WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на додану вартість - Контрольна робота

Податок на додану вартість - Контрольна робота

українськи гривні по валютному (обмінному) курсу Національного банку України, якиї діє на момент виникнення податкових зобов'язань.
Для готової продукції, виготовленої на території України з давальницької сировини нерезидента, у разі її продажу на митній території України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість такої продукції з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за виключенням податку на прибуток, що включається в ціну такої готової продукції у відповідності з законами України з питань оподаткування. Визначена вартість перераховується в українськи гривні по валютному (обмінному) курсу Національного банку України, якиї діє на момент виникнення податкових зобов'язань. При цьому податок сплачується до бюджету покупцем в порядку, передбаченому для оподаткування товарів, які імпортуються, а відповідальність за уплату податку покупцем такої продукції несе її вітчизняний переробник.
5. Строки уплати податку та пред'явлення розрахунків
Для платників податку, в яких об'єм обкладаємих податком операцій по продажу товарів (робіт, послуг) за попередній календарний рік перевищує 7200 не обкладаємих податком доходів громадян, податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.
Платники податку, що мають об'єм операцій по продажу менший, ніж 7200 не обкладаємих податком доходів громадян, можуть використовувати податковий період за своїм вибором, якій дорівнює календарному місяцю чи кварталу. Заяву про своє рішення по цьому питанню платник податку має подати до податкового органу за один місяць до початку календарного року.
На протязі календарного року дозволяється заміна квартального податкового періоду на місячний з початку будь-якого кварталу поточного року. Заяву про таку заміну платник податку має надати до податкового органу за місяць до початку кварталу. Зворотні зміни на протязі одного календарного року не дозволяються.
Суми податку, що належать до сплати в бюджет чи відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, які виникли в зв'язку з буд-яким продажем товарів (робіт, послуг) на протязі звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.
Уплата податку проводится не пізніш двадцятого числа місяця, що йде за звітним періодом.
В строки, передбаченідля сплати податку, платник податку надає податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію незалежно від того, виникло в даному періоді податкове зобов'язання, чи ні.
У разі, якщо сума податку на додану вартість, визначена як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, які виникли в зв'язку з буд-яким продажем товарів (робіт, послуг) на протязі звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду, має від'ємне значення, така сума зараховується в погашення заборгованості платника податку по сплаті податку на додану вартість, яка виникла за попередні звітні періоди, а при відсутності заборгованості - на зменшення податкових зобов'язань платника податку на протязі трьох наступних звітних періодів. Це правило не розповсюджується на порядок бюджетного відшкодування при оподаткуванні операцій, що обкладаютьсмя податком по нульовій ставці.
Якщо сума від'ємного значення податку не погашується сумами податкових зобов'язань, виникших на протязі наступних трьох звітних періодів, така сума належить до відшкодуванню з Державного бюджету України на умовах, визначених законодавством, на протязі місяця, що йде після подання декларації за третій звітний період після виникнення від'ємного значення податку.
Розрахунок суми бюджетного відшкодування при оподаткуванні операцій по продажу товарів (робіт, послуг), які обкладаються податком по нульовій ставці, провадиться в порядку, передбаченим законодавством для платників податку, що застосовують квартальний податковий період. Таке бюджетне відшкодування здійснюється на протязі місяця, що йде після надання декларації за звітний період, в якому були здійснені таки операції.
Сума бюджетного відшкодування має бути повністю чи частково зарахована в рахунок платежів по ціому податку чи іншим податкам, зборам (обов'язковим платежам), які зараховуються до Державного бюджету України. Таке рішення платника податку відображається в податковій декларації.
6. Проблеми та економічні шляхи вдосконалення стягнення податку на додану вартість до Державного бюджету України.
Податкове регулювання в нашій країні перебуває в стадії становлення і зазнаватиме змін.
В Комітеті Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності в цей час група економістів працює над принципово новою системою оподаткування, в якій, як передбачається, такої категорії як податок на додану вартість взагалі не буде, тому шо цей податок має ефект в тих країнах, де є надвиробництво товарів. Податок на споживання не може бути ефективним там, де є дефіцит споживання, який виявляється в низькій купівельній спроможності.
В листопаді поточного року Комітет Верховної Ради з питань бюджету підготував законопроект "Про антикризові заходи в системі оподаткування". Про це 9 листопада на пресконференції заявила голова Комітету Юлія Тимошенко. Як вона вважає, в цей час діюча податкова система не відповідає реальній ситуації в країні.
Згідно розробленого проекту, пропонується припинити стягнення податку на прибуток та податку на додану вартість підприємств, а також п'яти цільових податків та зборів. Замість цього передбачається ввести єдиний податок з продажу, що дасть можливість залучити до бюджету країни 10 млрд.гривень додаткових надходжень.
В умовах економічної кризи, яку переживає наша країна, кардинальне рішення проблеми податку на додану вартісь бачиться в тому, що цей податок взагалі не може існувати в діючих економічних умовах.
Список літератури
1. Закон України "Про Державний бюджет України" від 30.12.97 N796/97 ВР.
2. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.11.91 N1251-XII.
3. Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 N168/97-ВР зі змінами і доповненнями.
4. Указ Президента України "Про деякі зміни в оподаткуванні" від 07.08.98 N857/98.
5. А.П. Кісельов "Основи бізнесу" Київ, "Вища школа", 1997р.
6. Український діловий тижневик "Бізнес" (документи, коментарі, додатки), окремі номери.-+

 
 

Цікаве

Загрузка...