WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування доходів громадян - Реферат

Оподаткування доходів громадян - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Оподаткування доходів громадян
ЗМІСТ
ВСТУП 3
Розділ 1. Нормативна та правова база оподаткування доходів
громадян 4
Розділ 2. Сутність податку на доходи громадян 8
Розділ 3. Оподаткування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю 10
Розділ 4. Податок з власників транспортних засобів та
самохідних машин і механізмів 11
Список використаної літератури 12
ВСТУП
В умовах ринкової економіки важливим питанням, пов`язаним із ефективністю виробництва і загальним економічним розвитком країни є правильна побудова і організація податкових відносин господарюючих суб`єктів і громадян з державою.
Податки повинні стати суттєвим важелем державного регулювання, за допомогою якого можна досить ефективно впливати на процеси економічного зростання та соціального розвитку.
В структурі податкових систем більшості розвинутих країн світу провідні місця посідають особистий прибутковий податок, податок (внески) на соціальне страхування, а також податки на споживання, що існують залежно від країни в різних формах (на додану вартість, з обороту).
Українська держава розпочала створення власної податкової системи, яка не є простим копіюванням досвіду інших країн.
Проблеми оподаткування фізичних осіб в Україні, а також в інших країнах, являються актуальними і потребують всебічного дослідження.
В Україні широко використовуються як прямі, так і не прямі податки якими оподатковуються як фізичні, так і юридичні особи.
Серед різного роду прямих податків (прибуткового, майнового, земельного, на спадщину і дарування, на грошовий капітал) за своїм фіскальним і регулюючим значенням переважає прибуткове оподаткування, тобто оподаткування прибутку (доходу) громадян.
До доходу можна віднести суму будь-яких засобів, вартість матеріальних і нематеріальних цінностей (активів), цінних паперів, інших об`єктів матеріальної й нематеріальної власності, які отримані платником податку на протязі оподатковуваного періоду.
З отриманих доходів фізичні особи, які являються громадянами України, особами без громадянства або громадянами іноземної держави, повинні сплачувати певну суму податків.
Фізичні особи - громадяни України, особи без громадянства або громадяни іноземної держави.
Даною проблемою займалися такі вчені - економісти як Василик О.Д., Буряковський В.В., Кучерявенко Н.П., Максимов А.С., Харчева Н., Федосов В.М.
Розділ 1. Нормативна та правова база оподаткування доходів громадян
Оподаткування доходів громадян має свою тисячолітню історію. Вони з`явилися ще в ті часи, коли у світі формувалися перші держави і носили назву "Податки з населення". До цих податків з населення відносили, перш за все, "внески громадян", які були потрібні для утримання публічної влади.
Правителі держав створювали нові платежі, які ставали обов`язковими і регулярними й сплачувались в натуральній формі.
З часом, коли виникли товарно-грошові відносини, податки виступали у вигляді грошей. Один з найвідоміших грошових податків - це подушний податок на всіх громадян у Римській імперії в ІІ ст.н.е. - прибуток.
Однією з перших форм прибуткового оподаткування, які згадуються в біблейських джерелах, виступають перші податки в Віфліємі, на батьківщині Іісуса Христа.
В Римській імперії всі громадяни повинні були вирушати разом зі своєю сім`єю до міста їх народження і сплачувати податок.
Згадуючи історію, ще в середині ХV століття у Флоренції промисловість і торгівля давали велику частину надходжень, а прибутковий податок значно збільшував доходи країни, але політичні складності, суб`єктивні причини і шахрайство призвели до ліквідації вказаного виду податків.
Самий ранній варіант прибуткового податку в США з`явився в 1643 році, коли в новій Плімутській колонії справляли прибутковий податок з використанням прогресивних ставок. Ця форма стала прогресивною для Нової Англії і залишилась незмінною на протязі наступних століть.
До 1798 року в близькій до сучасної форми прибутковий податок був введений Уільямом Піттом з широкою системою прогресивних ставок, пільг та утримань.
Таким чином, податки і збори з населення вважаються найпершими та найстарішими податками, які відіграли важливу роль у розвитку кожної держави.
Сучасна система прямих податків із населення в нашій країні складається з податків: прибуткового податку; податок (плата) за землю; податок на промисел; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
В Україні вони закріплені на двох вищевказаних рівнях (див. Закон України "Про систему оподаткування" № 125 від 25.06.91 р., введений в дію Постановою Верховної Ради 1252-12 від 25.06.91 р. із змінами, внесеними згідно з Законом № 221/97 Верховної Ради від 19.04.97 р. ВВР, 1997 № 22, ст. 159. Термін дії закону продовжено до 01.01.99 р., згідно з Законом № 724/97 - ВР від 16.12.97 р.).
Цей податковий важіль виступає рівністю абсолютної, а не відносної величини вказаного податку. Особливістю оподаткування доходів фізичних осіб є визначення сукупного доходу за мінусом доходів, які не підлягають оподаткуванню, інших витрат.
В тих умовах, коли змінюються ціни, доходи повинні бути скорочені з врахуванням приросту вартості фінансових і матеріальних ресурсів, оцінки запасів, формування резервів. Виходячи з цього, ріст доходів частіше набуває інформаційного характеру.
Звернемо увагу на нормальний акт, який дає характеристику фізичних осіб - платників податку - це Закон України "Про державний реєстр фізичних осіб платників податків і інших обов`язкових платежів", він прийнятий 22 грудня 1994 року, а введений в дію Постановою ВР № 321/94 - ВР від 22.12.94 р. Згідно з цим законом Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платежів - це автоматичний банк даних, ймовірний для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов`язані сплачувати податки, збори, інші обов`язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами України.
З січня 1996 р. податкові органи України розпочали реєстрацію осіб, які постійно проживають в Україні і отримують доходи чи мають інші об`єкти оподаткування.
За прикладом з січня 1996 р. по вересень 1997 р. Державна реєстрація зареєструвала близько 20 млн. чол. фізичних осіб, які отримують доходи чи мають інші об`єкти оподаткування.
Громадяни України заповнюють облікову картку на будь-якому підприємстві України незалежно від форми власності і отримують довідку про реєстрацію.
Бланк облікової картки, яку необхідно заповнити для реєстрації в Державному реєстрі, видається безкоштовно податковими адміністраціями, також можна отримати довідку про надання ідентифікаційного номера.
Державний реєстр створено Головною державною податковою інспекцією України, включає в себеінформаційні фонди, в базах територіальних податкових інспекцій, які охоплюють індивідуальні ідентифікаційні номери, загальні відомості про фізичних осіб - платників та інформацію про сплату ними податків та обов`язкових платежів.
Перейдемо до більш докладної характеристики прибуткового податку. Він виступає важливим видом податків з фізичних осіб і регулюється Декретом КМУ "Про прибутковий податок з громадян".
Суб`єкт прибуткового податку охоплює специфічну групу правовідносин між громадянином та державою.
При визначення сукупного оподаткованого доходу враховуються доходи, які отримані як в натуральній, так і в грошовій формі.
Об`єкт оподаткування охоплює всі види доходів, які отримані з різних джерел і в різних формах.
Наприклад, у Франції прибутковий податок сплачується із всієї суми доходів однієї сім`ї, яка розглядається як загальна оподаткована одиниця. В США подружжя може заповнювати одну декларацію, в основі якої лежить оподаткування тем загального доходу сім`ї, а не поділ доходів навпіл між подружжям.
В сукупний оподатковуваний доход включаються отримані за місцем основної роботи доходи від виконання

 
 

Цікаве

Загрузка...