WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкові злочини - Реферат

Податкові злочини - Реферат

років. Стаття 366
Службове підроблення (витяг)
1 .Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів за відомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача за відомо неправдивих документів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 148-2
Ухилення від сплати податків, зборів,
інших обов'язкових платежів (витяг)
Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, вчинене посадовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, або фізичною особою, якщо ці діяння призвели до ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (1700 грн.), - карається виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або штрафом у розмірі до трьохсот неоподат-ковуваних мінімумів доходів громадян. Стаття 212
Ухилення від сплати податків, зборів,
інших обов'язкових платежів (витяг)
1.Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (17 000 грн.), - карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 165
Зловживання владою або посадовим
становищем (витяг)
Зловживання владою або посадовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб, використання посадовою особою влади чи посадового становища всупереч інтересам служби, як-що воно завдало істотної шкоди (85 грн.), державним чи громадським інтересу або охоронюваним законом правам та інтересам окремих фізичних чи юридичних осіб, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років Стаття 364
Зловживання владою або службовим
становищем (витяг)
1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи з інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду (1700 грн.) охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 167 Халатність (витяг)
Халатність, тобто невиконання або неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди (85 грн.) державним чи громадським інтересам окремих фізичних та юридичних осіб, - карається позбавленням волі на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Стаття 367
Службова недбалість (витяг).
Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду (1700 грн., охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих ; громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років
Основними нововведеннями в законодавстві, є збільшення межі кримінальної відповідальності за вказані в пункті 2-4 порушення, та деякі пом'якшення відповідальності у вигляді позбавлення волі (при підвищенні розміру штрафних санкцій по п. 1)
Згідно п. 16 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" надміру внесені до бюджету суми податку на прибуток, що нараховані за звітний період наростаючим підсумком з початку року, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платнику податку не пізніше десяти робочих днів з дня одержання письмової заяви такого платника податку.
Відшкодування зайво сплачених податків платникам базується на Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами" від 21.12.00 р. № 2181 підпункт 15.3.1 пункту 15.3 статті 15. Заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути надані не пізніше дня, наступного за днем здійснення такої переплати чи отримання права на таке відшкодування.
Література
1. Закон України "Про державну податкову службу" від 04.12.1990 №509-ХІІ. (У редакції Закону від 24.12.93р. №3813-ХІІ).
2. Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 №334/94-ВР.
3. Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р.
4. Закон України "Про реструктуризацію заборгованості Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату "Криворіжсталь" від 5 березня 1997р.
5. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991№1251-ХІІ.
6. Інструкція про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затверджена наказом ДПА України від 17.03.2001р. - №110. // Галицькі контракти. - №16. - 2001.
7. Кримінальний кодекс України. Кодекси України. т.3. Відпов. ред. В.Ф.Байко. - К.: Юрінком Інтер, 1997.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення. Кодекси України. т.1. Відпов. ред. В.Ф.Байко. - К.: Юрінком Інтер, 1997.
9. Коментар судової практики в кримінальних та адміністративних справах. Постанова Пленуму Верхового Суду України (1995-1997рр.) Відп. редактор В.Т.Маляренко. - К.: Юрінком Інтер, 1998. - 288с.
10. Податкове законодавство України, т.5. Нормативно-правове видання. За ред. М.Я.Азарова. К.: Ін Юре. - 1999.
11. Степанюк О.І. Відповідальність юридичних осіб за податкові правопорушення. - Тернопіль, 2001. - 158с.

 
 

Цікаве

Загрузка...