WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Аналіз результатів інвентаризаціївиробничих запасів (Курсова) - Реферат

Аналіз результатів інвентаризаціївиробничих запасів (Курсова) - Реферат


Курсова робота
на тему:
"Аналіз результатів інвентаризації
виробничих запасів"
ПЛАН
1. Характеристика та склад виробничих запасів
2. Аналіз наявності та структури виробничих запасів
3. Аналіз надходження виробничих запасів (матеріалів, палива, запасних частин, малоцінних та швидкозношуваних предметів)
4. Аналіз використання виробничих запасів (матеріалів, палива, запасних частин, малоцінних та швидкозношуваних предметів)
5. Аналіз результатів інвентаризації виробничих запасів
Вступ
В умовах ринкової економіки економічний аналіз є особливою функцією управління виробництвом і комерційними структурами, знаряддям контролю за раціональним та економічним використанням ресурсів з метою досягнення комерційного успіху і виконання фінансових обов'язків перед державою. Розвиток суспільства переконливо свідчить про переваги ринкової економіки над централізованою. Але як саме функціонують ринкові механізми, що дає змогу бухгалтерам та економістам знайти відповіді на численні запитання стосовно проведення аналізу виробничих запасів на складах та в бухгалтерії - всі ці питання потребують глибоких знань та вмінь. Дедалі більше зростає відповідальність бухгалтерів, економістів, перед ними постають нові проблеми. Саме тому сучасний спеціаліст в області економіки та обліку має бути глибоко обізнаним у питаннях щодо зміни державної форми власності на приватну чи колективну.
На це значний вплив має вміння аналізувати. На підприємствах важливою ділянкою аналізу є наявність та рух виробничих запасів. Ця важливість в умовах ринкової економіки полягає в тому, що без своєчасного забезпечення підприємств, які ще, можна сказати, невпевнено "стоять на ногах", необхідними матеріалами та ефективного використання неможливим стає виробничий процес. Саме з таких причин зазнає краху значна частина малих підприємств. Звичайно, є й інші, такі як політичні (зміни законів, постанов та ін.) та економічні (кон'юнктура ринку, податкова політика та інші чинники). Мета курсової роботи полягає у розкритті аналізу надходження та використання виробничих запасів.
Для досягнення цієї мети треба виконати такі завдання :
o дати характеристику та описати склад виробничих запасів;
o проаналізувати наявність та структуру виробничих запасів порядок надходження та ефективного використання їх, вплив на рух виробничих запасів результатів інвентаризації;
o зробити узагальнення результатів аналізу шляхом виявлення внутрішньо-господарських резервів та розробити аналітичні альтернативи удосконалення даної ділянки діяльності підприємства.
Аналізу наявності та руху виробничих запасів у науковій літературі завжди приділялась значна увага. Висвітлення питань аналізу виробничих запасів займались такі вчені-економісти як: Білобжедцький І.А., Макаров Д.К., Пархоменко В.О., Савицька Г.В., Смоленюк П.С. та інші.
Робота написана за матеріалами відкритого акціонерного товариства Корюківської фабрики технічних паперів ( ВАТ "КФТП"). ВАТ "КФТП" - один із великих в Європі виробників шпалер, різних видів паперу та картону з об'ємом реалізації 85 млн. грн. в рік.
Будівництво даної фабрики було розпочато у 1947 році згідно Постанови Радміна СРСР від 4 травня 1945 року на базі зруйнованого в період Великої Вітчизняної війни цукрорафінадного заводу. Закінчено будівництво в 1961 році. Фабрика спеціалізувалась на виробництві технічних паперів: папір крейдовий та протикорозійний, клейова стрічка та інші стрічки паперу.
