WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система України становлення, розвиток та вдоскрналення (Дипломна) - Реферат

Податкова система України становлення, розвиток та вдоскрналення (Дипломна) - Реферат

знаряддями праці у цій системі є технічне оснащення управлінської праці: персональні електронно-обчислювальні машини, автоматизовані інформаційні системи, периферійна та копіювальна техніка, засоби зв'язку, зокрема стільникового зв'язку.
Крім того, в приміщеннях податкової служби застосовується електроустат-кування, електромережі, електричне освітлення, кондиціонери, які обумовлюють наявність потенційних небезпечних факторів, які можуть стати неприхованими небезпеками в наслідок ненормальної поведінки людини, або несправності обладнання.
Суттєвий вплив на стан організму працівника, його працездатність має мікроклімат приміщень, під яким розуміють фізичний стан повітряного середовища, що визначається такими фізичними параметрами, як температура, вологість, швидкість повітря.
Фізико-хімічні показники визначають інформацію про вміст у повітрі іонів та різноманітних забруднювачів.
Одним із головних джерел утворення небезпечних ситуацій в органах ДПС є сама людина, тобто в основі вирішення проблеми безпеки праці лежить людський фактор. А це, в першу чергу, залежить від мотивації трудової діяльності, психологічного та фізичного стану людини - факторів, які можуть-підвищувати або знижувати результативність роботи й обумовлюють безпеку праці.
Тому процес праці та умови її безпеки для працівників ДПС України - необхідно вивчати, враховуючи особистісні та індивідуально-типологічні особливості працюючого, оскільки помилки в процесі праці, ціна яких дуже висока, або небезпечна ситуація є наслідком зіткнення між якостями людини та особливостями конкретної професійної діяльності.
Для обговорення можливого впливу на здоров'я працівників податкової служби має значення ряд якісних характеристик робочого середовища, яке у приміщеннях характеризується такими фізико-хімічні параметрами, як температура, вологість, швидкість повітря. У приміщеннях з комп'ютерами ще враховуються фізико-хімічні показники - вміст у повітрі іонів та різноманітних забруднювачів.
Висока температура і вологість повітря негативно впливають на функціональний стан людини, тому на робочих місцях необхідно створювати комфортні теплові умови постійно.
Оптимальне значення температури повітря у приміщенні становить 19-23°С. Рекомендується відносна вологість повітря 55 %, швидкість руху повітря не повинна перевищувати на рівні обличчя 0,1 м/с. Температура повітря, швидкість його руху та відносна вологість повітря повинні відповідно становити: 22-24° С; 0,1 м/с; 60-40 %.
У приміщеннях необхідно передбачати регулювання параметрів мікроклімату в межах, заданих нормативним документом. Необхідно також надати можливість індивідуального регулювання роздачі повітря в окремих приміщеннях шляхом встановлення кондиціонерів. Але статистика свідчить, що люди, які впродовж тривалого часу працюють у приміщеннях з кондиціонерами, хворіють частіше.
Це дивно, бо прохолодне й чисте повітря повинно було б нести здоров'я. Виявилося, що благотворні природні аероіони застряють у фільтрах кондиціонерів і повітря виходить чистим, але мертвим.
У приміщеннях, де працюють комп'ютери, концентрація іонів у повітрі робочої зони зазнає значних змін. Так, уже через 5 хв. роботи монітора концентрація легких негативних іонів знижується у 5-10 разів, істотно знижується концентрація середніх та важких негативних часток. Через 3 години роботи їх концентрація у повітрі наближається до нуля. Це призводить донесприятливих змін у серцево-судинній, бронхо-легеневій, кровотворній та вегетативній нервовій системах.
Нормалізуючий вплив на аероіонний склад повітря робочої зони справляють примусова вентиляція, захисні екрани (оснащені заземленням) та застосування іонізаторів. Використання кімнатного вентилятора (протягом 10 хв. наприкінці кожної години роботи), збуджуючого рух повітря паралельно площі екрану призводить до підвищення концентрації аероіонів.
У повітрі робочих приміщень присутні різні мікроорганізми. Необхідно зазначити, що робота працівників податкової служби пов'язана з прийняттям відвідувачів, і тому вміст мікроорганізмів у повітрі приміщень значно зростає. При такому режимі роботи необхідно вживати додаткові заходи оздоровлення повітряного середовища - додаткової вентиляції, обмеження числа та тривалості пере-бування відвідувачів, створення робочих місць, оснащених загороджувальними стінами з невеликими віконцями для спілкування з відвідувачами.
4.4 Охорона праці користувачів персональних комп'ютерів
Робота працівників державної податкової служби України належать до категорії робіт, яка пов'язана з використанням та обробкою великих масивів інформації. Така робота є кропіткою і вимагає постійного психологічного напруження. Впровадження комп'ютерів та застосування комп'ютеризованих робочих місць дозволило суттєво полегшити працю податківців: накопичення інформації про платників податків, контроль за надходженням податків, прийом податкової звітності в електронному варіанті та інше. Після впровадження в Україні ідентифікаційних кодів громадян та організацій робота податкового інспектора без застосування інформаційної техніки, зокрема персонального комп'ютера, взагалі стала неможливою. Але застосування комп'ютера, як свідчать вітчизняні та зарубіжні медики-гігієністи, тягне за собою ряд небезпек. Користувачі комп'ютерної техніки повинні знати фактори, що впливають на їх функціональний стан, особливості роботи на комп'ютері та розлади, які може спричинити ця робота.
Комп'ютерна техніка постійно розвивається та удосконалюється. З'являються нові, менш шкідливі комп'ютери, але вони дорого коштують (S 1.000-10.000), але враховуючи скрутне фінансове становище в Україні, навряд чи можна сподіватись на швидке переоснащення (особливо районних та обласних податкових інспекцій) новою технікою.
Надійні системи "людина-комп'ютер" значною мірою визначаються функціональним станом людини. Психофізіологічні та емоційні перенапруження, втома людини-оператора можуть призвести до помилок в комп'ютеризованих системах, і як наслідок - до значних економічних втрат.
Помилки працівників, які працюють за комп'ютером у податкових органах, викликають, менші за масштабами наслідки ніж помітки операторів атомних станцій, проте незадовільний функціональний стан у цих працівників викликає небажані наслідки(професійні та професійно зумовлені захворювання), що також пов'язано зі значними соціальними та економічними втратами.
Визначення та вивчення факторів, що впливають на функціональний стан користувачів комп'ютерів, дозволить виділити основні причини виникнення станів напруженості, стомлення, стресу і здійснити відповідні профілактичні заходи.
Трудова діяльність користувачів комп'ютерів відбувається у певному виробничому середовищі, яке впливає на їх функціональний стан. Найбільш значимі - фізичні фактори виробничого середовища: електромагнітні хвилі різних частотних діапазонів, електростатичні поля. шум. параметри мікроклімату та ціла низка світлотехнічних показників. Вплив хімічних та біологічних факторів виробничого середовища на користувачів комп'ютера значно менший.
Трудовий процес суттєво впливає на психофізіологічні

 
 

Цікаве

Загрузка...