WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Відкриття, закриття та ведення особових рахунків платників податків (Курсова) - Реферат

Відкриття, закриття та ведення особових рахунків платників податків (Курсова) - Реферат


Курсова робота
на тему:
"Відкриття, закриття та ведення особових рахунків платників податків"
ПЛАН
Вступ
1. Порядок ведення особових рахунків платників.
1.1. Відкриття особових рахунків.
1.2. Форми особових рахунків.
1.3. Закриття особових рахунків.
2. Підведення підсумків в особових рахунках платників та їх перевірка.
3. Нарахування платежів та облік надходжень в особових рахунках платників.
4. Функціонування відділу обліку та звітності в ДПІ
у Ворошиловському районі м. Донецька.
5. Проблемні питання, які виникають при веденні особових рахунків.
6. Список використаної літератури.
ВСТУП
Кожна держава для забезпечення виконання своїх функцій повинна мати відповідні кошти, які концентруються в державному бюджеті. Повне та своєчасне надходження податків, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджету та до державних цільових фондів забєспечується досить складною системою їх обліку органами державної податкової служби. Цей облік забеспечує податкові органи, органи державного управління та платників податків про нараховані, відстрочені, розстрочені та сплачені податкові зобов`язання, плдатковий борг та його погашення, переплати, відшкодування з бюджетув розрізі платників податків та платежів.
Дані обліку дозволяють не тільки знати стан розрахунків платників податків з податкових зобов`язань на будь-яку дату, з будь-якого платежу та бюджету, але й планувати та прогнозувати надходження до державної скарбниці в майбутньому. Крім того, облік платежів дозволяє приймати виважені, обгрунтовані рішення для поточного та перспективного державного регулювання економікою країни.
Значний внесок у розбудову української держави зробила податкова служба України.
Діяльність державної податкової служби спрямована на забезпечення виконання всіма громадянами, підприємствами, організаціями встановленого Конституцією та іншими законами України обов'язку зі сплати податків і зборів.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності регламентуються Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. № 509-XII (зі змінами та доповненнями).
Однією з функцій органів державної податкової служби є ведення оперативного обліку податків, зборів до бюджетів та до державних цільових фондів. Порядок ведення такого обліку визначається Інструкцією про порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків і неподаткових платежів затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 р. № 37 із змінами і доповненнями, внесеними наказами Головної державної податкової інспекції України від 24 жовтня 1994 року № 112, від 21 липня 1995 року № 64 наказами Державної податкової адміністрації України від 2 квітня 1999 року № 174, від 3 вересня 2001 року № 342, №122 від 17.03.2003року.
У даній роботі буде висвітлено облік податків та ведення особових рахунків в органах державної податкової служби, організація роботи відділу обліку та звітності ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька .
1.Порядок ведення особових рахунків платників
1.1 Відкриття особових рахунків
У відділі який я очолюю працює 22 податкових інспектори, всі вони займаються відкриттям та веденням особових рахунків платників податків, кожний на своїй дільниці роботи.
Всю сукупність робіт по веденню обліку податків, зборів, інших обов`язкових платежів та складанню звітності у роботі відділу можна умовно розділити на декілька етапів.
На першому етапі здійснюються ведення оперативного обліку та контролю платежів, складання і подання вищестоящим органам звітності відповідної форми. Основними завданнями обліку на першому етапі є:
1. Відкриття карток особових рахунків платників за кожним видом
платежів;
2. Відображення в КОР інформації про нараховані, відсрочені, розсрочені та сплачені податкові зобов'язання, податковий борг та його погашення, переплати тощо в розразі платників податків платежів;
3. Підведення підсумків в КОР, їх перевірка та закриття;
4.Формування за даними особових рахунків зведеної інформації в спеціальних реєстрах;
5.Складання і подання вищим податковим органам звітності про надходження, податковий борг та переплату платежів до бюджету.
На другому етапі відбуваєтся обробка звітної інформації, яка формується та передається до вищестоящої організації. На підставі цієї інформації формуються звітні дані, призначені як для внутрішнього користування, так і для передачі до відділу Головного управління обліку і звітності Державної податкової адміністрації України.
Облік платежів платникам податків ведеться спеціалістами відділу обліку і звітності в особових рахунках в розрізі платників податків, видів платежів та видів бюджетів. Форми особових рахунків та порядок їх ведення визначаються ДПА України, на кожний календарний рік, з урахуванням особливостей адміністрування конкретних податків, зборів та обов`язкових платежів.
Особові рахунки платникам відкриваються підрозділом обліку і звітності щорічно за платниками, які:
- перебувають на податковому обліку - з початку,
- взяті на податковий облік - з моменту взяття їх на облік,
- своєчасно не стали на податковий облік - з моменту нарахування або сплати платежу,
Відкриваються також особові рахунки платніків податків і при реорганізації платників податків у випадках:
- зміни назви, організаційно- правового статусу або місця реєстрації платника податків,
- об`єднання двох або більшої кількості платників податків в одного платника з ліквідацією платників, що об`єдналися,
- розподілу платника на дві або більше особи з ліквідацією такого платника.
Картки особових рахунків відкриваються не пізніше першого робочого дня, наступного за днем одержання від структурних підрозділів органу державної податкової служби з обліку платників списків платників, які надаються на початку року.
Кожний особовий рахунок має свій номер. Номери особових рахунків юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, повинні відповідати ідентифікаційним кодам, що присвоюється платникам згідно з Положенням про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 118;
Номери особових рахунків фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, повинні відповідати ідентифікаційним номерам, що присвоюються платникам згідно з Законом України "Про

 
 

Цікаве

Загрузка...