WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Роль податку на додану вартість в державному бюджеті - Дипломна робота

Роль податку на додану вартість в державному бюджеті - Дипломна робота

досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які здійснюються за рахунок Державного бюджету України.
ў продажу товарів (робіт, послуг), за винятком підакцизних товарів, грального бізнесу, підприємствами, що засновані всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів та майно яких є їх повною власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом попереднього звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва (обігу). Перелік всеукраїнських громадських організацій інвалідів, на підприємства яких поширюється ця пільга, затверджується Кабінетом Міністрів України. Підприємство, яке підпадає під дію цього пункту, реєструється в податковому органі у порядку, передбаченому для платників податку, та отримує право виписки податкової накладної без нарахування податку на додану вартість. Податкова звітність таких підприємств здійснюється у порядку, встановленому центральним податковим органом України.
Ці норми не поширюється на операції з продажу товарів (робіт, послуг), зазначених в підпункті 6.2.8 пункту 6.2 статті 6 цього Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.;
ў виконання робіт за рахунок коштів інвесторів по будівництву житла для військовослужбовців, ветеранів війни та членів сімей військовослужбовців, що загинули під час виконання службових обов'язків;
ў безкоштовної передачі продукції (робіт, послуг) власного виробництва допоміжними сільськими господарствами і лікувально-виробничими трудовими майстернями (цехами, дільницями) будинків-інтернатів та територіальних центрів по обслуговуванню самотніх громадян похилого віку (пенсіонерів), за умови, що така передача здійснюється для забезпечення власних потреб зазначених закладів;
ў надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів, закладів охорони здоров'я та подання матеріальної допомоги (в межах одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на місяць на одну особу) продуктами харчування власного виробництва та послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, інвалідам праці, інвалідам дитинства, одиноким особам похилого віку, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам, закладам охорони здоров'я; надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками в період проведення польових робіт послуг з харчування механізаторів і тваринників продуктами власного виробництва в польових їдальнях;
ў продажу та безкоштовної передачі приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та науковим організаціям, вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації, внесеним до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави за умови використання їх виключно для власних потреб.
ў надання послуг із збирання та заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
ў звільняються від оподаткування операції з продажу товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу. Порядок звільнення та перелік операцій, що підлягають звільненню, встановлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.
ў звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України товарів морського промислу (риба, ссавці, мушлі, ракоподібні, водні рослини тощо, охолоджені, солоні, морожені, консервовані, перероблені в борошно або в іншу продукцію), видобутих (виловлених, вироблених) суднами, зареєстрованими у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України. Операції з подальшого продажу зазначених товарів юридичними особами - судновласниками або фрахтувальниками оподатковуються у загальному порядку.
ў звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1 та 5.3 статті 5, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., поширюються на операції з ввезення (пересилання) на митну територію України зазначених товарів (робіт, послуг).
ў звільнення від оподаткування, передбачені пунктами 5.1, 5.2 та 5.5 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартісь" № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., не поширюються на операції з підакцизними товарами.
ў звільняються від оподаткування операції з ввезення (імпортування) науковими установами, науковими організаціями, вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації наукових приладів і обладнання, які використовуються ними виключно для власних потреб.
1.5 Порядок обчислення і сплати ПДВ.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, та строки розрахунку з бюджетом.
Платником ПДВ є підприємство, яке реалізує продукцію за рахунок коштів отриманих від покупців. Для того, щоб платник податку, у разі помилки, не заплатив ПДВ із своїх коштів важливим є правильне включення цього податку до ціни.
ПДВ включається в державні регульовані (фіксовані) та вільні ціни (тарифи), а також до надбавок, знижок, націнок, винагород і т. д., за ставкою 20% щодо оподаткованого обороту. Якщо оборот включає суму ПДВ, то застосовується коефіцієнт 0,1667, тобто 20%/120%, який використовується для визначення суми ПДВ.
Основою для визначення оподаткованого обороту, що не включає ПДВ є відпускні (оптові) ціни підприємств, що складаються ізсобівартості та прибутку. Ціна виробництва на товари (роботи, послуги) без ПДВ визначається за формулою:
Ц = С + П,
де
Ц - ціна виробництва без ПДВ,
С - собівартість,
П - прибуток.
При формуванні ціни на підакцизні товари спочатку формується ціна з урахуванням акцизного збору, що включає в себе акцизний збір за такою формулою:
Ца = (С + П) / (100% - А) х 100%,
де
Ца - ціна на підакцизні товари без ПДВ,
А - ставка акцизного збору.
Ціна на підакцизні товари з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВа = (С + П) / (100% - А) х 100% х 1,2
Якщо ж величина акцизного збору задається в євро, то ціна на підакцизні товари з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВа = (С + П + АЗ) х 1,2,
де АЗ - акцизний збір
Ціна відпускна на товари. роботи, послуги з урахуванням ПДВ визначається за формулою:
ЦВ = (С + П) х 1,2,
де ЦВ - ціна відпускна.
Для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких

 
 

Цікаве

Загрузка...