WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Курсова робота

Податковий кредит - Курсова робота

відділення зв'язку, або довідка працедавця, який за дорученням платника податків здійснював перерахування сум коштів з одержуваного ним доходу на його навчання або навчання інших членів його сім'ї першого ступеня споріднення навчальним закладам.
Благодійність
Є серед громадян України люди, які у змозі допомогти тим, хто цього потребує, не лише добрим словом, а й реальною матеріальною допомогою.
Більшість же наших співвітчизників самі ледь-ледь зводять кінці з кінцями і не можуть дозволити собі надати комусь благодійну допомогу. Але, незважаючи на це, і таким громадянам іноді доводиться ставати благодійниками. Адже не таємниця, що багато які неприбуткові установи (наприклад, установи охорони здоров'я), щоб не платити податки з отриманих за послуги сум, просять здійснити оплату таких послуг у формі благодійного внеску. Раніше платник мав право урахувати у річній декларації понесені ним на благодійність витрати, що не підлягали оподаткуванню в межах 4 % річного сукупного оподатковуваного доходу. Крім того, під цю пільгу підпадали тільки пожертвування (внески) до благодійних організацій.
Тепер же в податковому кредиті можна врахувати будь-які пожертвування чи благодійні внески всім неприбутковим організаціям (до яких, зокрема, належать і благодійні організації). При цьому під неприбутковими організаціями розуміються:
а) органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи чи організації, що утримуються за рахунок коштів відповіднихбюджетів. Відразу зауважимо, що згідно з пп. 9.7.7 Закону № 889 забороняється надавати благодійну чи спонсорську допомогу органам державного управління та органам місцевої влади або створеним ними благодійним фондам чи іншим неприбутковим організаціям, або за їх дорученням - третім особам, якщо надання такої благодійної допомоги є попередньою чи подальшою умовою видачі платнику податків будь-яких дозволу, ліцензії, узгодження, державної послуги чи іншого рішення на його користь або прискорення такої видачі (спрощення його процедури);
б) благодійні фонди і благодійні організації, створені в порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, у тому числі громадські організації, створені з метою проведення екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчі спілки та політичні партії, громадські організації інвалідів та їх місцеві осередки, створені відповідно до Закону України "Про об'єднання громадян", науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади III - IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідники, музеї-заповідники;
в) пенсійні фонди, кредитні спілки, створені в порядку, визначеному законом;
г) інші, ніж визначені в абзаці "б" цього підпункту, юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів;
ґ) спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників і не провадять господарську діяльність, за винятком отримання пасивних доходів;
д) релігійні організації, зареєстровані в порядку, передбаченому законом;
е) житлово-будівельні кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, створені в порядку, визначеному законом.
Що стосується сумового обмеження, то його дещо змінили. Тепер платник має право включити до податкового кредиту такі витрати в розмірі, що перевищує 2 %, але не більше 5 % від суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік.
Бухгалтери юридичних осіб - платників податку на прибуток, упевнені, вже стикалися з роз'ясненнями ДПАУ щодо розуміння цього обмеження включення сум благодійної допомоги до валових витрат. Очевидно, та ж доля чекає й на податок з доходів. Інакше кажучи, на думку ДПАУ, платник не має права включити ці витрати до складу податкового кредиту в сумі, що менша 2 % і перевищує 5 % річного оподатковуваного доходу, тобто фактично в розмірі 3 % (від 2 до 5). Розглянемо зазначене вище на прикладі.
Приклад 2. Громадянин Петренко М. С. 10.06.2004 р. надав благодійну допомогу установі охорони здоров'я в сумі 500 грн. При цьому його річний оподатковуваний доход за підсумками 2004 року склав 4800 грн.
Розрахуємо "інтервал" податкового кредиту:
o від 96 грн. (4800 х 2 %);
o до 240 грн. (4800 х 5 %).
Відповідно громадянин Петренко М. С. має право включити до податкового кредиту суму благодійного внеску в розмірі 144 грн. (240 - 96). Нам залишається тільки сподіватися, що думка ДПАУ із цього питання зміниться і що в новій річній декларації про доходи у складі податкового кредиту платнику дозволять відображати всю суму благодійних внесків у межах 5 % його річного оподатковуваного доходу, якщо, звичайно, ця сума перевищила 2 % межу. Тим більше, що перший крок до цього вже зроблено в Інструкції про податковий кредит (див. "В якому розмірі благодійні витрати відображаються в податковому кредиті?".
В якому розмірі благодійні витрати відображаються в податковому кредиті? Витяг із п. 3.2 Інструкції про податковий кредит.
"Якщо сума коштів або вартість майна, що були передані у звітному податковому році платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, становить менше двох відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного податкового року, така сума коштів або вартість майна не включається платником податку до податкового кредиту.
Якщо сума коштів або вартість майна, що були передані у звітному податковому році платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, перевищує п'ять відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного податкового року, розмір такого перевищення також не включається платником податку до податкового кредиту". (Витяг із п. 3.2 Інструкції про податковий кредит ). У цьому випадку за умовами попереднього прикладу громадянин Петренко М. С. зможе відобразити в податковому кредиті суму в розмірі 240 грн. Ми однозначно підтримуємо саме такий підхід у визначенні суми, що дає право на податковий кредит.
Документи, що підтверджують право на податковий кредит: платіжне доручення на безготівкове перерахування благодійних внесків; квитанції банку, відділення зв'язку, неприбуткової організації; довідка

 
 

Цікаве

Загрузка...