WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова міліція - Контрольна робота

Податкова міліція - Контрольна робота

працівники податкової міліції повинні пред'явити свої посвідчення відповідним службовим особам чи громадянам.
3. Результати діяльності податкової міліції
Створення податкової міліції у складі державної податкової служби дозволило значно підвищити ефективність боротьби зі злочинами та іншими правопорушеннями у сфері оподаткування, що було досягнуто внаслідок поєднання зусиль оперативних працівників, податкових ревізорів і слідчих.
Крім цього, наявність податкової міліції у структурі ДПС уможливило забезпечення постійної взаємодії працівників податкової міліції зі співробітниками інших структурних підрозділів служби, які контролюють надходження різних видів податків, своєчасне отримання інформації та матеріалів про правопорушення, надання кваліфікованих консультацій.
Керівники податкових адміністрацій та інспекцій спільно зі своїми першими заступниками - начальниками управлінь (відділів) податкової міліції - мають можливість своєчасно здійснювати комплексні контрольно-перевірочні заходи у найбільш криміногенних галузях економіки та на конкретних підприємствах, відносно яких існує інформація про можливі умисні ухилення від сплати податків.
У 1 кварталі 2004 року порушено 2,5 тис. кримінальних справ про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, що на 80 % більше аналогічного періоду минулого року і складає 76 % від загальної кількості виявлених умисних ухилень від сплати податків.
У 2003 році було виявлено 3,6 тис. фіктивних підприємств і 74 "конвертаційні центри", що здійснювали незаконні переведення безготівкових коштів у готівкові, а також на рахунки у зарубіжних банках. Завдяки цій роботі було попереджено відтік до "тіньового" обігу майже 6 млрд грн, вилучено з незаконного обігу товарів на суму 233,5 млн грн, у тому числі: алкогольних напоїв і тютюнових виробів - на суму 23,1 млн грн; 2,3 млн л спирту; ліквідовано 663 підпільні цехи з виробництва товарів, у тому числі 269 - алкогольної продукції.
Забезпечено надходження до Державного бюджету 153,2 млн грн від реалізації конфіскованого та іншого майна, що належить державі.
Завдяки заходам, що здійснено податковою міліцією, було повернуто 54,3 млн дол. США, що знаходилися на зарубіжних рахунках внаслідок приховування валютної виручки.
Було знайдено та встановлено місцезнаходження майже 30 тис. платників податків, які ухилялись від подання до органів податкової служби звітів про результати фінансово-господарської діяльності, слідства та суду.
Працівниками податкової міліції було виявлено 3,7 тис. інших економічних та посадових злочинів.
У середньому одним працівником податкової міліції у 2003 р. було забезпечено надходження до Державного бюджету понад 251 тис. грн, що майже у 25 разів перевищує витрати щороку на його утримання.
Реалізація діяльності податкової міліції у структурі податкових органів, спеціалізація її працівників на викритті і розслідуванні таких складних економічних злочинів, як ухилення від сплати податків та приховування валютної виручки, постійна взаємодія у цих питаннях з фахівцями податкової служби, позитивно впливає на професійну майстерність оперативних працівників і слідчих.
Протягом 2003 року розслідувалося понад 12 тис. кримінальних справ про злочини, що віднесено до компетенції податкової міліції. За підозрюваних було затримано 686 осіб і заарештовано 306 обвинувачених; до суду направлено понад 8 тис. протокольних форм і кримінальних справ; при цьому не було допущено незаконних затримань, арештів, порушень процесуальних строків утримання заарештованих під вартою. Поліпшується якість попереднього слідства, значно зменшується кількість закритих кримінальних справ, що повертають прокурори і суди на додаткове розслідування.
