WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік доходів, витрат і фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності (магістерська робота) - Реферат

Бух.облік доходів, витрат і фінансових результатів господарсько-фінансової діяльності (магістерська робота) - Реферат


Для наглядності і кращого розуміння змін, що сталися в бухгалтерському обліку, розглянемо відображення в обліку фінансових результатів від основної діяльності виробничих підприємств на загальній схемі (рис. 6).
Рисунок 6
Загальна схема
бухгалтерського обліку фінансових результатів від основної діяльності
виробничих підприємств
Зміст записів на загальній схемі бухгалтерського обліку фінансових результатів від основної діяльності виробничих підприємств:
1. Щомісячне відображення в обліку податку на додану вартість від суми доходу (обороту) з реалізації продукції (робіт, послуг) у встановленому розмірі.
Аналогічно відображаються в бухгалтерського обліку суми акцизного збору з підакцизної продукції, а також інших податків і зборів з обороту.
На загальній схемі бухгалтерського обліку (рис. 6), в записах на рахунках та прикладах розглядається складніший варіант бухгалтерського обліку доходів (реалізації), що оподатковуються податком на додану вартість. В тому разі, коли на підприємстві є доходи (обороти), що звільнені від оподаткування ПДВ, на рахунку 70 "Доходи від реалізації" до відповідних субрахунків мають бути відкриті окремі аналітичні рахунки для обліку таких доходів.
2. Списання кінцевого сальдо чистого доходу від реалізації готової продукції (робіт, послуг) та іншого операційного доходу на субрахунок 791 "Фінансовий результат від основної діяльності" заключними записами за звітний рік.
3. Списання по підсумку за рік на зменшення одержаного чистого доходу підприємства виробничої собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг)
4. Списання в установленому порядку на зменшення чистого доходу кінцевого сальдо адміністративних витрат підприємства за звітний рік.
5. Списання в установленому порядку на зменшення чистого доходу кінцевого сальдо витрат підприємства на збут за звітний рік.
6. Списання на зменшення чистого доходу кінцевого сальдо інших операційних витрат підприємства за звітний рік.
Протягом звітного року доходи та чистий дохід виробничого підприємства від реалізації продукції (робіт, послуг) та інші операційні доходи від основної діяльності щомісячно відображаються в обліку записами на синтетичних рахунках та відповідних субрахунках:
1. На суму реалізованої продукції за договірними відпускними цінами (доходу), включаючи податок на додану вартість (акцизний збір) та інших операційних доходів:
1.1. Дт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками"
Дт 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках"
Кт 70 "Доходи від реалізації"
1.2. Дт 31 "Рахунки в банках" і ін.
Кт 71 "Інший операційний дохід"
2. На суму нарахованого податкового зобов'язання з ПДВ при передоплаті продукції покупцями:
Дт 70 "Доходи від реалізації"
Кт 643 "З податкових зобов'язань"
При нарахуванні податкового зобов'язання з ПДВ була складена бухгалтерська проводка: Дт 643 "З податкових зобов'язань" - Кт 641 "Розрахунки з податків", анал. рахунок "З податку на додану вартість").
3. На відображення в обліку податку на додану вартість при відвантаженні продукції в рахунок наступної оплати або оплаті відпущеної продукції готівкою:
Дт 70 "Доходи від реалізації"
Кт 641 "Розрахунки з податків", анал. рахунок "З податку на додану вартість"
В тому разі, коли підприємство, крім податку на додану вартість, сплачує акцизний збір та здійснює інші вирахування з доходу, то вони також відображаються за дебетом рахунку 70 "Доходи від реалізації" на зменшення отриманого доходу з кредиту рахунку 64 "Розрахунки по податках і платежах" та інших.
4. На відображення в обліку інших операційних витрат, що відносяться до основної діяльності підприємства:
Дт 94 "Інші операційні витрати"
Кт 31 "Рахунки в банках", 36 "Розрахунки з покупцями і замовниками" і ін.
На зменшення чистого доходу від реалізації готової продукції (робіт, послуг) , який визначається вирахуванням із суми доходу (виручки) податку на додану вартість та інших податків і зборів з обороту, в кінці року заключними записами списують фактичну виробничу собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг), сальдо адміністративних витрат, витрати на збут, що відносяться до реалізованої продукції, та сальдо інших операційних витрат.
5. Отриманий від основної діяльності чистий дохід зменшується протягом року на суму виробничої собівартості реалізованої готової продукції. Фактична виробнича собівартість реалізованої готової продукції та списання її із підзвіту матеріально відповідальної особи відображаються в обліку бухгалтерською проводкою:
Дт 901 "Собівартість реалізованої готової продукції"
Кт 26 "Готова продукція"
Згідно з новим Планом рахунків бухгалтерського обліку та Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку для відображення в обліку фінансових результатів основної діяльності підприємства від реалізації готової продукції за звітний рік необхідно скласти наступні заключні бухгалтерські проводки:
1 (2). На списання кінцевого сальдо чистого доходу від реалізації продукції та іншого операційного доходу :
Дт 701 "Доходи від реалізації готової продукції"
Дт 71 "Інший операційний дохід"
Кт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
2 (3). На списання кінцевого сальдо виробничої собівартості реалізованої продукції :
Дт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
Кт 901 "Собівартість реалізованої готової продукції"
3 (4). На списання кінцевого сальдо адміністративних витрат :
Дт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
Кт 92 "Адміністративні витрати"
4(5). На списання кінцевого сальдо витрат підприємства на збут :
Дт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
Кт 93 "Витрати на збут"
5 (6). На списання кінцевого сальдо інших операційних витрат :
Дт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
Кт 94 "Інші операційні витрати"
В дужках до порядкових номерів господарських операцій на відображення в обліку фінансових результатів вказаний порядковий номер запису за загальною схемою бухгалтерського обліку фінансових результатів виробничих підприємств (рис. 6).
Аналогічно відображаються в бухгалтерському обліку фінансові результати від основної діяльності з реалізації робіт і послуг. Різниця тільки в тому, що чистий дохід від реалізації робіт (послуг) і собівартість реалізованих робіт (послуг) протягом року накопичуються відповідно на субрахунках 703 "Дохід від реалізації робіт і послуг" і 903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг", а в кінці року списуються на фінансовірезультати основної діяльності заключними бухгалтерськими проводками:
1. На списання чистого доходу від реалізації робіт (послуг):
Дт 703 "Дохід від реалізації робіт і послуг"
Кт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
2. На списання виробничої собівартості реалізованих робіт (послуг):
Дт 791 "Фінансовий результат від основної діяльності"
Кт 903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг"
На виробничих

 
 

Цікаве

Загрузка...