WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Усунення подвійного оподаткування - Реферат

Усунення подвійного оподаткування - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Усунення подвійного оподаткування"
План
1. Поняття подвійного оподаткування.
2. Види подвійного оподаткування.
3. Шляхи, методи усунення подвійного оподаткування.
4. Міжнародний договір як механізм усунення подвійного оподаткування.
З розвитком міжнародних економічних відносин, що забезпечують нормальні умови господарювання, виникла, з однієї сторони ізольованість національних фіскальних систем, а з іншої були створені способи уникнення подвійного оподаткування. Повністю чи частково уникнути подвійного оподаткування можливо шляхом зміни внутрішнього державного законодавства, а також з допомогою заключення міжнародних договорів по питанням подвійного оподаткування.
Обов'язковою умовою уникнення подвійного оподаткування є міждержавні угоди, які торкаються взаємного погодження юридичної інтерпритації фіскальних порушень. Наприклад, відповідно до торгового кодексу США, навмисне ухилення від сплати податків розглядється як злочин, що карається штрафом в розмірі 10000 $ або тюремним ув'язненням на строк не більше 5 років. В той же час у Швейцарії неточність в декларації про доходи, зроблена вперше, не є злочином. Такі юридичні розбіжності, без спеціальних угод, не приводять до вирішення проблем подвійного оподаткування.
Врегулювати проблему подвійного оподаткування можна 3 способами:
1. Всі держави повинні йти по одному принципу оподаткування: або по принципу резиденства, або територіальності. Даний спосіб не так легко реалізується на практиці. Тому, що кожна країна, користується своїм податковим суверенітетом і має на меті отримати додаткові податкові доходи у свій бюджет, і тому принципи резиденства і територіальності застосовуються в комбінації.
2. Прийняття державою внутрішніх законодавчих заходів щодо подвійного оподаткування в односторонньому порядку (система податкових кредитів і заліків).
3. Врегулювання проблеми подвійного оподаткування шляхом заключеня міжнародних податкових угод.
В односторонньому порядку проблема уникнення подвійного оподаткування не вирішується, тому, що для кожної держави стоїть потдвійне завдання:
А) забезпечити достатній рівень податкових надходжень до бюджету;
Б) створити оптимальні умови для економічного розвитку.
Для усунення подвійного оподаткуваня на міжнародному рівні використовуються такі методи:
1) Вирахування - дві договірних держави обкладають дохід податком, але при умові вирівнюванняя до рівня податку в державі з меньшим розміром податку;
2) Звільнення - означає право на податок з встановленям виду доходу, що належить одній з договірних сторін. При цьому перерахову- ються доходи, які обкладаються в одній державі і звільняються від оподаткування в іншій.
В рамках національного фіскального законодавства інструментом вирішення проблеми подвійного оподаткування є так звані податковий кредит і податкова скидка.
Податковий кредит - це залік податків, сплачених за кордоном, в рахунок внутрішніх податкових зобов'язань. Наприклад, в Італії місцеві фірми користуються податковими кредитами на доходи з джерел, що знаходяться за межами Італії. Іншими словами, податки, сплачені іно-земними державами, прирівнюються до податків своєї держави. Податкові зобов'язання американських корпорацій перед казною США зменшуються на суму податкових платежів філій цих корпорацій урядами тих країн, де вони здійснюють комерційну діяльність.
Метою податкового кредиту є забезпечення рівних умов господарю- вання суб'єктам, незалежно від місця здійсненя підприємницької діяльності. Завдяки податковому кредиту, по суті, вирівнюються шанси інвесторів в рідній державі і за кордоном.
Податкова скидка - це податок сплачений в якості витрат, на які зменшується сума доходів, що підлягають оподаткуванню. Тобто, з метою усунення подвійного оподаткування, можна оперувати не самими податками, а об'єктом оподаткування.
Як бачимо, податковий кредит відрізняється від податкової скидки, тим, що на величину податкового кредиту зменшується належний до сплати розмір податку, а податкова скидка зменшує на суму вже сплаченого податку оподатковуваний прибуток.
Результати використання податкового кредиту і податкової скидки наведені в додатку №2. В даному випадку, за рахонок використаня податкового кредиту у платника відбувається зниження податкових зобов'язань на 20 одиниць в порівнянні з використанням податкової скидки. У випадку, коли неможливе застосування якого-небудь способу уникнення подвійного оподаткування, сумарна величина податків, стягуються в двох державах, становила б 90 одиниць, а прибуток, після виконання податкових зобов'язань, тільки 10 одиниць.
Практичні особливості використання податкового кредиту залежать від юридичного статусу фірми платника податків (материнська чи дочірня компанія, філія), рівня податкових ставок, строків і умов переведення прибутку із держави в державу, вимог державного податкового законодавства і національних правил бухобліку, кон'єктури пропозиції і попиту капіталу і інших юридичних і економічних обставин.
Метод податкового кредиту не може адекватно поширюватия на всі випадки подвійного оподаткування. Більш детально ця прблема реголюється за допомогою двохсторонніх податкових угод.
Податковий кредит і податкова скидка не є альтернативами податкової угоди (конвенції), при наявності останньої вони можуть включатися до неї як спеціальні умови. Податкові угоди втановлюють процедуру, принципи

 
 

Цікаве

Загрузка...