WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік платників податків - Реферат

Облік платників податків - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Облік платників податків
ОБЛІК ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ.
ПЛАН.
1. Облік платників податків - юр. Осіб
2. Облік платників податків - фіз. осіб
Облік платників ведеться відділом оліку і обробки даних , окремо фіз та юр осіб.
З метою облік юр осіб створюється єдиний банк даних про платників податків юр осіб.
В нього заносяться всі підприємства , що знаходяться на тер. Району чи міста + їх філії, відділення та інші структурні підрозділи незалежно від місця знаходження + облік філій та відділень ведеться по місцю їх знаходження.
Дані в обліковий реєстр заносяться по групам підприємств різних форм власності. В кожній виділяються галузі н/г. По кожному підприємству вказується як ведуться розрахунки з бюджетом( централізовано головним підприємством або децентралізовано).
В єдиному банку даних по кожному платнику вказуються такі реквізити :
1) повна назва підприємства, його філій та відділень;
2) адреси та номери телефонів ;
3) форма власності;
4) підпорядкування
5) дата реєстрації
6) види податків, які сплачує підприємство;
7) вимди пільг, які воно використовує ;
8) №р/р, дата його відкриття;
9) дата отримання заяви про взяття на облік;
10) найменування бюджетів, до яких сплачує податки.
Для реєстрації в податк органах підприємства зобо'язані подати в ДПІ за місцем знаходження документи за встановленим передіком ( заява, копія Статуту, свідоцтво про реєстрацію, виписку з банку про відкриття р/р і т.д.)
Податк органи перевіряють вказані в заяві дані і за відсутності зауважень протягом 10 днів реєструють підприємство і заносять його до єдиного банку даних.
У подальшому підприємство має подавати в ДПІ відомості про зміни у їхній діяльності, пов'язані з джаними, наведеними в заяві.
Інформація про зміни подається в 10-денний строк.При зміні місцезнаходження підприємства за його новою адресою пердаються: заява+справа підприємства з додатком-копією особового рахунку, або довідки про стан розрахунків з бюджетом.
Податк органи проводять відповідну роботу з метою встановлення повноти обліку платників податків. Для цього вони використовують відповідні дані ві тих організацій , діяльність яких пов'язана з відкриттям нового підприємства( банки - про відкриття/зміну/закриття р/р; від підприємств зв'язку - про підприємства, яким встановлені телефони; від організацій архітектури - про дозволи на нове будівництво, здані в експлуатацію об'єкти; в страх органів - про нові договори страхування ).
Окремо в податк органах ведеться реєстр платників ПДВ.Зареєструватись тут обов'язково потрібно для тих платників, в яких об'єм оподаткованих опперацій за останні 12 місяців перевищів 600 н.м.д.г.( за законом) або 1200 ( за Указом).
Заява про реєстрацію юр особи як платника ПДВ подається в ДПІ не пізніше 20ти календарних днів після закінчення місяця . в якому було досягнено зазначений обсяг оподаткованих операцій.
Якщо особа не зареєструвалая , то - фін санкції:
1. Якщо особа не не здійснила оподаткованихоперацій після закінчення граничного строку для реєстрації - 20 н.м.д.г.;
2. В разі здійснення таких операцій - штраф на суму ПДВ, на рахованого на загальну суму продажу, але не меньше ніж 20 н.м.д.г.
Також окремо ведеться реєстр постійних представництв нерезидентів як платників податків на прибуток. Реєстрація - протягом 10 днів.
Л
До 1996 року реєстрації в ДПА підлягали тільки громадяни-підприємці без права юр особи.Для обліку цих платників і стану їх розрахунків з бюджетом велась Книга.
Крім цього велась алфавітна книга, яка була обліковим реєсмтром громадян, що отримують доходи не лише за місцем основної роботи ( на підставі довідок підприємств та фіз осіб-підприємців про виплачені доходи/прибутковий податок).Ьаким чином, облік охоплював лише специфічні катогорії платників
З 31.01.1996 - Держ Реєстр фіз осіб-платників податків = облік всіх громадян.Створення держ реєстру забезпечує:
1) Повний облік фіз осіб - платників податків;
2) Організацію автомат обробки інфо про сплату податків фіз особами
3) Взаємодію податк органів з метою забезпечення контролю за вірністю / своєчасністю сплатим поадтків фіз особами
4) Організацію довідкової інформації для взаємодії податк та інших держ органів.
Держ реєстр створюється вищою ланкою ДПС і складається з інфо фонду , що міститься у базах даних податк органів всіх рівнів. До інфо фонду - такі дані:
1. індивід ідентифікац номери
2. заг. відомості про фіз осіб - платників
3. інфо про сплату податків
Джерелами формування інфо фонду є :
- дані ДПІнспекцій
- інфо підприємств
- інфо виконкомів місцевих Раднардепів, уповноважених проводити державну реєстрацію фіз осіб, як суб'єктів підприємницької діяльності
- відомості відділів МВС про громадян, що прибули на проживання в даний район
- відомості загсів
ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ :
1) якщо у фіз особи є осн місце роботи , то він повинен заповнити облікову картку за осн місцем роботи , яка передається бухгалтерією до податк органів
2) якщо громадянин - підприємець, або не має осн. Місця роботи але отримує доходи, він повинен самостійно з'явитися в ДПІ, заповнити облікову картку для отримання ідентифікаційного номера.
Створення держ реєстру зумовлює такі функції податк органів :
- забезпечення підприємств і т.д. , які використовують найманих робітників, інструктивними матеріалами про порядок і умови передачі в податк органи інфо+ бланками ( облікова картка, відомості до держ реєстру фіз осіб)
- перевіряти документи, що надійшили від підприємств з точки зору вірності і повноти заповнення.При порушеннях - на доопрацювання. Фактичні надходження та повернення відмічаються в спеціальному журналі
- виконувати комп'ютерну обробку інформації
- надсилати після присвоєння ідентифікаційних номерів повідомлення фіз особі про необхідність з'явитися в ДПІ для отримання
- видавати довідку з Ідент. Номером з обов'язковою реєстрацією факту видачі в спеціальному журналі
- після реєстрації облікові картки громадян передаються вархів.

 
 

Цікаве

Загрузка...