4. Організація діяльності податкової міліції
За час існування податкової міліції створено ефективну систему управління та організації її діяльності. У першу чергу, це і збір інформації про тенденції злочинності у сфері оподаткування, і фактори її розповсюдження, і прогноз подальшого розвитку негативних процесів кримінального характеру, пов'язаних з оподаткуванням, для чого у структурі податкової міліції було створено оперативно-аналітичні підрозділи.
Ці підрозділи відслідковують та аналізують криміногенні процеси у сфері оподаткування, причини та умови, що призводять до поглиблення "тінізації" економіки та поширення умисних ухилень від сплати податків, виявляються їх злочинні схеми, розробляються методичні рекомендації щодо своєчасного викриття цих злочинів, що впроваджуються до практичної діяльності підрозділів податкової міліції. Таких схем на сьогодні виявлено та описано вже понад 50.
Створено бази даних, на основі яких побудовано автоматизовані робочі місця (далі - АРМи). Це, зокрема, АРМ "ФСПД" для обліку виявлених "фіктивних" суб'єктів підприємницької діяльності та фірм, що мали з ними кореспондентські стосунки, АРМ "Паспорт" для запобігання реєстрації підприємств за втраченими паспортами, АРМ "Злочин" для обліків виявлених злочинів та злочинців, АРМ "Розшук" для обліку осіб, що розшукуються за постановою слідчого чи суду та ін.
Крім цього, податкова міліція активно та ефективно використовує інтегровані масиви даних ДПА України, а саме: інформацію про облік платників податків - юридичних осіб; Державний реєстр фізичних осіб; інформацію про види та суми сплачених податків суб'єктами підприємництва; інформацію про зовнішньоекономічну діяльність і т.ін.
Завдяки цим базам своєчасно отримується необхідна інформація і здійснюються контрольно-перевірочні, оперативно-розшукові та інші заходи, спрямовані на запобігання таприпинення злочинів у таких галузях і сферах економіки: у сфері ввезення та обігу підакцизних товарів; у паливно-енергетичному комплексі; в агропромисловому комплексі; у сфері зовнішньоекономічної діяльності та обігу валюти; у кредитно-фінансовій та банківській системах; в інших базових галузях економіки.
Створена система взаємодії з органами МВС, СБУ, Митної служби, іншими контролюючими міністерствами і відомствами.
У рамках договорів України з багатьма державами з питань уникнення подвійного оподаткування, боротьби з економічною злочинністю, угод про правову допомогу, Європейської конвенції про боротьбу з "відмиванням брудних" коштів податкова міліція взаємодіє з відповідними органами інших держав. Укладено Угоду між ДПА України і Федеральною службою податкової поліції Російської Федерації та Державним комітетом фінансових розслідувань Республіки Білорусь.
Крім цього, у питаннях боротьби з "відмиванням брудних" коштів податкова міліція тісно взаємодіє з торгово-економічними місіями у складі дипломатичних представництв України за кордоном, що спеціально визначено Указом Президента України "Про торговельно-економічну місію у складі дипломатичного представництва України за кордоном" від 30.04.1994 р. № 200/94.
Використана література
1. Андрєєв Д. Податкова міліція працювала б краще, якби їй це дозволили // Іменем закону. - 2000. - 12 лип. - С. 5.
2. Белоус В. "Сегодня мы готовим полицейских ХХI века": [Беседа с начальником фак. налоговой полиции Укр финансово-экон. ин-та. / Записал А. Иващенко] // - Зеркало недели. - 1998. - 10-16 янв. - С. 6.
3. Бойко П. Налоговая полиция - еще один шаг и... : [Проблемы правового функционирования налоговой полиции] // - Закон и бизнес. - 2003. - N 3. - С. 4-5.
4. Бриндак П. Наповнення державного бюджету через надзвичайні повноваження податкової міліції // Столиці. - 2002. - 14 берез. - С. 3.
5. Дацюк Л. Із поліції - в міліцію: [Податкова міліція] // Юрид. вісн. України. - 2003. - 23-29 квіт. - С. 4.

 
 

Цікаве

Загрузка...