WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Курсова робота

Податковий кредит - Курсова робота

нарахуванні громадянами податкового кредиту:
" право на податковий кредит має виключно резидент України, який отримав індивідуальний ідентифікаційний номер і є найманим працівником ;
" товари, роботи, послуги повинні бути придбані у резидента України;
" витрати понесені громадянином , повинні бути підтверджені документально (фіскальний або товарний чек, касовий ордер, товарна накладна, договір або інший документ, який ідентифікує продавця товарів ( робіт, послуг) і визначає суму таких витрат);
" загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року у вигляді заробітної плати ;
" із суми витрат , фактично понесених громадянином, за якими він має право отримати податковий кредит, виключається сума ПДВ та акцизного збору;
" зменшення оподатковуваного доходу дозволяється тільки за підсумками звітного року (а не в момент здійснення витрат). Якщо платникподатку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
До складу податкового кредиту платник має право віднести лише витрати, понесені ним самостійно. Якщо певні витрати бере на себе працедавець (наприклад, оплату навчання, лікування, внески на добровільне страхування тощо), то до податкового кредиту такі суми не включаються
Суми податкового кредиту, нараховані громадянином за кожною з перелічених підстав його надання, зазначаються у річній податковій декларації, Таку декларацію треба подати до податкового органу за місцем проживання після закінчення звітного податкового року, але не пізніше 1 квітня року що настає за звітним. Тобто за підсумками 2004року громадяни подають декларацію з 1 січня 2005 р. по 1 квітня 2005року.
Витрати на навчання
До складу податкового кредиту може бути включено витрати платника податку на оплату середньої професійної або вищої форми навчання. При цьому згідно із Законом України "Про освіту":
- професійно-технічні навчальні заклади - це професійно-технічне училище, професійно-художнє училище, професійне училище соціальної реабілітації, училище-агрофірма, училище-завод, вище професійне училище, навчально-виробничий центр, центр підготовки та перепідготовки робочих кадрів, навчально-курсовий комбінат, інші типи установ, що надають професійно-технічну освіту;
- вищі навчальні заклади - це технікум (училище), коледж, інститут, консерваторія, академія, університет. Вищі навчальні заклади в установленому порядку можуть створювати різні типи навчально-науково-виробничих комплексів, об'єднань, центрів, інститутів, філій, коледжів, ліцеїв, гімназій.
Платник може врахувати у складі податкового кредиту витрати як на своє навчання, так і на навчання членів своєї сім'ї першого ступеня споріднення (подружжя, батьки, діти, у тому числі усиновлені). При цьому члени сім'ї самі вибирають, хто користуватиметься податковим кредитом щодо таких витрат. Якщо навчаються обидва з подружжя, то податковий кредит визначається окремо для кожного з них залежно від вартості їх навчання.
Витрати на навчання включаються до податкового кредиту в розмірі, визначеному за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Хочемо звернути увагу на можливі проблеми відображення таких сум у складі податкового кредиту. Річ у тому, що податковий кредит передбачає облік понесених протягом звітного року витрат, тобто за місяці навчання, які припадають на цей звітний рік. При такому буквальному прочитанні Закону № 889 та Інструкції про податковий кредит платник може втратити право на податковий кредит при оплаті навчання, наприклад, у 2004 році, але за навчальні місяці 2005 року. Погодьтеся, це нелогічно.
На нашу думку, більш спеціальною в цьому випадку є норма, яка визначає, що витрати на навчання включаються до податкового кредиту в розмірі, визначеному за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Інакше кажучи, у цьому випадку має значення не термін здійснення платежу, а період навчання, за який проведено платіж. Наприклад, у листопаді 2003 року громадянка Іваненко О. І. оплатила вартість навчання своєї дочки у вузі за друге півріччя навчального року (січень - липень 2004 року). Незважаючи на те що платіж було здійснено до закінчення звітного 2004 року, оплату було проведено за місяці навчання саме у 2004 році, тому така громадянка має право включити суму оплати за навчання до податкового кредиту за підсумками 2004 року.
І навпаки, та ж громадянка Іваненко О. І. у листопаді 2004 року оплатила вартість навчання дитини за період січень - липень 2005 року. Ця сума у складі податкового кредиту не потрапить до річної декларації за 2004 рік, тому її буде враховано лише при поданні декларації за 2005 рік.
Слід також мати на увазі, що стосовно таких витрат існує сумове обмеження: загальна сума річного податкового кредиту щодо витрат на навчання не може перевищувати розмір місячного прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень, помножену на кількість місяців (повних чи неповних) навчання протягом звітного року. На сьогодні гранична річна сума податкового кредиту = 510 грн. х кількість місяців навчання у році.
Приклад. Оплачені громадянкою Іваненко О. І. витрати на навчання дочки у вузі за січень - липень 2004 року становлять 2450 грн. Оплату проведено 6 лютого. Щомісячна сума витрат дорівнює 350 грн. (2450 : 7 міс.). Оскільки граничний розмір (510 грн. на місяць) не перевищено, усю суму витрат на навчання (2450 грн.) може бути включено до податкового кредиту такої громадянки.
Вартість навчання в навчальному 2004 - 2005 році підвищилася. Громадянка Іваненко О. І. заплатила 6 липня 2004 року за навчання дочки за осінній семестр (вересень - грудень 2004 року) суму в розмірі 2200 грн. Щомісячна плата за навчання становить 550 грн. (2200 : 4), що перевищує встановлену межу 510 грн. Отже, за підсумками 2004 року громадянка Іваненко А.І. може врахувати у складі податкового кредиту суму в розмірі 2040 грн. (510 х 4).
Загальна сума податкового кредиту за підсумками 2004 року становитиме 4490 грн. (2450 + 2040). Документи, що підтверджують право на податковий кредит: платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, або квитанція банку чи

 
 

Цікаве

Загрузка...