WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на землю. Його роль та функції в системі оподаткування - Реферат

Податок на землю. Його роль та функції в системі оподаткування - Реферат

сіножатей та пасовищ - 0,1%, для багаторічних насаджень - 0,03%.
Ставки земельного податку із земель житлової та громадської забудови, грошову оцінку яких здійснено, встановлюються у розмірі 1% від їх грошової оцінки. Якщо відповідну оцінку земельних ділянок не визначено, то середні ставки земельного податку встановлюються у розмірах, що визначаються відповідно до чисельності населених пунктів з урахуванням коефіцієнтів, які застосовуються для міст Києва, Севастополя та міст обласного значення, за даними таблиці, наведеної у ч.2. ст. 7 Закону України "Про плату за землю".
Закон містить низку винятків з вищенаведеного загального правила. Так, податок за землі ділянки, зайняті житловим фондом, кооперативними автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів, гаражно-будівельними, дачно-будівельними кооперативами, індивідуальними гаражами і дачами громадян, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими та господарськими будівлями і спорудами, обчисленого за зальними правилами.
Податок заземельні ділянки, надані для потреб лісового господарства, за винятком ділянок, зайнятих виробничими, культурно-побутовими, жилими будинками та господарськими будівлями і спорудами, справляється як складова плата за використання лісових ресурсів, що визначається лісовими законодавством.
Податок за земельні ділянки на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими будівлями і спорудами, що не пов'язані з функціональним призначенням цих об'єктів, справляється у п'ятикратному розмірі відповідного земельного податку.
Ставки земельного податку застосовують з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених Законом України про державний бюджет України на відповідний рік.
Грошова оцінка земельних ділянок проводиться Держкомземом за методиками, затвердженими Кабінетом Міністрів України. У зв'язку з інфляційними процесами в економіці держави грошова оцінка земельних ділянок щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджує Кабінет Міністрів України.
Грошова оцінка земель с/г призначення проводиться окремо по даних землях, землях під багаторічним насадженнями, природними сіножателями і пасовищами за рентним доходом, який формується залежно від якості, місця розташування та економічної оцінки земель. В основу розрахунку грошової оцінки земель покладено рентний дохід, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земельних ділянок.
В основі грошової оцінки земель житлової та громадської забудови лежить капіталізація рентного доходу, яка виникає внаслідок місцезнаходження населеного пункту у загальнодержавній, регіональній та місцевій системах виробництва і розселення, освоєння та облаштування його території з урахуванням якості земель.
В основу грошової оцінки земель не с/г призначення, які розташовані за межами населених пунктів, покладено капіталізований рентний дохід, що залежить від їх функціонального використання або нормативного середньорічного економічного ефекту, який утворюється внаслідок використання відповідних земельних ділянок.
Залежно від призначення і порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною та експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання тощо.
Експертна грошова оцінка землі застосовується при встановленні імовірної ціни купівлі (продажу) окремих земельних ділянок незалежно від типу їх використання та категорії грунтів.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється на основі методики проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про плату за землю" встановлено низку пільг щодо плати за землю. Пільгове земельне оподаткування пов'язане із звільненням носія земельних прав від обов'язку сплачувати земельний податок. Аналіз Закону України "Про плату за землю" свідчить, що пільгове земельне оподаткування може носити як постійний так і тимчасовий характер.
Закон, надаючи пільги певним власникам земельних ділянок і землекористувачам, розрізняє серед пільговиків громадян та юридичних осіб. До складу громадян, які звільняються від земл. податку, відносяться інваліди І і ІІ груп, багатодітні громадяни, пенсіонери, ветерани війни і праці тощо.
З юридичних осіб від сплати земельного податку звільняються бюджетні установи та організації, заклади освіти і культури, науково-дослідні інститути НАНУ та деякі інші. Звільняються від сплати податку юридичні особи, що використовують ділянки із земель, що особливо охороняються (заповідники, заказники, національні парки). Звільнення від податку передбачено також і для земель, що є радіоактивно-, чи хімічно забруднені, а також для підприємств, щодо яких держава здійснює стимулюючу підтримку.
Верховна Рада АРК, області, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати такі пільги щодо плати за землю: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються на спеціальні бюджетні рахунки відповідних бюджетів.
Список використаної літератури:
1. Земельне право України, Навч. видання, М.В. Шульга, Юрінком Інтер., м. Київ, 2003 р.
2. Закон України "Про плату за землю"
3. Постанова КМУ "Про методику грошової оцінки земель с/г призначення та населених пунктів".
4. Закон України "Про оренду землі".
5. Постанова КМУ "Про експертну грошову оцінку земельних ділянок".

 
 

Цікаве

Загрузка...