WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Управління складним податковим об’єктом (Дипломна) - Реферат

Управління складним податковим об’єктом (Дипломна) - Реферат

обробку й передають в обчислювальний центр проміжного рівня. Тут данні узагальнюються й надходять звідси в головний центр зберігання фіскальної інформації ( м. Мартінгсберг, штат Західна Віргінія ), де заносяться на магнітні носії.
Перші елементи централізованої в масштабах усієї держави автоматизованої системи обробки фіскальної інформації були запроваджені ще 1964р. Відтоді ця система безперервно вдосконалювалася та переозброювалася новими поколіннями ЕОМ. Федеральне міністерство фінансів пов'язане з адміністрацією штатів системою договорів про обмін інформацією [74, с.152].
Обладнаний комп'ютерами контрольно-ревізійний відділ Служби внутрішніх доходів проводить суцільну рахункову перевірку всіх декларацій на арифметичну правильність обчислень і повноту поданої інформації за текстом і в цифрах. Далі за особовою секретною програмою електронний контролер відбирає декларації для детальнішої перевірки. При цьому комп'ютер запрограмований на так звані сигнальні ліміти , тобто підозрілі для фіску грошові операції платників. Це можуть бути, наприклад, неправдоподібного розміру представницькі витрати. Паралельно йде відбір декларацій для повної перевірки за принципом абсолютної випадковості. Таким чином, забезпечуючи два контрольних підходи - суцільний і випадковий, комп'ютер тримає під загрозою перевірки всіх платників. Такий підхід до відбору може бути запроваджено і в Україні.[74, с.153]
Ревізія здійснюється за місцем ведення корпорацією своїх ділових операцій. Це є прямою протилежністю тій практиці, яка застосовується при ревізії податкових декларацій фізичних осіб. В останньому випадку перевірка податкових декларацій індивідуальних платників податків проводиться або заочно, або в ході співбесіди з платником податку в приміщенні фінансового органу.
Функція ревізора полягає в тому, що він переглядає бухгалтерські книги корпорації, проводки та інші джерела, з метою проведення перевірки відповідності показників, що включаються в податкову декларацію. Після закінчення перевірки ревізор обговорює з платником всі заходи, які необхідно буде провести за результатами ревізії. Якщо корпорація погоджується, то підписується договір про досягнення згоди і подається рахунок на суму недоїмки чи навпаки повертаються переплачені суму податку. [62, с.139]
Американському платнику податку доводиться заповнювати щорічно 7-10 різних форм податкових бланків, що доповнюють один одного. Основною є декларацію по прибутковому податку. Шкала оподаткування доходу диференціюється в залежності від сімейного статусу платника податку: найбільш благоприємною вона є для по відношенню до голови сімейства.
СВД в США щорічно видає декілька видів брошур і довідників по заповненю податкових декларацій. Разом з тим багато платників податків і працівники фінансових служб США вказують на надзвичайну складність заповнення податкових форм, які не стали простіші після реформи 1986р. Зовнішні спрощення (заміна 14-розрядної шкали індивідуального прибуткового податку 2-розрядно ) супроводилися загальним ускладненням податкового законодавства. В США діє спеціальна юридична, фінансова і комп'ютерна платна допомога по наданню послуг платнику по підрахунку податку.[77, с.155]
Конфлікт по податковій справі в США розглядається в податковому суді США. В Україні також слід запровадити спеціалізовані суди по розгляду податкових справ.
Для характеристики типової податкової служби звернемося до Англії. Механізм британського державного управління продумувався й відладжувався віками. Зберігши свої споконвічні традиційні риси, британський устрій податкової системи був дещо модернізований 1970 р.
На схемі (рис.2.2) показано систему податкової служби Великобританії. Управління податкових зборів забезпечує правильність збирання прямих податків і, крім того, через канцлера казначейства є радником уряду з питань реформування податкового законодавства. У фіскальному відношенні країна поділена на 15 податкових округів. У свою чергу вони поділяються на податкові дільниці, а також центри збирання податків. На території країни діє 600 таких дільниць і 135 центрів.
На самому низу фіскальної ієрархії розташовані збирачі податків і податкові інспектори. Вони є центральними фігурами податкової служби, з якими безпосередньо мають справу платники. Якдержавні службовці, збирачі й інспектори упідлеглені окружним контролерам - вищій оціночній та контролюючій інстанції у своєму регіоні.
Рис. 2.2 Управління оподаткуванням доходів і прибутків у Англії
Працюючи поруч в одній установі, збирачі й інспектори, проте, мають різний адміністративний статус. Збирачі тільки забезпечують надходження податків, нарахованих інспекторами. Якщо податок не надходить до бюджету у визначений час, збирач має право стягнути податок, виходячи з майнового стану платника. Але таке повноваження і в Англії належить до непрацюючих, у всякому разі - непопулярних, правил. Тому збирачі здебільшого вважають за краще діяти через суд.. [74, с.145]
Посадові обов'язки податкового інспектора на дільниці полягають в наступному:
" розсилання платникам нагадувань і бланків податкових декларацій;
" перевірка заповнених декларацій;
" оформлення та забезпечення виконання виправлень, унесених у нараховані суми податку;
" нарахування сум податку у випадках неподання належної декларації або незгоди-інспектора з поданою платником інформацією.
Із самим інспектором мають справу крупні або якісь особливі платники, він же розбирає складні ситуації. Рядових платників обслуговує помічник інспектора, а рутинну роботу, пов'язану з простим оподаткуванням, виконують клерки. Але інспектор особисто розглядає належну декларацію. Він зобов'язаний ретельно перевірити обґрунтованість претензій платника на зменшення оподатковуваного доходу. Як правило, платники чи їхні представники вирішують усі справи з рядовими чиновниками, тільки у виняткових випадках звертаються до вищих інстанцій податкової адміністрації.
В Англії, як і в інших країнах з розвинутою ринковою економікою, існує широка різноманітність податкових декларацій, призначених для різних категорій платників. Проте, найсуттєвіша інформація, що стосується об'єкта оподаткування, строго стандартизована. Бланки декларацій висилаються платникам напередодні або одразу після початку фіскального року (1 квітня). Для працюючих за наймом роль податкової декларації виконує платіжна відомість нарахованої заробітної плати. Якщо ж платник, який не одержав вимоги заповнити декларацію, таки мав в звітному періоді оподатковуваний доход, то за законом він зобов'язаний сам повідомити податкового інспектора.
В Англії з тої частини доходу, яка не оподатковується у джерела, тобто за місцем і в момент одержання доходу, податок нараховує інспектор податкової служби. І якщо в інспектора є підстави вважати, що декларація не повністю відображає доходи платника, в його владі донарахувати податок із приплатою за обман скарбниці. Але в такій ситуації платник не беззахисний. Протягом 30 днів після одержання офіційного перерахування він може (обов'язково в письмовій формі) оскаржити його спочатку перед тим

 
 

Цікаве

Загрузка...