WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Усунення подвійного оподаткування - Реферат

Усунення подвійного оподаткування - Реферат

оподаткування і розподіл фіскальних зобов'язань між державами, передбачають можливості взаємного інвестування.Ці угоди забезпечують співпрацю в управлінні податковим процесом (обмін інфомацією, взаємні консультації і допомога).
В Україні при оподаткуванні нерозподіленого і розподіленого прибутку фактично усунено подвійне оподаткування. Відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"6 в Україні діє слідуюча система оподаткування розподіленого і нерозподіленого прибут-ку, наведена в додатку №3.
Підприємство - емітент при виплаті процентів утримувачам звичайних акцій (юридичним і фізичним особам) нараховує і утримує податок на дивіденди в розмірі нарахованих виплат. Крім цього, воно зменьшує суму нарахованого податку на прибуток внесеного в бюджет податку на дивіденди.
У випадку виплати дивідендів фізичним особам на привілейовані акції суми таких виплат підлягають оподаткуванню податком на дивіденди і прирівнюються до виплат додаткових благ, які оподатковую- ться в птрядку, встановленому Законом України "Про оподаткування до-ходів фізичних осіб".
Особливе місце проблема подвійного оподаткування займає в економічних відносинах між індустріально розвинутими країнами і державами, що розвиваються. Перші є, як правило, експортерами, а другі - імпортерами капіталу. Принципи розподілення між цими групами держав платіжних можливостей, що виникають в результаті діяльності міжнародного бізнесу, неодноразово обговорювалися на міжнародних фо-румах, в тому числі на конференції ООН по торгівлі і розвитку. На відміну від прийнятого між розвинутими державами принципу постійного перебування, в угодах між розвинутими країнами і країнами що розвиваються, набагато ширші права і фіскальні переваги держави-експортера промислово-комерційної діяльності. Таким чином, у відносинах між індустріальними і країнами що розвиваються принцип перебування втрачає свою роль монополіста, поступаючись принципу статусу платника податку.
Фіскальний режим, що встановлений між розвинутими державами і державами, що розвиваються, виступає важливим фактором що стимулює так і дестимулює економічний розвиток і стан цих держав.
Одностороннє стимулювання інвестицій із сторони держав, що розвиваються є безрезультатним, якщо держава, компанії якої діють за її межами, не усунить подвійного оподаткування при ввезенні прибутку цих компаній на батьківщину, - але в даному випадку зникають переваги ведення бізнесу за кордоном. Пільги з сторони держави-інвестора можуть також мати форму так званого "інвестиційного кредиту".
Інвестиційний кредит - це зменьшення податкових зобов'язань материнської компанії на певний процент від об'єму її капіталовкладень за кордном. Але провідні фінансові експерти давно переконались, що усунення подвійного оподаткування девідендів приносить набагато більше користі для економічного росту , ніж який-небудь інвестиційний кредит. Ділові відносини, що торкаються інвестицій за кордон приймаються з врахуваням податкового режиму в державі інвестування капіталу і з врахуванням податків при переводі отриманого прибутку.
Законодавство деяких держав використовує і специфічні механізми зменшення подвійного оподаткування. Так у Франції застосовується поняття "податкового авуару". Він представляє собою компенсацію подвійного оподаткування держателям акцій. В цьому випадку обкладається подохідним податком фізичні особи як держателі акцій з доходів від девідендів, а також обкладається подохідним податком дохід акціонерного товариства, що є джерелом виплат девідендів. Розмір податкового авуару, на який зменшується податок, рівний половині вартості розподілеих девідендів.
Важливість появи такого різновиду міжнародних договорів, як угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на прибуток та майно, стає дедалі очевиднішою та актуальнішою для цивилізованої, економічної співпраці фізичних і юридичних осіб різних держав, які у своїй діяльності прагнуть всіляко розширювати межі підприємницької діяльності.
Перші форми взаємодії держав в сфері фінансів були відомі, ще в 18 столітті. Угоди по питанням адміністративної допомоги в оподаткуванні і обміну фіскальною інформацією були заключені між Бельгією і Францією ( 1843р.) і між Бельгією і Голандією (1845р.). На даний час у світі діє більше 1000 міждержавних угод, що реголюють питання оподаткування. При чому є угоди, окремо присвячені податковим питанням, їх нараховується близько 500, а також різні положення про міждержавну координацію оподаткування, що можуть бути внесені в інші міжурядові документи.8
У сучасних умовах поширення інтеграційних процесів, інтернаціона- лізації та інтенсіфікації господарського життя значно розширилось коло проблем, які вимагають розв'язання на міжнародному рівні, до їх числа належать і питання, що мають податкову природу.
Аналіз податкових факторів у міжнародних відносинах набуває все
більшої актуальності з точки зору реалізації й підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності кожної держави, оскільки податки визначають розвиток міжнародної торгівлі, рух інвестицій, здійснення всіх міждержавних зв'язків.
Незалежно від відмінностей у політичних і господарських системах все світове співтовариство, так чи інакше, пов'язане співробітництвом у різних галузях. У цьому випадку виникає вже багато раз згадуване подвійне оподаткування. Цілком

 
 

Цікаве

Загрузка...