WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Курсова робота

Податковий кредит - Курсова робота

працедавця, який за дорученням платника податків здійснював перерахування сум таких внесків до неприбуткових організацій з одержуваного ним (платником податку) доходу.
При цьому громадянин не зобов'язаний доводити податковому органу, що установу (організацію), якій здійснено пожертвування (благодійні внески) коштів (майна), включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Приналежність конкретної установи (організації) до категорії неприбуткової та її наявність у Реєстрі неприбуткових установ та організацій установлюються компетентним працівником податкового органу під час виконання процедур перевірки відповідних платіжних документів. При цьому зазначена процедура є складовою функціональних обов'язків компетентного працівника податкового органу (п. 3.2 Інструкції про податковий кредит).
Інші витрати
До інших витрат, суму яких платник може включити до податкового кредиту, входять:
- витрати на штучне запліднення незалежно від того, чи перебуває такий платник у шлюбі з донором;
- оплата вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини.
Такі витрати включаються до податкового кредиту без обмеження. Головне, щоб їх було понесено протягом звітного податкового року і в платника були підтверджуючі документи про такі витрати (платіжні доручення, квитанції, корінці до прибуткового касового ордера, договори тощо).
Витрати, які може бути враховано в податковому кредиті, починаючи зі звітного 2005 року.
Оскільки відповідно до Прикінцевих положень Закону № 889 та Інструкції про податковий кредит ряд витрат платник зможе врахувати у складі податкового кредиту, лише починаючи з 1 січня 2005 року, ми не буде докладно на
них зупинятися, а повернемося до цієї теми трохи пізніше. Зараз же просто зазначимо, які саме витрати до них належать:
- частина процентів за кредитом, узятим платником на будівництво (придбання) житла (квартири, кімнати, житлового будинку або його частини);
- сума власнихкоштів платника податків, сплачених на користь установ охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг на лікування такого платника податків або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань у розмірах, що не покриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового медичного страхування (у встановлених Законом № 889 випадках);
- сума витрат платника податків на сплату за власний рахунок страхових внесків, страхових премій страхувальнику-резиденту за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного страхування як такого платника податків, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення (у визначених Законом № 889 розмірах).
Як вести облік доходів і витрат
Платнику замало тільки зібрати необхідні документи, йому необхідно ще вести облік свого річного оподатковуваного доходу і своїх витрат. Відповідно до п. 1 наказу ДПАУ № 490 платник податку, який має право подати річну декларацію з метою повернення надміру сплачених сум податку, зобов'язаний вести облік доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат, форму якої затверджено наказом № 490.
Книга може мати вигляд зошита чи блокнота, що придбає платник самостійно. Записи у Книзі здійснюються самим платником чи особою, нотаріально уповноваженою на ведення таких записів, кульковою або чорнильною ручкою чітко, розбірливо не пізніше наступного дня після отримання відповідних сум доходів, сплати (перерахування) податку, а також понесених витрат, пов'язаних з отриманням доходів.
Крім того, платник може вести реєстр документів, що дають йому право на податковий кредит, у довільній формі.
Висновки
Податковий кредит - це сума (вартість) витрат, понесених платником податку - резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату ПДВ та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами такого звітного року, у випадках, визначених цим Законом.
Для зручності розглядатимемо окремо кожний випадок понесених витрат, на суму яких можна зменшувати оподатковуваний доход. Але спочатку відзначимо основні положення про податковий кредит:
- громадянин має право врахувати ці витрати лише після закінчення звітного року шляхом їх відображення в річній декларації про доходи;
- протягом року і до закінчення термінів розгляду декларації податковими органами документи, що підтверджують понесені витрати, платник зберігає у себе;
- платник має вести облік отриманих протягом року доходів і понесених витрат;
- сума податкового кредиту враховується тільки в межах загального річного оподатковуваного доходу платника. Сума перевищення податкового кредиту над загальним річним оподатковуваним доходом не враховується і не переноситься на наступний рік;
- суми витрат, не включені до податкового кредиту за підсумками звітного року, на наступний звітний рік не переносяться, тобто право на податковий кредит виникає тільки щодо витрат, фактично понесених у звітному році.
Список використаної літератури
1. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", 2004.
2. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.91р. №1251 //Відомості Верховної Ради (ВВР),1991.- №39.-ст.510 із змінами та доповненнями.
3. Азаров М.Я., Бондаренко Г.І., Мельник П.В., Лєкар С.І., Зайцев В.І., Макаров Д.В., Тарангул Л.Л. Про податки і збори населенню України. К., 2000.
4. Азаров М.Я., Кольга В.Д., Онищенко В.А. Все про податки: Довідник / за ред. Азарова М.Я. - К.: Експерт-Про, 2000.
5. Буряковский В.В. Налоги - Днепропетровск: "Пороги", 1998.
6. Бутинець Ф.Ф., Шатило Н.В. Податковий облік в Україні - Житомир, 1998. г
7. Бюджетний кодекс України № 2542-ІП від 21.06.2001.
8. Вишневский В.П. Налоги Украины: теория й практика- Донецк, 1997.
9. Гега П.Т., Доля Л.М. Основи податкового права: Навчальний посібник. - К.: Товариство "Знання" КОО, 1998.
10. Буряковський В.В. Удосконалення податку на додану вартість // Фінанси України. - 1998.-№12
11. Дубов В.В. Действующая налоговая система й пути ее совершенствования // Финансы. - 1997.-№ 4.
12. Князев В. Налоги в механизме стимулирования малого предпринимательства // Финансы.-1997.-№8.

 
 

Цікаве

Загрузка...