WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування доходів громадян - Реферат

Оподаткування доходів громадян - Реферат

трудових обов`язків.
Схема нарахування прибуткового податку включає в себе наступні етапи:
1) Помісячні розрахунки податку;
2) Визначення сукупного доходу;
3) Зменшення сукупного річного доходу на розмір неоподатковуваного мінімуму;
4) Зменшення його з врахуванням додаткових пільг;
5) Вирахування податку в відповідності з діючими ставками.
Прибутковий податок нараховується податковою інспекцією на основі декларації про очікувані доходи в календарному році.
Для вірного складання декларації необхідно вести облік доходів і витрат. Згідно до інструкції Головної державної податкової інспекції України "Про прибутковий податок з громадян" передбачена форма книжки обліку доходів і витрат. В книгу вносяться всі замовлення, які надходять на протязі кожного робочого дня по кожній послузі (роботі).
Розглянемо оподаткування доходів від підприємницької діяльності. Вони складаються із:
1) оподаткування фізичних осіб податком на додану вартість та акцизним збором;
2) податку на промисел;
3) податку (плати) за землю;
4) податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
1. Оподаткування фізичних осіб податком на додану вартість та акцизним збором проводиться відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" № 168-97 Верховної Ради із змінами, внесеними згідно із Законами від 15.10.97 р. ВВР, 1997, № 51 ст.307, № 644-97 - ВР від 19.11.97 р., № 698/97 - ВР від 05.12.97 р., № 770/97 -ВР від 23.12.97 р., № 794/97 - ВР від 30.12.97 р., № 799/97 -ВР від 30.12.97 р.
Платником податку на додану вартість виступає особа, яка згідно з вищевказаним Законом, зобов`язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка ввозить (пересилає) товари на митну територію України, платником податку є:
2.1 Особа, обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів перевищує 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2.2 Особа, яка ввозить товари на митну територію України, за винятком фізичних осіб, не зареєстровані як платники податку;
2.3 Особа, яка на митній території України надає послуги по перевезенню;
2.4 Особа, яка здійснює на митній території України підприємницьку діяльність.
Об`єкти оподаткування, що визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовуються нульова ставка, згідно з цим Законом, оподатковується за ставкою 20 відсотків.
Податок становить 20 відсотків бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону та додається до ціни товарів, робіт, послуг.
Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, які є одночасно і розрахунковим документом.
У строки, передбачені для сплати податку, платник подає податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію, незалежно від того, чи виникло у цьому періоді податкове зобов'язання, чи ні.
Одним із стабільних джерел наповнення державного бюджету є акцизний збір. Цей непрямий податок встановлюється на високорентабельні та планові товари, що мають високу ліквідність і більшість з яких реалізується за готівку.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-32 "Про акцизний збір" із змінами і доповненнями, внесеними Декретом Кабінету Міністрів України від 30.04.93 р. № 43-93, Законами України від 16.11.95 р. № 432/95 -ВР, від 11.07.96 р. №312/96 -ВР.
Платниками цього податку - споживачі підакцизних товарів, а розрахунки з бюджетом здійснюють суб`єкти підприємницької діяльності, що виробляють або імпортують підакцизні товари, а також громадяни України, які ввозять підакцизні товари на територію України.
Об`єктом оподаткування є:
" обороти з реалізації підакцизних товарів для потреб власного користування і промислової переробки;
" вартість підакцизних товарів, виготовлених вітчизняними виробниками на давальницьких умовах;
" митна вартість підакцизних товарів, оподатковуваний оборот по підакцизних товарах, що ввозяться фізичними особами для власного споживання, визначають на підставі митної декларації з пред`явленням товарних чеків.
2. Згідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20.06.93 р. із змінами і доповненнями, проводиться справляння податку на промисел. Платники - фізичні особи, які не зареєстровані як суб`єкти підприємницької діяльності, можуть здійснювати продаж продуктів , товарів, речей не систематично. Особа подає декларацію про перелік товарів для продажу, вказує їх вартість. Податок сплачується у вигляді одноразового патенту на торгівлю.
3. Правовою базою для справляння податку (плати) за землю вважається Закон України "Про плату за землю" від 03.07.92 р. № 2535-ХІІ, введений в дію Постановою Верховної Ради України № 2536-12 від 03.07.92 р. із змінами, внесеними згідно із Законом № 535/97 -ВР від 19.09.97 р. - ВРР, № 47, ст. 294 та іншими змінами.
Об`єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числу - на умовах оренди.
Суб`єктом плати за землю (платниками) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар.
Плата встановлюється в залежності від якості та місцезнаходження ділянки. Верховна Рада України встановила ряд ставок земельного податку.
4. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів справляється в відповідності з Законом України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963 - ХІІ від 11.12.91 р., введений в дію постановою ВР № 1964-12 від 11.12.91 р. в редакції Закону № 75/97 -ВР від 18.02.97 р.
Об`єктом оподаткування виступають транспортнізасоби, самохідні машини і механізми.
Платниками податку є особи, які мають транспортні засоби. Ставки встановлюються в залежності від виду транспортного засобу, потужності двигуна.
Складаються розрахункові документи про сплату податку з власників транспортних засобів за новою встановленою формою.
Державними автомобільними інспекціями здійснюється контроль за сплатою вказаного виду податку.
Розділ 2. Сутність податку на доходи громадян
Як відомо, прямі податки поділяються на реальні і особисті. По мірі розвитку виробничих сил відбувався і поступовий розвиток податків.
Реальні податки становляться більш невигідними як з фіскальної так і політико-економічної точки зору.
На Україні функціонування системи прибуткового оподаткування громадян залежить від того, які підходи покладені в основу її побудови.
Визначення основних елементів системи прибуткового оподаткування громадян, конкретно і суб'єкта, об'єкта і ставок податку, проводиться на основі диференційованого або єдиного підходу.
Відносно суб'єкта і об'єкта оподаткування суть диференційованого підходу складається в тому, що всі платники і отримані ними доходи розподіляються на категорії або групи, для кожної з них встановлюються різні умови оподаткування. Критеріем диференціації, як правило, виступає вид діяльності, яку здійснюють громадяни, і характер отриманого доходу.
На сьогоднішній день в Україні оподаткування доходів громадян проходить на основі диференційованого підходу.
При єдиному підході оподаткування громадян розмір податку незалежить від характеру і способу отримання доходу. При цьому встановлюються єдині ставки для всіх категорій платників і видів доходів, які підлягають оподаткуванню.
Прибутковий податок стягується по податковій декларації, або "у джерела", тобто в момент отримання заробітної плати. Як правило, прибутковий податок по декларації сплачують власники капіталу, а "у джерела" - наймані працівники.
Деклараційний спосіб оподаткування виник з розвитком особистих податків і в сучасних умовах має широке розповсюдження.
Робітники і службовці, технічна інтелігенція, наукові робітники і інші платники податків з фіксованим доходом, сплачують податок "у джерела", тобто безпосередньо під час отримання заробітної плати.
Платниками прибуткового

 
 

Цікаве

Загрузка...