WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова міліція - Контрольна робота

Податкова міліція - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету "Фіскальне адміністрування"
на тему:
"Податкова міліція"
План
1. Етапи формування податкової міліції України
2. Права податкової міліції
3. Результати діяльності податкової міліції
4. Організація діяльності податкової міліції
Використана література
1. Етапи формування податкової міліції України
Створення податкової міліції ДПА України нерозривно пов'язано зі становленням державної податкової служби України.
З перших днів незалежності України актуальним постало питання щодо стабільної податкової політики. Запровадження податкової політики було покладено на податкову службу України, утворену 1 липня 1990 р. згідно з Постановою Ради Міністрів у складі Міністерства фінансів.
4 грудня 1990 року було прийнято Закон України "Про державну податкову службу в Україні", що визначив статус державної податкової служби, її функції і правові основи діяльності.
З часом статус державної податкової служби вже не відповідав рівню ринкових відносин у країні, у зв'язку з чим виникла нагальна потреба у підсиленні ролі податкової служби в питаннях забезпечення стабільного надходження податків і інших платежів до бюджетів всіх рівнів.
У 1994 році в системі Міністерства внутрішніх справ України було створено підрозділи по боротьбі з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування.
Згідно з указами Президента України від 22 серпня та 30 жовтня 1996 р. ці підрозділи (4700 штатних одиниць) передано у підпорядкування Державної податкової адміністрації України і на їх базі створено податкову поліцію.
5 лютого 1998 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про державну податкову службу в Україні"", яким у складі органів державної податкової служби створено податкову поліцію.
Новим Кримінальним кодексом України розширено підслідність слідчих податкової міліції за основними статтями з двох (801 приховування валютної виручки та 1482 ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових податків) до семи: ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ст. 207 (ухилення від повернення виручки в іноземній валюті), ст. 208 (незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків), ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) ст. 212. (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів), ст. 216 (незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок), ст. 218. (фіктивне банкрутство). Якщо під час розслідування цих злочинів будуть встановлені злочини, передбачені ст. 191, 192, 200, 201, 202, 203, 205, 213, 215, 219, 220, 221, 222, 255, 358, 364, 366, 367 Кримінального кодексу України, вчинені особою, стосовно якої ведеться слідство, або іншою особою, якщо вони пов'язані зі злочинами, вчиненими особою, щодо якої ведеться слідство, вони розслідуються слідчими податкової міліції.
Цим Законом оперативні підрозділи податкової міліції визнані суб'єктами Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність".
Підрозділи по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби включено до переліку органів, які здійснюють боротьбу з корупцією і визначено статтею 4 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Завдання та функції податкової міліції. Закон "Про державну податкову службу в Україні" визначає такі завдання податкової міліції:
запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення;
розшук платників, які ухиляються від сплати податків, інших платежів;
запобігання корупції в органах державної податкової служби та виявлення її фактів;
забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язані з виконанням службових обов'язків.
Згідно з Указом Президента України "Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з приховуванням неоподаткованих доходів, а також відмиванням доходів, одержаних незаконним шляхом" від 22.06.2000 р. на податкову міліцію покладено завдання здійснення комплексу заходів щодо боротьби з приховуванням неоподаткованих доходів, незаконним переміщенням за кордон неоподаткованих капіталів і "відмиванням" доходів, отриманих незаконним шляхом.
Згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 20 квітня 2000 р. на податкову міліцію покладено завдання щодо боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Структура податкової міліції та її розвиток. Законом "Про державну податкову службу в Україні" визначено структуру податкової міліції:
Головне управління податкової міліції ДПА України;
Слідче управління податкової міліції ДПА України;
Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА України;
управління податкової міліції, слідчі відділи податкової міліції, відділи по боротьбі з корупцією і безпеки в органах податкової служби відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
відділи податкової міліції, слідчі відділення (групи) податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій в районах, містах, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій.
Податкову міліцію очолює начальник податкової міліції - Перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України.
Податкову міліцію в державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі очолюють начальники управлінь податкової міліції - перші заступники голів відповідних державних податкових адміністрацій.
Відділи податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій очолюють начальники, які одночасно є першими заступниками начальників податкових інспекцій.
З метою забезпечення виконання завдань і функцій податкової міліції, визначених законодавчо, керівництвом ДПА України постійно вживаються заходи щодо удосконалення її структури та реформування з урахуванням розвитку криміногенних процесів у сфері економіки і, зокрема, у сфері оподаткування.
Враховуючи особливе значення проблеми боротьби з "відмиванням брудних" коштів, на виконання відповідного Указу Президента України, у податковій міліції створено підрозділи боротьби з приховуванням неоподаткованих доходів та "відмиванням" доходів, одержаних незаконним шляхом.
Останнім часом значну загрозу для бюджету держави становить діяльність фіктивних підприємств та збільшення кількості намагань порушників податковогозаконодавства незаконно отримати з бюджету відшкодування податку на додану вартість. З метою запобігання та своєчасного викриття таких протиправних дій ДПА України створила у складі податкової міліції підрозділи боротьби з фіктивними підприємствами і незаконним відшкодуванням податку на додану вартість.
Зважаючи на велику кількість підакцизних та інших товарів, що незаконно ввозяться в Україну, підробляються, реалізуються з іншими порушеннями, створено підрозділи по боротьбі з незаконним обігом товарів.
Податкова міліція позитивно зарекомендувала себе також у роботі з ліквідації недоїмок. Враховуючи можливості її позитивного впливу на боржників, спеціальною Постановою

 
 

Цікаве

Загрузка...