WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податки з юридичних осіб - Реферат

Податки з юридичних осіб - Реферат

щоквартально з наростаючим підсумком з початку року, виходячи з обсягів фактично використаної води ( підземної, поверхневої отриманої від інших водокористувачів) з урахуванням обсягу витрат води в їх системах водопостачання, установлених лімітів, нормативів збору та коефіцієнтів.
Збір за забруднення навколишнього природного середовища
Даний збір проводиться за інструкцією про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища, що розроблена на основі законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про підприємництво", "Про державну податкову службу в Україні", "Про відходи" на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року №303 "Про затвердження порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору. збір справляється за:
- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
- розміщення відходів.
Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділені та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи, організації, інші платники.
Плата за землю
Будь-яке нерухоме майно нерозривно пов"язане із земельною ділянкою, на якій воно розташоване. Тому, маючи у власності об'єкт нерухомості або користуючись і володіючи ним на праві оренди, необхідно знати, що при цьому одночасно використовуються земельна ділянка, на якій розташований об'єкт нерухомості, а згідно статті 36 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Власники землі і землекористувачі щорічно сплачують плату за землю у
вигляді плати за землю або орендної плати, які визначаються залежно від якості і місця знаходження земельної ділянки виходячи кадастрової оцінки земель.
Законом про Державний бюджет України на 1999 рік визначено, що плата за землю в повному обсязі зараховується до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (ст.5). Статтею 12 встановлено, що по населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою ст.7 Закону "Про плату за землю", збільшені в два рази.
Закон "Про плату за землю" передбачає, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні і сільські Ради можуть встановлювати пільги щодо плати за землю: часткове звільнення на певний термін, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються на спеціальні бюджетні рахунки відповідних бюджетів.
Комунальний податок
Об'єктом оподаткування є річний фонд оплати праці, розрахований виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян та середньоспискової чисельності працівників.
Структурно - логічна схема загальнодержавних податків і зборів
Відповідальність за порушення
валютного законодавства
Як і раніше, адміністративна відповідальність передбачена за незаконне скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або, як застави, і розміри штрафів не змінилися - від зо до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей. Однак вже запроваджено нову, м'якшу форму адміністративного стягнення - попередження. Штрафуватимуть (попереджатимуть) тепер за будь-який розмір незаконної валютної операції ( раніше Кодекс України про адміністративні правопорушення застосовувався, якщо вартість предмета незаконної операції не перевищувала 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , при повторному правопорушенні або коли вартість предмета операції становить 20 мінімальних заробітних плат, використовується славетна стаття 80 Кримінального Кодексу " Про правопорушення правил про валютні операції" з санкціями: позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією валютних цінностей, або виправні роботи строком до 2 років, або штраф до 100 мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією валютних цінностей.
Змінена і підвідомчість адміністративних справ про незаконні валютні операції: замість органів внутрішніх справ (стаття 222 КпАП) , ними тепер займатимуться народні суди (стаття 221 КпАП), що полегшує захист правопорушника, адже рішення суду можна оскаржити в суді касаційної інстанції: постанова у справах про адміністративні правопорушення може бути скасована або змінена за протестом прокурора самим суддею, а також, незалежно від наявності протесту прокурора головою вищестоящого суду.
Відповідно, постанова про конфіскацію предмета , який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення (валюта), виконується тепер державними виконавцями районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби, а не міліціонерами.
Проте, згідно з новою редакцією статті 255 КпАП, протоколи про правопорушення складатимуть уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ.
Обговоривши матеріали узагальнення судової практики в справах про порушення правил про валютні операції, Пленум Верховного Суду в кримінальних справах зазначає, що суди в основному вірно застосовують чинне законодавство. Однак мають місце окремі розбіжності у визначенні змісту поняття валютних операцій, за порушення правил проведення яких передбачено відповідальність, неправильне розуміння адміністративної преюдиції, неоднаковий підхід до визначення долі предметів незаконних валютних операцій тощо.
В зв'язку з цим слід звернути увагу судді на те, що перелік валютних цінностей, наведений у ст.1 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет), є вичерпним і поширювальному тлумаченню не підлягає. Цим Декретом до валютних цінностей віднесені:
а) валюта України - грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет і в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього: але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу: кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших кредитно-фінансових установах на території України;
б) іноземна валюта - іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових)одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших кредитно-фінансових установ за межами України;
в) монетарні метали - золото і метали іридієво-платинової групи в будь-якому вигляді та стані, за винятком ювелірних, промислових і побутових виробів з цих металів і брухту цих металів.
До ювелірних і

 
 

Цікаве

Загрузка...