WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система України становлення, розвиток та вдоскрналення (Дипломна) - Реферат

Податкова система України становлення, розвиток та вдоскрналення (Дипломна) - Реферат

вистачає, і тут, скоріше за все, виявляються недоліки консервативних якостей людини, зокрема і темпераменту. Від сили нервової системи залежить здатність працівника до екстреної мобілізації в небезпечній ситуації, здатність успішно діяти, незважаючи на фактори, що його відволікають, здатність до переключення уваги і швидкого реагування на небезпечні сигнали. До якостей темпераменту належить емоційна неврівноваженість, від якої також залежить безпека праці.
До факторів, які створюють стійку схильність до небезпек, належать функціональні зміни в організмі людини, недоліки органів чуття, функціональні порушення зв'язків між сенсорними і моторними процесами.
Функціональні зміни в організмі не призводять до непрацездатності, але заважають у роботі і підвищують схильність людини до небезпечних ситуацій.
До таких змін належать серцево-судинні захворювання, захворювання дихальних шляхів, діабет, відхилення у психіці тощо.
Недоліки органів чуття (в основному погіршення зору, слуху) можуть стати причинами нещасних випадків. Порушення зв'язків між сенсорними і моторними процесами призводять до повільного або надто квапливого реагування на сигнальні подразники.
Порушення координації часто проявляється у нездатності виконувати тонкі та складні рухи рук. Працівники з подібними порушеннями інколи випускають деякі елементи складних комбінованих рухів, включають непотрібні елементи. У повсякденному житті їх звичайно називають незграбними.
Пристрасть до алкоголю, наркотиків стійко підвищують схильність до небезпечних ситуацій та травматизму. Слід зауважити, що і надалі, коли люди звільняються від цих вад, у них дуже часто зберігається така схильність.
Схильність до небезпечних ситуацій породжує не тільки стійкі якості людини, але і тимчасові перехідні стани, до яких належать: недосвідченість, необережність, втома, перевтома, стан монотонності, емоційне напруження, стресові стани.
Недосвідченість - це відсутність у працівників навичок і вмінь, достатніх для реалізації одержаних при навчанні знань у конкретній праці. Недосвідченість породжує помилки і небезпечні ситуації з ряду причин.
По-перше, доки не напрацьовані необхідні трудові навички, працівникові доводиться виконувати більшість трудових операцій під свідомим контролем, що заважає розподілу уваги: працівник не враховує багато трудових факторів, які він повинен ураховувати в своїх діях.
По-друге, необізнаність у багатьох особливостях роботи може призвести до помилкових дій.
По-третє, невпевненість у собі, побоювання з приводу можливих помилок, своєї безпеки змушують працівника діяти з високою концентрацією уваги, що при довготривалій роботі породжує стан напруженості і розвиток втоми. Всі ці причини, разом взяті, створюють тимчасову схильність працівника до небезпечних ситуацій.
Одним із психічних станів, який сприяє підвищенню схильності працівника податкової служби до небезпечних ситуацій, є втомлення.
Це відповідні тимчасові зміни в організмі, які проявляються у зниженні працездатності при інтенсивній та тривалій роботі. Для підтримки необхідних результатів праці в умовах зниження працездатності людині доводиться використовувати вольову саморегуляцію, включаючи в дію свої резерви.
Одним із компонентів утомления є розлад увага. Це одна з психічних функцій, яка найбільше підлягає втопленню. У випадку втомлення увага легко відвертається, стає млявою, малорухомою або, навпаки, хаотично руховою, нестійкою.
Утомлення призводить до розладу у сенсорній області, порушення у моторній сфері, до дефектів пам'яті і мислення, ослаблення волі,сонливості.
У стані сильної втоми можуть виникати дефекти пам'яті та мислення. Працівник і втоми може забути інструкції, але одночасно добре пам'ятати все те, що не має відношення до роботи. Процеси мислення особливо порушуються при втомі від розумової праці, але і при фізичній праці працівники скаржаться на зниження кмітливості та розумової орієнтації.
При втомлені у працівника послабляється воля, рішучість, витримка і самоконтроль, відсутня наполегливість.
При сильній втомленості виникає сонливість як виявлення оберігаючого гальмування. Потреба у сні при роботі, яка виснажує організм, така, що людина може заснути у будь-якого у положенні, наприклад, сидячи.
Надмірна втомленість призводить до різкого зниження працездатності та безпеки діяльності і приймає форму перевтомлення. Працівник при цьому переживає хворобливий стан і відчуває неможливість продовження роботи.
У роботі працівників податкової служби дуже часто виникають ситуації, за яких вони можуть опинитися в особливих психічних станах, які не є постійними якостями особистості, але, виникаючи спонтанно або під впливом зовнішніх факторів, призводять до небезпечних ситуацій. До них належать тривога, страх, переляк, паніка.
Слід зазначити, що ймовірність виникнення небезпечних ситуацій у сфері професійної діяльності працівників податкової служби значною мірою залежить від такої індивідуально-психологічної особливості, як схильність до дій у стані ризику.
4.3. Аналіз мікроклімату в приміщеннях ДПС
Фактори виробничого середовища вагомо впливають на стан здоров'я працюючих, хоча в кожному, конкретному випадку виділити цей вплив та дати оцінку "внеску" умов праці у рівень здоров'я (чи недуги) працюючих складно.
Тим більше, що виробниче оточення впливає на організм людини на фоні погіршення якості навколишнього середовища, забруднення атмосферного повітря, питної води та продуктів харчування, неправильного способу життя, шкідливих звичок (вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, та ін.)
Органи державної податкової служби України зосереджені в основному в містах, районах, які характеризуються власним мікрокліматом і комплексом факторів, що негативно впливають на працюючих. До них належать: шум; забруднення атмосфери токсичними речовинами, в першу чергу сполуками сірки, важкими металами оксиду вуглецю, продуктами неповного згорання органічного палива (автотранспорт); запиленість повітря, недостатня кількість ультрафіолетового опромінення, підвищений рівень тонізуючих та електромагнітних випромінювань тощо.
Адміністративні приміщення органів ДПС України інколи розташовуються поблизу промислових підприємств, які (навіть при дотриманні зонування та необхідної відстані між спорудами) своїм спектром шкідливих речовин негативно впливають на працівників податкової служби.
Крім того, органи державної податкової служби України в установленому законом порядку .періодично здійснюють на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності перевірки й обстеження будь-яких виробничих, складських, торговельних та інших приміщень та обладнання.
Хоча працівники податкової служби з метою перевірок і обстежень знаходяться на підприємствах нетривалий час, але шкідливі і небезпечні фактори, які існують на цих підприємствах, негативно впливають на їх здоров'я.
На працівника ДПС України, також, діють небезпечні виробничі фактори, обумовлені знаряддям праці, з яким він взаємодії у трудовому процесі. Державна податкова служба належить до невиробничої сфери, і

 
 

Цікаве

Загрузка...