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або по вагітності та пологах середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.
Працівникам, які пропрацювали на підприємстві менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час. Якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.
Виходячи з виплат за останні два календарні місяці визначається розмір вихідної допомоги, а також у випадку збереження середньої заробітної плати вивільненим працівникам на встановлений законодавством період їх працевлаштування.
Індексація доходів громадян
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 25.04.97 р. №234/97-ВР та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів громадян" від 07.05.98 р . №663 передбачена індексація грошових доходів громадян, у т. ч. оплати праці, пенсій, стипендій, якщо індекс споживчих цін перевищив 105 відсотків.
Індексації підлягають грошові доходи громадян у межах трикратної величини вартості межі малозабезпеченості, яка становить 73,7 грн на місяць.
При цьому частина доходу, що не перевищує вартісну величину межі малозабезпеченості, індексується повністю. Дохід у частині, яка більша від одного розміру вартісної величини межі малозабезпеченості, але не перевищує подвійну величину вартості межі малозабезпеченості, індексується в розмірі 80 відсотків. Дохід у частині, яка більша від подвійного розміру вартості величини межі малозабезпеченості, але не більша від трикратної величини вартості межі малозабезпеченості, індексується в розмірі 70 відсотків. Частина грошового доходу, що перевищує трикратну величину вартості межі малозабезпеченості, індексації не підлягає.
Індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Указом Президента України "Про додаткові заходи щодо стримування штучного зростання заборгованості з заробітної плати" від 31.08.98 р. №958/98 (див. "ГК" №36/98) встановлено, що на підприємствах усіх форм власності, які мають заборгованість із заробітної плати, тарифні ставки, посадові оклади, діючі розміри премій, доплат та надбавок не можуть підвищуватися в період до погашення заборгованості, крім випадків, передбачених актами Кабінету Міністрів України.
Індексації зарплати за вересень не буде через вересневий індекс цін в 103,8% (менше 105%).
Бухгалтерський облік зарплати
Статтею 5.6 п. п. 5.6.1 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97 р. №283/97-ВР встановлено, що витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін, - відносяться до валових витрат платника податку.
У бухгалтерському обліку нарахування та виплата заробітної плати відображається записами, поданими нижче.
При виплаті заробітної плати натурою слід мати на увазі, що відповідно до статті 4.2 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. №168/97-ВР, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.
Юлій СМЄЯН
Бухгалтерські записи щодо обліку заробітної плати
№ з/п Зміст запису Дебет Кредит
1. Нарахована заробітна плата 20, 26, 44 70
2. Утримано податки і збори 70 65, 68, 69
3. Виплачена заробітна плата грошима 70 50, 51
4. Виплачена зарплата натурою 70 46
5. Податкове зобов'язання на виплату зарплати натурою 46 68
6. Списується вартість матеріальних ресурсів, виданих у рахунок зарплати 46 05, 41
2. Зарплата та інші виплати: нарахування та джерела утримання
Сьогодні, щоб видати працівнику на руки зарплату, підприємство повинно нарахувати на неї 42,5% зборів і платежів: 32% - внески до Пенсійного фонду, 4% - внески на соціальне страхування, 1,5% - внески на соціальне страхування на випадок безробіття, 5% - внески до фонду Чорнобиля.
Крім того - здійснити утримання безпосередньо із зарплати: прибутковий податок (за діючою шкалою, якщо працівник працює на основному місці роботи, і 20% - позаштатному працівнику), 2% - до Пенсійного фонду (з 1 жовтня 1998 р. відповідно до Указу Президента "Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій" від 31.08. 98 р. №957/98), 0,5% - внески на соціальне страхування на випадок безробіття.
Аналіз змін сплати внесків до ПФ України, Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Положення про Пенсійний фонд України, інші документи про сплату внесків доПенсійного фонду "ГК" друкували у №12/98.
Закон України "Про збір на обов'язкове державне соціальне страхування", Основи законодавства України про загальнообов'язкове соціальне страхування, питання надходження, обліку та витрачання коштів фонду соцстраху були опубліковані в тематичній добірці "Соцстрах" в "ГК" №18/98.
У добірці "Зайнятість" ("ГК" №23/98) ми друкували огляд змін внесків до Фонду зайнятості, Закон України "Про зайнятість населення", Порядок справляння збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, форми статистичної звітності, які слід подавати до служби зайнятості.
Матеріал про нарахування та сплату збору до фонду Чорнобиля, Закон України "Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту

 
 

Цікаве

Загрузка...