WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік доходів, витрат і фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності (магістерська робота) - Реферат

Бух.облік доходів, витрат і фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності (магістерська робота) - Реферат

підготовлений для цього період у 2000 році.
Отже, нарада-семінар з реформування бухгалтерського обліку в Україні дала установку, коли необхідно і можливо здійснювати перехід на новий План рахунків бухгалтерського обліку, але, на жаль, не порекомендувала основне - як здійснити перехід на новий План рахунків в середині звітного року. А це якраз є основним в здійсненні переходу на нову систему бухгалтерського обліку в Україні.
Новий План рахунків бухгалтерського обліку визначає методологію обліку у всіх сферах економічної діяльності на основі міжнародних стандартів. План рахунків є концептуально новим нормативним документом для організації та ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності. Структура Плану рахунків та економічний зміст окремих бухгалтерських рахунків суттєво змінились.
В новому Плані рахунків змінені коди синтетичних рахунків. Коди встановлені за класами рахунків з незначним збереженням попередніх назв синтетичних рахунків. Коди субрахунків трьохзначні, що складаються із коду синтетичного рахунку та порядкового номера субрахунку.
Необхідно підкреслити, що положення (стандарти бухгалтерського обліку встановлюють тільки визначення та загальні правила ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, які визначають методологію бухгалтерського обліку і кореспонденцію рахунків з обліку окремих господарських операцій.
Бухгалтерам підприємств необхідно своєчасно зрозуміти, що йдеться не про деякі незначні зміни тауточнення існуючої системи бухгалтерського обліку, а про перехід на зовсім іншу методологію бухгалтерського обліку. Тому необхідні ґрунтовне теоретичне навчання (на ділі переучування) працівників бухгалтерської служби України та належна практична підготовка бухгалтерських служб підприємств до переходу на нову систему бухгалтерського обліку, включаючи підготовку регістрів синтетичного і аналітичного обліку до принципово змінених умов їх застосування.
Для успішного проведення підготовки та здійснення переходу на нову систему бухгалтерського обліку за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та новим Планом рахунків необхідно кожному головному бухгалтеру (бухгалтеру) усвідомити методологічну суть змін в бухгалтерському обліку в 2000 році. В чому ж коротко суть цих змін ?
Головне - це перехід від бухгалтерського обліку, що в принципі задовольняв потреби в інформації планової соціалістичної економіки, до бухгалтерського обліку, що відповідає вимогам ринкової економіки та міжнародним стандартам бухгалтерського обліку. Що стосується змін в методології бухгалтерського обліку , то в основному вони наступні: в новому Плані рахунків бухгалтерського обліку немає рахунків, аналогічних попереднім рахункам 46 "Реалізація" та 80 "Прибутки і збитки"; доходи та витрати, що відображались на рахунку 46 "Реалізація", будуть обліковуватись на декількох окремих рахунках доходів і витрат; принципово змінились облік реалізації, доходів і витрат виробничих підприємств і витрат обігу в торгівлі, порядок накопичення даних про доходи і витрати та складання Звіту про фінансові результати. Є також інші суттєві зміни в обліку.
Названі особливості нової системи бухгалтерського обліку вимагають теоретичного вивчення і практичного застосування принципово нової, незвичної методології бухгалтерського обліку, включаючи суттєво змінену бухгалтерсько-фінансову термінологію.
Автор рекомендує здійснювати перехід на бухгалтерський облік за ПСБО тільки після належної теоретичної та практичної підготовки бухгалтерської служби підприємства. При цьому треба мати на увазі, що бухгалтерській службі необхідно самостійно серйозно переучуватись. Семінари з бухгалтерського обліку допоможуть хіба що зорієнтуватись в суті змін, які необхідно здійснити.
Введення нового Плану рахунків бухгалтерського обліку реально можливе лише повністю з одночасною зміною системи синтетичного і аналітичного обліку. Тому, на погляд автора, враховуючи практичний досвід змін, що здійснювались в бухгалтерському обліку раніше, без достатньої теоретичної і практичної підготовки переходити на нову систему бухгалтерського обліку за національними положеннями (стандартами) недоцільно, тим більше, що недостатньо підготовлений перехід на новий План рахунків бухгалтерського обліку може мати як наслідки серйозні помилки та плутанину в бухгалтерському обліку.
Не можливе та не допустиме введення нового Плану рахунків бухгалтерського обліку окремими частинами за класами бухгалтерських рахунків або за видами господарських операцій. Використання в бухгалтерському обліку одночасно старого і нового Планів рахунків приведе до плутанини в бухгалтерському обліку, бо вести облік одночасно за новими і старими бухгалтерськими рахунками не можливо.
Бухгалтерам підприємств необхідно зрозуміти, що без належної теоретичної перепідготовки та відповідної практичної підготовки здійснювати перехід на бухгалтерський облік за новим Планом рахунків не допустимо, бо наслідки такого непідготовленого переходу можуть бути плачевними як для підприємства, так і для його бухгалтерської служби.
Підготовка до переходу і перехід на нову систему бухгалтерського обліку за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та новим Планом рахунків мають вельми важливе значення для точного та об'єктивного відображення в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності результатів господарсько-фінансової діяльності підприємства за 2000 рік та наступні роки.
Тільки належна організація та ведення синтетичного і аналітичного обліку можуть забезпечити виконання бухгалтерською службою підприємства тих вимог до бухгалтерського обліку в сучасних умовах господарювання, які встановлені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" і відповідними нормативними документами з організації та ведення бухгалтерського обліку.
Рекомендації з організації та здійснення переходу на нову систему бухгалтерського обліку в 2000 році можна придбати у фірмі "ТАК" (вул.. Драгоманова, 1, 9 СШ, тел. 3-56-47) або в крамниці "Лідер" ( проспект Л. Українки, 23)
Проф. І. Павлюк
8 січня 2000 р.
Коломийська вечірня бухгалтерська школа
оголошує набір на 4-х місячне навчання з підготовки та перепідготовки бухгалтерів
з бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами.
Керівник школи професор І. Павлюк
Заняття почнуться 5 лютого в 8 СШ по вул. Є. Коновальця о 15 год.
Довідки та запис на навчання за тел. 2-01-38.
Коломийська вечірня бухгалтерська школа
оголошує набір на 4-х місячне навчання з підготовки та перепідготовки бухгалтерів
з бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами.
Керівник школи професор І. Павлюк
Заняття почнуться 5 лютого в 8 СШ по вул. Є. Коновальця о 15 год.
Довідки та запис на навчання за тел. 2-01-38.

 
 

Цікаве

Загрузка...