WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Способи ухилення від сплати податків - Реферат

Способи ухилення від сплати податків - Реферат

своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) у відповідності з Законами України.
Основним каналом незаконного збагачення в теперішній час являються ухилення від сплати податків та інші правопорушення в сфері оподаткування.
Так, за 10 місяців 1998 року органами податкової міліції було порушено 9366 кримінальних справ і направлено в суд матеріалів по протокольній формі, що на 17,7% більше ніж за аналогічний період 1997 року (7959). При цьому за вказаний період для розгляду в суд направлено 4450 кримінальних справ і протокольних форм досудової підготовки матеріалів, що на 30,4% більше ніж в 1997 році.
Крім виявлення ухилень від сплати податків було встановлено 1482 факти скоєння інших злочинів (ст.148-5, ст.172, ст. 148-4, ст. 167 КК та інші).
По результатам проведених податковою міліцією перевірок донараховано в бюджет 986826 тис. грн., із них стягнуто 863 667 тис. грн., що відповідно на 23% і 93,8% більше ніж за аналогічний період 1997 року. В цілому, в 1998 році податковою міліцією було стягнуто 1 млрд. 122 млн. грн. Крім вказаного, оперативними підрозділами було розшукано 18116 платників податків, які знаходились в розшуку.
Дані про зареєстровані злочини ще не в повній мірі свідчать про масштаби прояву правопорушень в сфері оподаткування.
Кількість виявлених злочинів і встановлення інших правопорушень, пов'язаних з повним і своєчасним обчисленням і сплатою податків, показує, що в більшості випадків (біля 70%) сплата податків, зборів проходить під тиском органів державної податкової служби, в більшості випадків податкової міліції, і застосування відповідних заходів по забезпеченню сплати їх в бюджети відповідного рівня.
Основні завдання на найближчу перспективу.
На думку першого заступника Голови ДПА України, начальника податкової міліції України Віктора Жвалюка - першочергово необхідно залучити всіх суб'єктів підприємницької діяльності до сплати податків. За приблизними підрахунками, від 30 до 40 відсотків підприємств сьогодні ухиляються від сплати податків. Як результат - бюджети всіх рівнів не доотримують щорічно 2-3 млрд. грн.
Далі, разом з банківськими структурами, слід створювати інформаційну базу всіх платників податків і відстежувати своєчасність та відповідність усіх платежів. Завдання полягає не в тому, аби перевіряти роботу окремих дрібних торговців, а щоб створити систему, яка б унеможливила діяльність тих підприємств, хто нехтує законодавством.
Адже сьогодні тіньовий сектор відлагодив систему створення фіктивних фірм, які започатковують свою діяльність для певної фінансової операції. Через них "прокачують" тисячі, а то й мільйони гривень і раптово, в потрібний момент вони розпадаються і зникають у невідомому напрямку, як фірми, так і їх засновники.
Тому настав час реєстрацію всіх підприємств проводити через податкову адміністрацію, яка маючи свій "банк даних", проведе ретельну перевірку кожної новоствореної фірми і тих, хто за нею стоїть. Районні адміністрації, які зараз цим займаються, зробити це не в змозі. Ефективність нововведення може становити сотні мільйонів гривень, так би мовити "на рівному місці".
І нарешті, створити умови, щоб запрацював на нашу економіку "тіньовий капітал", який знаходиться за кордоном і працює на економіку інших держав (звичайно якщо ці кошти були створені кримінальним шляхом).
Головне завдання податкова міліція вбачає не в кількості виявлених порушень (хоча сьогодні ця проблема не знімається), а в тому, щоб підприємці всіх рівнів не ухилялися від сплати податків.
Отже, потрібно створити в державі таку ситуацію, щоб було невигідно порушувати закон, ухилятися від сплати податків чи платити їх в не повному обсязі, зробити так, щоб всі наші громадяни жили за законами цивілізованого світу.
Заключення.
Таким чином , ухилення від сплати податків є одним із найбільш шкідливих господарських злочинів.
По-перше, цим діянням руйнується формування фінансових надходжень у держаний бюджет, і держава не може належним чином виконувати свої соціальні функції.
По-друге, вся соціальна сфера не доотримує фінансового забезпечення (лікарі, вчителі, пенсіонери, студенти та всі інші).
По-третє, суб'єкти не сплати податків отримують невиправдані прибутки і мають змогу потиснути з ринку товарів і послуг своїх сумлінних конкурентів.
Обов'язок сплачувати податки є конституційним. Ст. 67 Конституції України встановлює обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Впровадження розроблених пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства, підвищення ефективності діяльності органів внутрішніх справ та взаємодії з іншими контролюючими органами, пільгового оподаткування, зарубіжного досвіду, я вважаю, може позитивно вплинути на результати роботи з виявлення та попередження злочинності у сфері оподаткування.
Про те, що податкова політика в Україні є вкрай недосконалою, вже навіть високі посадові особи держави говорять відкритим текстом. Дискусії з приводу її вдосконалення відбуваються досить тривалий час, при цьому з найбільш принципових питань висловлюються діаметрально протилежні погляди. На мою думку, можливо, з прийняттям давно очікуваного Податкового кодексу будуть знайдені рішення, які стануть прийнятнішими і для суспільства в цілому, і для кожного окремого громадянина.
Використана література.
1. Кримінальний кодекс україни. - К.: Право, 1997.
2. Криминалистика. Расследование преступлений в сфере экономики. Под ред. Проф. В.Д. Гробовского, доц. А.Ф. Лубина. - Ниж. Новгород, 1995.
3. П.Т. Гега. Правові основи податкової системи, правопорушення, проблеми, рішення. - К., 1996. - с.62-92.
4. П.Т. Гега. Правовий режим оподаткування в Україні. - К.: Юрінком, 1997.
5. Науково-практичний коментар Кримінального Кодексу України. - К.: Юрінком, 1997.
6. Мойсик В.Р., Андрушко П.П. Відповідальність за ухилення від сплати податків: законодавство, практика застосування і напрями вдосконалення. - К.:Юрінком Інтер, 1998.
7. Газета "Закон ібізнес" №7 (377) 13 лютого 1999р. Податкова політика.
8. Журнал "Бизнес" №6 (317), 8 февраля, 1999 года. Уклонение от уплаты налогов.
9. М.Й.Коржанський. Популярний коментар Кримінального кодексу України. - К.: Наукова думка, 1997.
10. Конституція України. 28 червня 1996 р., Ст. 67.
11. В.В.Лысенко. Уголовно-правовая характеристика уклонений от уплаты налогов. - Ирпень: УФЭИ ,1998.
12. В.В.Буряковский. Налоги. - Днепропетровск: Пороги, 1998.
13. П.Гега., Л.Доля. Основи податкового права. - К.: Знання, 1998.
14. В.В. Лысенко. Расследование уклонений от уплаты налогов, совершенных должностными лицами организаций, предприятий, учреждений. - Харьков: Консум, 1997.
15. Збірник статистичної звітності щодо результатів боротьби із злочинністю в Україні за 10 місяців 1998р.
Координаційний комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. - К., 1998, с.32.

 
 

Цікаве

Загрузка...