WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Курсова робота

Податковий кредит - Курсова робота

кредиту витрати, пов'язані з оплатою частини процентів за іпотечним кредитом. Також з 1 січня наступного року, у разі набрання чинності законом, що регулює питання недержавного пенсійного страхування, до податкового кредиту можна буде включати витрати платника податку на оплату страхових внесків за договорами недержавного пенсійного страхування як платника податку, так і членів його сім'ї.
Однак слід зауважити, що до податкового кредиту можуть включатися тільки фактично понесені платникомподатку витрати, підтверджені документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. Ці документи не потрібно надсилати податковому органу, але їх слід зберігати протягом строку, достатнього для проведення податківцями перевірки правильності нарахування податкового кредиту (1095 днів). Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яку платник подаватиме до податкового органу за своєю адресою.
Отже, для того, щоб отримати право на податковий кредит, громадянин повинен подати річну декларацію до 1 квітня року, наступного за звітним.
Треба зазначити, що Закон містить також і обмеження права на нарахування податкового кредиту, а саме: податковий кредит може бути нараховано виключно резидентом, що має податковий ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Імпортний ПДВ і податковий кредит
ДПАУ в листі від 21.09.2004 р. № 8312/6/15-2415-8 розглянула питання віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при митному оформленні товарів, ввезених на митну територію України.
Відповідно до пп. 7.4.1 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді в зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва й основних фондів або нематеріальних активів, що підлягають амортизації (далі - оподатковувані ПДВ операції). Підпунктом 7.4.5 Закону № 168/97 визначено, що не дозволяється віднесення до податкового кредиту яких-небудь витрат по сплаті ПДВ, не підтверджених податковими накладними або митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) або банківським документом, що підтверджує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг). Таким чином, у платника ПДВ - імпортера право на отримання податкового кредиту буде виникати на підставі належним чином оформленої митної декларації, що підтверджує сплату ПДВ, і за умови використання завезених товарів в оподатковуваних ПДВ операціях. Оскільки право віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту залежить від наявності права на віднесення вартості придбаних товарів (робіт, послуг) до складу валових витрат або складу основних фондів або немате­ріальних активів, що підлягають амортизації, то до податкового кредиту відповідного звітного періоду можна віднести лише ту частину ПДВ, що доводиться на оподатковувані ПДВ операції.
Тобто, якщо після митного оформлення обладнання зменшується його вартість, що має підлягати амортизації, то до податкового кредиту необхідно віднести лише ту частину ПДВ, що доводиться на таку зменшену вартість (вартість, що підлягає амортизації).
Приклад 1
Припустимо, що ТОВ "Аверс" 30.09.04 р. було розмитнено автомобіль, митна вартість якого 120000,00 грн., у тому числі ПДВ - 20000,00 грн. Дану суму ПДВ (20000,00 грн.) було віднесено до податкового кредиту підприємства за підсумками 3-го кварталу 2004 р. Після розмитнення автомобіля, в процесі введення його в експлуатацію (06.10.04 р.) були виявлені непоправні дефекти, що зменшують вартість автомобіля на 5000,00 грн. (без ПДВ). Як наслідок, надалі (після введення автомобіля в експлуатацію) амортизації буде підлягати вже не 100000,00 грн., а 95000,00 грн.
Отже, бухгалтер зобов'язаний сторнувати (скоригувати) суму податкового кредиту на 1000,00 грн. за 3-й квартал 2004 р.
Податковий кредит фізичним особам
Практично будь який податковий закон крім об'єкта оподаткування, ставки податку та інших необхідних для обчислення податку обов'язкових умов містить податкові пільги. Так особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" є встановлення права платника податку на податковий кредит.
Оскільки скоро закінчується цей податковий рік, а податковий кредит застосовується саме за підсумками відповідного звітного року, то саме зараз необхідно одержати повну інформацію щодо умов, порядку та строків одержання податкового кредиту.
Податковий кредит - це сума витрат, понесених платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року.
Іншими словами громадяни мають право суму загального річного оподатковуваного доходу зменшити на суму деяких витрат, установлених цим Законом і тим самим повернути собі частину сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Перелік витрат, які дозволено включати до складу податкового кредиту визначено Інструкцією про порядок нарахування платником податку податкового кредиту щодо податку з доходів фізичних осіб. Проте слід зазначити, що лише частину з наведених в переліку витрат дозволено включати до складу податкового кредиту за підсумками 2004р., а деякі витрати передбачено включати до складу податкового кредиту не раніше 2005р.
Після закінчення 2004 р. платник податку може скористатися податковим кредитом за такими витратами:
" пожертвування або благодійні внески;
" навчання;
" страхові внески за договорами довгострокового страхування життя;
" оплата вартості державних послуг пов'язаних з усиновленням дитини.
Закон установлює деякі обмеження в

 
 

Цікаве

Загрузка...