WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Добірка нормативних документів на тему: «ЗАРПЛАТА» - Курсова робота

Добірка нормативних документів на тему: «ЗАРПЛАТА» - Курсова робота

від 3 квітня 1993 р. №244
Зброя, боєприпаси та інша продукція військового призначення, що випускається підприємствами оборонної промисловості
Продукція, що має стратегічне значення за переліком, що визначається актами законодавства
Вибухонебезпечні та отруйні речовини, наркотичні засоби
Товари виробничо-технічного призначення
Нафта й нафтопродукти
Продукція хімічної промисловості, мінеральні добрива
Продукція целюлозно-паперової промисловості
Будівельні матеріали та вироби з них
Лісоматеріали (крім матеріалів, одержаних під час лісозаготівель)
Товари медичної, фармацевтичної та мікробіологічної промисловості
Благородні метали і коштовне каміння, вироби з них
Усі види алкогольних напоїв, включаючи спирт і виноматеріали
Непродовольчі товари народного споживання
Продовольчі товари народного споживання промислової переробки, крім цукру, призначеного для розрахунків із сільськогосподарськими підприємствами і насіннєвими заводами та водіями автотранспортних організацій, працівниками залізничного транспорту, які забезпечують перевезення цукрових буряків
Продукція переробки ефіроолійних культур, крім олії рослинної, призначеної для розрахунків з працівниками сільськогосподарських підприємств
Кокони шовкопряда
Махорка, тютюн і тютюнові вироби
Продукція звірівництва, хутро
Вовна (сировина)
Шкіра та шкірсировина
Сировина льону, конопель, бавовни для текстильної промисловості
Лікарські рослини, рицина, хміль, мак
Коренеплоди цукрових буряків і продукція їх переробки
Продукція насінництва
Продукція бджільництва, крім меду
Племінне поголів'я тварин
Перший заступник Міністра КМУ В. НЕСМІХ
6. Інструкція зі статистики заробітної плати
Затверджено наказом Міністерства статистики України від 11.12.95 р. №323Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1995 р. за №465/1001
1 Інструкцію підготовлено для складання статистичної звітності з праці всіма господарюючими суб'єктами* , незалежно від їх форм власності.
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до статті 1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
1.2. Структура заробітної плати.
Витрати на оплату праці складаються з:
1. Фонду основної заробітної плати
2. Фонду додаткової заробітної плати
3. Інших заохочувальних та компенсаційних виплат
Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
1.3. Під час складання статистичної звітності з праці показуються грошові суми, нараховані до виплати згідно з платіжними документами, за якими з працівниками були проведені розрахунки із заробітної плати (номінальна заробітна плата). Зазначені суми приводяться "брутто", тобто включаючи податки та інші утримання відповідно до законодавства ("нетто" - грошові суми, нараховані до виплати без прибуткового податку та обов'язкових внесків працівника до фондусоціального страхування і пенсійного фонду).
До складу витрат на оплату праці включаються всі витрати підприємства на оплату праці незалежно від джерела фінансування цих виплат.
1.4. Суми коштів, нараховані за щорічні та додаткові відпустки, включаються в фонд оплати праці звітного місяця тільки у сумі, що припадає на дні відпустки у звітному місяці. Суми, що припадають на дні відпустки в наступному місяці, включаються у фонд оплати праці наступного місяця.
1.5. При натуральній формі оплати праці та наданні соціальних пільг зазначені виплати у звіт з праці включаються у сумі, обрахованій виходячи з середньої ціни реалізації за звітний період.
Якщо продукція надана безкоштовно, то розмір заробітної плати в цьому випадку дорівнює повній вартості цієї продукції; якщо вона надана за зниженими цінами - то різниці між вартістю проданої за зниженими цінами продукції і її повною вартістю.
1.6. Усі види нарахувань в іноземній валюті включаються до фонду оплати праці в національній валюті України в сумі, яка визначається шляхом перерахування іноземної валюти за курсом Національного банку України на дату їх нарахування.
1.7. Дані про фонд оплати праці за відповідний період минулого року при складанні звітів з праці показуються згідно з методологією, яка прийнята у звітному періоді поточного року.
2. Фонд оплати праці
До фонду основної заробітної плати включаються:
2.1. Заробітна плата, нарахована за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) за відрядними розцінками, тарифними ставками (окладами) робітників та посадовими окладами, незалежно від форм і систем оплати праці, прийнятих на підприємстві.
2.2. Суми процентних або комісійних нарахувань в залежності від обсягу доходів (прибутку), отриманих від реалізації продукції (робіт, послуг), у випадках коли вони є основною заробітною платою.
2.3. Суми авторського гонорару працівникам мистецтва, редакцій газет та журналів, телеграфного агентства, видавництв, радіо, телебачення та інших підприємств і (або) оплата їх праці, що здійснюється за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на даному підприємстві.
До фонду додаткової заробітної плати входять:
2.4. Надбавки та доплати до тарифних ставок та посадових окладів у розмірах, передбачених чинним законодавством:
- кваліфікованим робітникам, зайнятим на особливо відповідальних роботах, за високу кваліфікаційну майстерність;
- за класність водіям автомобілів, робітникам локомотивних бригад, трактористам-машиністам, робітникам провідних професій та іншим категоріям працівників тих галузей народного господарства, в яких введено такі надбавки та доплати за звання майстра і класи кваліфікації;
- бригадирам з числа робітників, не звільненим від основної роботи, за керівництво бригадами;
- персональні надбавки;
- керівникам, спеціалістам, службовцям за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливих завдань на строк їх виконання;
- за знання іноземної мови;
- за суміщення

 
 

Цікаве

Загрузка...