WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Аналіз надходження та руху виробництва - Курсова робота

Аналіз надходження та руху виробництва - Курсова робота

організаційно-технічними заходами, розробленими підприємствами. Все це потребує інформації про рівень матеріаломісткості продукції, що випускається підприємством в цілому і по основних виробах, про ефективність використання матеріальних ресурсів в цілому і по окремих їх видах, відповідності фактично отриманої економії встановленій.
Доцільний також аналіз резервів економії на підприємствах за рахунок скорочення відходів матеріалів і виробничих втрат. Для цього вивчаються коефіцієнти використання однакових матеріалів в однотипних технологічних режимах розробки.
Підводячи підсумки аналізу ефективності надходження та використання матеріалів слід зазначити, що головним є підвищення рівня аналітичної роботи на базовому підприємстві, яке можна вдосконалити за рахунок підвищення рівня автоматизації обліку і аналізу із застосуванням спеціалізованих програм по розрахунку показників використання матеріалів.
Підвищення кваліфікації обліку і аналізу за рахунок даних змін дало б можливість більш оперативно обробляти данні і приймати рішення, які дають можливість завчасно попередити негативні наслідки змін у виробничо-господарській діяльності.
ВИСНОВКИ
На базовому підприємстві ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів" значну увагу приділяють обліку і аналізу матеріалів. Це досить значний об'єм роботи тому над цим питанням працює велика кількість облікових і аналітичних працівників. Необхідно зазначити, що із своєю роботою вони справляються.
Економічна служба базового підприємства ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів" виділяє в матеріальних запасах такі наступні складові частини: матеріали і сировина, паливо, запасні частини і малоцінні і швидкозношувані предмети. Дана класифікація повністю відповідає теоретичним науковим визначенням.
Значна увагаприділяється питанню організації правильного облікового процесу. Облік матеріалів ведеться у матеріальному відділі бухгалтерії, де ним займаються вузькоспеціалізовані фахівці. Необхідно зазначити, що на базовому підприємстві ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів", ще не перейшли до національних стандартів бухгалтерського обліку і користуються планом рахунків, що діяв до 1.01.2000р. Нагальною потребою є перехід на план рахунків, що введений з 1.01.2000р. і використанню національних стандартів бухгалтерського обліку, що дасть змогу базовому підприємству ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів" значно підвищити результативність діяльності матеріального відділу бухгалтерії і полегшити доступ до облікових даних в аналітичних цілях. Для цього необхідно почати підготовку до переходу на національні стандарти і план рахунків, що введений з 1.01.2000р. бухгалтерського обліку.
Першим кроком до вирішення цієї проблеми є зміна програмного забезпечення, що використовується для обліку матеріалів, що досить важко зробити ,враховуючи складність і об'єми роботи.
На основі практично одержаної інформації можна зазначити, що обліковий процес на підприємстві організовано за класичною схемою: від первинних документів до синтетичних реєстрів. Первинними документами по надходженню матеріалів являються товарно-транспортні накладні і рахунки-фактури, потім відбувається оприбуткування матеріалів на склад підприємства з використанням прибуткових ордерів. Всі первинні документи потім передаються в бухгалтерію, де заповнюються відомість аналітичного руху матеріалів на складах і далі дані переносяться до синтетичних регістрів. Важливо зазначити, що найважча частина облікового процесу автоматизована.
З метою досягнення позитивних результатів в обліковій роботі конче необхідна повна автоматизація облікового процесу пов'язаного з обліком матеріалів і залучення нових працівників з навичками роботи з програмним забезпеченням, а також знаннями і практичними навичками по впровадженню і обліковій роботі згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку і планом рахунків, що діє з 1.01.2000р..
На базовому підприємстві ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів" є аналітичний відділ, але що стосується аналізу матеріальних ресурсів, то він проводить не в повному обсязі і тому ефект дає не дуже великий. В інтересах підприємства розширити штат аналітичного відділу, поповнити його новими, свіжими кадрами, забезпечити відповідними технічними і програмними засобами, що в недалекому майбутньому дасть значний економічний ефект.
Аналітичний відділ відповідає за своєчасність отримання результативних показників і коефіцієнтів, які дали б можливість оперативно виявляти і реагувати на зміни в економічних процесах у виробництві і реалізації продукції, закупівлі матеріалів і сировини.
Використання вторинної сировини дозволяє підприємству забезпечити низьку собівартість продукції, уникнути проблеми реалізації відходів виробництва на стороні, в цілому раціоналізувати витрачання матеріалів, що призведе до чималої економії адже сировинні ресурси досить дорого коштують, і тим самим підвищити прибутковість і рентабельність як у цілому по підприємству, так і по окремим видам продукції, що випускається.
Аналіз всього виробництва вимагає підрахунку багатьох показників і розрахунку всіх даних по широкій номенклатурі виробів, на що необхідно досить багато часу і підбір різноманітної інформації. Усереднений вид продукції взято тому, що він має середні, притаманні всьому виробництву, значення в порівнянні з іншими видами продукції. Аналіз надходження і використання матеріалів, які закладено в собівартість цього виду використовуються при виготовленні і інших видів продукції.
За структурою матеріальні ресурси у 2000 році склали за таким співвідношенням: матеріали - 35,37%, паливо - 25,19%, запасні частини 17,89%, малоцінні і швидкозношувані предмети - 21,35%.
За результатами аналізу виконання договорів по забезпеченню підприємства матеріальними ресурсами можна зробити висновок про тісний зв'язок підприємства з партнерами, а також про те, що матеріальні потреби задовольняються виконаними договорами в середньому на 98,92%. Керівництво ВАТ "ВКП Бучанський завод скловиробів" приділяє особливу увагу постачанню матеріальних ресурсів, контролюючи за їх надходженням.
Зниження обсягів виробництва продукції за даними 1999-2000 рр. на 3177 тис. грн., одночасно економить матеріали. Але ситуація говорить про ефективне використання матеріальних ресурсів. На це вказує показник матеріаломісткості, який зменшився на 0,06.
Головна економія матеріальних витрат полягає в пошуку більш вигідних умов поставки матеріалів за нижчими цінами та вищою якістю і пошуку резервів зменшення норм витрачання. Бартерні операції полегшують реалізацію продукції і забезпечення матеріальними ресурсами, але утруднюють процес оподаткування результатів бартерних операцій і його визначення.
Особливу увагу зосереджено на

 
 

Цікаве

Загрузка...