WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Спрощена система оподаткування - Реферат

Спрощена система оподаткування - Реферат

діяльність на всій території України чи лише за місцем державної реєстрації, але що не перевищує встановленої максимальної ставки.
У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 % за кожну особу. Уразі збільшення чисельності працівників (відкриття додаткових робочих місць) протягом термінудії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен здійснити доплату за кожного додатково найманого працівника, з розрахунку не менш як за повний місяць з початку діяльності таких працівників, і отримати Довідки для цих працівників. У разі зменшення чисельності працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен повернути отриманні Довідки. У разі втрати Довідки за працівника може бути припинена лише починаючи з наступного кварталу.
СПД - фіз. ос., яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.
СПД - фіз.ос., сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
- до місцевого бюджету - 43% ;
- до Пенсійного фонду України - 42%;
- на обов'язкове соціальне страхування - 15 % (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 % ;) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрати, зумовлених народженням та похованням.
- Доходи, отриманні від здійснення підприємницької діяльності, що обкладаються єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.
3. СПД - юр. ос., який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:
- 6% суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно ЗУ " Про ПДВ";
- 10% суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
СПД - юр. ос., сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
- до Державного бюджету УКраїни - 20%;
- до місцевого бюджету - 23% ;
- до Пенсійного фонду України - 42 %;
- на обов'язкове соціальне страхування - 15%( у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4%) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрати, зумовлених народженням та похованням.
Платники єдиного податку - юр.ос., ведуть податковий облік за тими податками, платниками яких вони є згідно з цим Указом.
4. ССО, обліку та звітності для СМП може застосовуватись поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір СМП.
Форма і порядок видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку встановлюється ДПА України і є єдиним на всій території України.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності СМП подає письмову заяву до органу ДПС за місцем державної реєстрації. СМП - юр. ос., обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду ( кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітній (податковий період).
Свідоцтво видається на квартал. У разі щомісячної сплати єдиного податку його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим, наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку. Якщо протягом терміну дії отриманого свідоцтва відповідною місцевою радою змінюється (зменшується, збільшується) ставки єдиного податку, то перерахунок сум платежів за період, за який проведена оплата, не проводиться.
Протягом року свідоцтво може продовжуватися щокварталу за відсутності податкової заборгованості (єдиного податку) та за умови сплати єдиного податку у визначений термін.
Підставою для продовження Свідоцтва є подання СПД - фіз.ос., письмової заяви та платіжних документів про сплату єдиного податку за попередні періоди та наступний період , не менший, ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, на який він подовжує Свідоцтво, за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких на дату подання заяви наступив. Орган ДПС за місцем держ. реєстрації СПД - фіз. ос., за наявності платіжних документів про сплати єдиного податку зобов'язаний протягом 10 робочих днів після отримання заяви продовжити Свідоцтво або дати письмову вмотивовану відмову.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування СМП можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів ДПС не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
Свідоцтво видане СМП - юр.ос., не може бути передане ін. юр.ос. СМП - юр. ос., несуть відповідальність відповідно до законодавства за достовірну інформацію, яку вказано в заяві для отримання Свідоцтва, та за недотримання вимог цього Порядку.
Свідоцтво видається на 1 рік і є документом суворої звітності. Орган ДПС, що видає Свідоцтво, реєструє його в журналі обліку

 
 

Цікаве

Загрузка...