WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на додану вартість - Контрольна робота

Податок на додану вартість - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
НА ТЕМУ:
ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
ПЛАН
1. Платники податку на додану вартість
2. Об'єкти оподаткування
3. Визначення обкладаємого обороту
4. Ставки податку, порядок стягнення і оплати
5. Строки уплати податку та пред'явлення розрахунків
6. Проблеми та економічні шляхи вдосконалення стягнення податку на додану вартість до Державного бюджету України.
7. Список літератури
?
1. Платники податку на додану вартість
Платниками податку на додану вартість є:
" Установи незалежно від форм власності і відомчої приналежності, маючи згідно законодавства України статус юридичних осіб, здійснюючи виробничу і комерційну діяльність;
" Підприємства з іноземними інвестиціями, що здійснюють виробничу та іншу комерційну діяльність;
" Індивідуальні (сімейні) приватні підприємства, здійснюючі виробничу та іншу комерційну діяльність;
" Філіали, відділи та інші відокремлені підрозділи установ, що знаходяться на території України, самостійно реалізуючі товари (роботи, послуги);
" Міжнародні об'єднання ті іноземні юридичні особи, що здійснюють виробничу та іншу комерційну діяльність на території України.
2. Об'єкти оподаткування
Об'єктами оподаткування є:
" Обороти по реалізації на митній території України товарів, виконаних робіт та наданих послуг;
" Товари, що ввозяться на територію України у відповідності до митних правил, встановленими митним законодавством України.
При реалізації товарів об'єктом оподаткування є обороти по реалізації усіх товарів як власного виробництва так і придбаних на стороні.
З метою оподаткування товаром вважається: продукція (річь, виріб) в тому числі виробничо-технічного призначення; будівлі та споруди та інші види нерухомого майна; електро- і теплоенергія, газ, вода.
При реалізації робіт об'єктом оподаткування є об'єми виконаних будівельно-монтажних, ремонтних, науково-дослідних, дослідно-конструкторських, технологічних, проектно-пошукових, реставраційних та інших робіт.
При реалізації послуг об'єктом оподаткування є виручка отримана від надання:
" Послуг пасажирського та вантажного транспорту, враховуючи транспортування (передачу права власності) газу, нафти, нафтопродуктів, електричної та теплової енергії, послуг по виконанню завантажувально-розвантажувальних робіт, зберіганню товарів;
" Послуг з надання в оренду майна і об'єктів нерухомості, в тому числі по лізингу;
" Посередницьких послуг;
" Послуг зв'язку, побутових, житлово-комунальних послуг;
" Послуг фізичної культури та спорту;
" Послуг по виконанню замовлень підприємствами торгівлі;
" Рекламних послуг;
" Іноваційних послуг, послуг по обробці даних і інформаційному забезпеченню;
" Інших платних послуг, крім надання в оренду землі.
До оборотів, що обкладаються податком також належать:
" Обороти з реалізації товарів (послуг) в середині установи (підприємства) для власного використання, витрати по яким не відносяться на витрати виробництва та обігу, а також своїм працівникам;
" Обороти з реалізації товарів (робіт, послуг) без оплати вартості в обмін на інші товари (роботи, послуги);
" Обороти з передачі безвозвратно чи з частковою оплатою товарів (робіт, послуг) іншим установам (підприємствам) чи фізичним особам, враховуючи працівників підприємства;
" Обороти з реалізації предметів застави враховуючи їх передачу заставовласнику при невиконанні забезпеченого заставою зобов'язання.
3. Визначення обкладаємого обороту
Для визначення обороту що обкладається податком на додану вартість приймається вартість товарів (робіт, послуг), що реалізуються визначена виходячи з вільних (ринкових) чи регулюємих цін і тарифів з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших митних зборів (обов'язкових платежів), за виключенням податку на додану вартість.
До обкладаємого обороту входять кошти, отримані від інших установ та підприємств (за виключенням коштів, що зараховуються до статутних фондів установ (підприємств) його засновниками в порядку, встановленому законодавством України, коштів на цільове бюджетне фінансування а також на здійснення спільної діяльності), доходи, отримані від передачі у тимчасове користування (фінансової допомоги) при відсутності ліцензій на здійснення банківських операцій, а також кошти від стягнення штрафів, стягнення пенєй, виплати неустойок, отримані за порушення зобов'язань, передбачених договорами поставки товару (виконання робіт, надання послуг); суми авансових та інших платежів, поступивших за рахунок майбутніх поставок товарів чи виконання робіт, послуг на розрахунковий рахунок, та суми, отримані в порядку часткової оплати по розрахунковим документам за реалізовані товари (роботи, послуги).
Кошти, що надаються безоплатно іноземними установами Українським установам (підприємствам) у вигляді гаранту на здійснення цільових програм з майбутнім звітом про їх використання, не є об'єктом оподаткування.
До коштів цільового бюджетного фінансування, що не включаються до обороту, який обкладається податком на додану вартість, відносяться кошти, які перераховуються на відповідні рахунки підприємств та установ, які передбачаються в бюджетах різного рівня на фінансування цільових програм та заходів.
Товари (роботи, послуги), що придбаються за рахунок коштів цільового бюджетного фінансування, сплачуються з урахуванням податку на додану вартість, який не підлягає відшкодуванню. Суми зазначеного податку в даному випадку на витрати виробництва і обігу не відносяться, а покриваються за рахунок зазначених джерел.
Спільна діяльність без створення для цієї мети юридичної особи здійснюється на підставі договору між її учасниками; за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються шляхом об'єднання майна та зусиль спільно діяти для досягнення спільної загально-господарської чи іншої цілі, що не протиречить законодавчим актам.
Майно, створене чи придбане при спільній діяльності, і отримані результати враховуються на окремому балансі у того її учасника, якому за договором доручення ведення спільних справ учасників договору. Товари (роботи, послуги), які реалізуються в межах спільної діяльності, підлягають обкладанню податком на додану вартість в загальновстановленому порядку.
Не обкладається податком частка прибутку, що отримується кожним з учасників

 
 

Цікаве

Загрузка...