Корюківська фабрика технічних паперів приватизована в червні 1994 р. і була перейменована на ВАТ "Корюківська фабрика технічних паперів".
У 1982 році почалось будівництво комплексу по виробництву шпалер яке закінчено в 1991 році.
На сьогоднішній день асортимент ВАТ "КФТП" досить великий. Так наприклад, на фабриці випускаються зошити, блокноти, календарики, реклами проспекти, бухгалтерські бланки, конверти, візитні картки, шпалери, медичні книжки, фірмові бланки і ще дуже багато найменувань різної продукції. ВАТ "КФТП" випускає до 20 тис. тон в рік високоякісного пігментованого паперу виготовленого на обладнанні кращих фірм Фінляндії, Японії, до 10 тис. тон і рік протикорозійного паперу, для випуску якого використовують обладнанню японської фірми "Вако - Коекі".
Основні техніко-економічні показники діяльності ВАТ "КФТП" подані в таблиці 1.
Таблиця 1
Основні економічні показники діяльності ВАТ "КФТП"
за 9 місяців 2001 - 2002 рр.
Показники
9 місяців 2001 р.
9 місяців 2002 Відхилення, +/ -
Товарна продукція, тис. гри.
52 601
120264,5 67 663,5
Об'єм реалізованої продукції, тис. грн.
52 297,9
110889,3 58591,4
Чистий прибуток, тис.грн.
6 136
14845,5 8709,5
Собівартість реалізованої продукції, тис.грн.
21 793
53343 31 550
Рентабельність, %
28,15
27,83 -0,32
Чисельність працюючих, чол.
1302
1306 4
Фонд оплати праці, грн.
2343600
2350800 27200
Виробіток паперу, т.
33
880
847
Виробіток етикеток, тис. шт.
43128
50714 7586
Аналізуючи техніко-економічні показники діяльності ВАТ "КФТП" за 9 місяців 2001 - 2002 рр. з таблиці 1 можна зробити наступні висновки збільшився об'єм реалізованої продукції на 112 % відбулося збільшенню виручки від реалізації продукції на 73,18% ; прибуток від реалізації продукції також зріс на 55,8%; негативною рисою є те, що підвищилась собівартість продукції на 77,25%. Це вплинуло на рентабельність: вона понизилась на 3,3 %. Для фабрики це не такий вже і збиток, бо балансовий прибуток все ж таки б зріс на 114,78%. Середньомісячна зарплата на ВАТ "КФТП" зросла на 73,91%.
З кожним роком фабрика набирає потужності, і за 9 місяців 2002 року вона виробила паперу на 2566% більше, в порівнянні з аналогічним періодом 2000 року, а виготовлення етикеток збільшилося на 17,58 %.
При написанні курсової роботи були використані такі джерела інформації: форми бухгалтерської (форма № 1, форма № 2) (дод. А, Б, В, Д) і статистичної (форма № 5-е, форма 1 П, ф. - 1 МТП і т.д.) (дод. Ж, 3) звітності, дані аналітичного обліку (журнал - ордер № 6, картка складського обліку) (дод. Н, Т), нормативні та звітні калькуляції.
Раціональне використання виробничих запасів - один з важливих факторів росту виробництва.
Таким чином, значення аналізу розрахунків по руху виробничих запасів складається на основі того, що є необхідним засобом вивчення економічної ситуації ВАТ "КФТП", а також складовою частиною нових методів планування і управління в умовах ринкових відносин.
1. Характеристика та склад виробничих запасів
Матеріальні цінності займають важливе місце у виробничому процесі підприємства: без забезпечення ними для підприємства не можливий виробничий процес.
Різні вчені-економісти по-своєму визначають виробничі запаси. Так, наприклад, БойкоВ.М. [8] під матеріально-виробничими запасами визначає засоби виробництва, що надійшли на підприємство і ще не використовуються у виробничому процесі. Їх обсяг створюється у таких розмірах, які б забезпечували рівномірну, безперебійну роботу підприємства. Безруких В.Б. та Кондраков В.Б. [6] під виробничими запасами розуміють різні речові елементи

 
 

Цікаве

Загрузка...