WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Аудит податкових розрахунків на підприємстві (Курсова) - Реферат

Аудит податкових розрахунків на підприємстві (Курсова) - Реферат

протягом місяця, до якого застосовується податкова соціальна пільга, не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня 2004р., помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн. (540 грн.).
Аудиторській перевірці підлягає і те чи не застосовується податкова соціальна пільга з двох і більше підстав, адже згідно із п. 6.2. Закону України № 889 податкова соціальна пільга застосовується один раз з підстави, що передбачає її найбільший розмір (згідно п. 22. 4 визначено суму підвищеної соціальної пільги у 2004р.):
" для платників податку із 150% правом на пільгу - 45% суми податкової соціальної пільги (106,65 грн.);
" для платників податку із 200% правом на пільгу - 60% суми податкової соціальної пільги ( 142,20 грн.).
Якщо аудитором виявлено факт порушення працівником отримання податкової соціальної пільги (наприклад, отримання пільг у декількох працедавців), то підприємство має утримати суму недоплати і штраф у розмірі 100% суми недоплати за рахунок доходу працівника.
За наслідком звітного податкового року при звільненні працівника або під час зміни місця застосування податкової соціальної пільги працівником працедавець здійснює, а аудитор перевіряє перерахунок сум доходів, нарахованих працівнику у вигляді заробітної плати і сум податкових соціальних пільг. Тому аудитор повинен встановити чи подали громадяни, які змінили місце роботи протягом року на нове місце роботи, довідки (форма №3) про суму доходів, одержаних на попередньому місці роботи з початку року.
Порядок річного перерахунку податку з доходів фізичних осіб подаємо у такій схемі:
1. Знаходимо суму зарплати за місяці розрахункового періоду (ЗП)
2. Визначаємо загальну суму податку з доходів, утриманого із заробітної плати працівника протягом розрахункового періоду (СП1)
3. Обчислюємо середньомісячну зарплату за місяці розрахункового періоду (ЗП ділимо на кількість місяців розрахункового періоду
Працівник користується пільгами за пп. 6.1.1, пп. "г" - "ж" пп. 6.1.2, пп. "а" - "д" пп. 6.1.3 Закону про доходи
Працівник користується пільгами за пп. "а" -"в" пп. 6.1.2 Закону про доходи
4. Порівнюємо, чи не перевищує отриманий показник 540 грн., і дізнаємося, чи може працівник скористатися податковою соціальною пільгою у місяцях розрахункового періоду при перерахунку
4. Порівнюємо, чи не перевищує ця середньомісячна зарплата 540 грн., помножених на кількість дітей, і дізнаємося, чи може працівник скористатися податковою пільгою у місяцях розрахункового періоду при перерахунку
5. Дізнаємося про загальну суму пільг, на які працівник мав право у розрахунковому періоді
6. Вибираємо дані про загальну суму утриманих соціальних внесків (В) з доходів працівника за місяці розрахункового періоду (з усіх доходів, а не лише з зарплати
7. Зясовуємо суму зарплати, яку обкладають податком з доходів у розрахунковому періоді (ЗПр), зменшивши загальну суму зарплати (ЗП) на суму утриманих внесків (В) та суму пільг
8. Визначаємо суму податку, який підлягає утриманню із зарплати за результатами перерахунку (СП2=ЗПр*13%)
9.Обчислюємо податок, який слід доутримати ("+") або ("- ") (СП2 - СП1)
Покажемо конкретний приклад перерахунку податку з доходів:
Працівник за основним місцем роботи (він прийнятий у лютому 2003р., трудова книжка знаходиться на підприємстві на 1 січня 2004року) з січня 2004року користувався правом на загальну податкову соціальну пільгу (61,50 грн.) без подання заяви. У червні та грудні його зарплата перевищила 540 грн., через те, що до доходу цих місяців потрапила нарахована піврічна премія.
Перерахунок треба провести за 12 місяців розрахункового періоду.
Отже:
1. сума зарплати за місяці розрахункового періоду становила 6354,04 грн.;
2. загальна сума податку, утриманого протягом року із зарплати працівника, - 718,42 грн. ;
3. розраховуємо середньомісячну зарплату за місяці, задіяні в перерахунку:
6351,02 / 12 міс.=529,50 грн.;
4. 529,50 грн. Менше 540 грн., а значить, працівник мав право на пільгу протягом року;
5. загальна сума пільг за всі місяці розрахункового періоду :
61,50 грн. * 12 міс.=738,00 грн.;
6. загальна сума утриманих за місяці розрахункового періоду пенсійних та соціальних внесків - 212,63 грн.;
7. знаходимо суму зарплати, яку оподатковують податком з доходів у розрахунковому періоді:
6354,04 грн. - 738,00 грн. - 212,63 грн.=5403,41 грн.;
8. визначаємо податок, який підлягає утриманню із зарплати за результатами перерахунку:
5403,41 грн.* 13% =702,44 грн.;
9. обчислюємо податок, який слід доутримати ("+") або повернути ("-"):
702,44 грн. - 718,42 грн. = -15,98 грн.
За результатами перерахунку виявлено, що 15,98 грн. Податку було утримано зайво, тому їх повернуть працівникові.
2.2 Аудит розрахунків з бюджетом по податку на прибуток
Згідно з пп. 2.1.1 Закону України " Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 01.07.2004р. № 1957 ЗАТ "Укр-Пак" є платником податку на прибуток.
Аудит розрахунків по податку на прибуток ускладнюється наявними розбіжностями між бухгалтерським і податковим обліком. Тому аудитор повинен ретельно перевірити чи правильно встановлена база оподаткування, а саме валові доходи, валові витрати і амортизація згідно ст. 4, 5, 8 вищевказаного Закону.
Аудитору слід також перевірити чи немає викривлень у фінансовій звітності, адже для приховування прибутку у Декларації може бути відображено заниження доходу за рахунок завищення собівартості продукції, у зв'язку з чим зменшується загальний обсяг прибутку, що підлягає оподаткуванню. А саме, слід перевірити чи не завищено матеріальні витрати , включені у собівартість продукції; правильність оцінки залишків незавершеного виробництва; чи є нестачі товарно-матеріальних цінностей; чи відшкодовані усі збитки; чи не зарахована виручка від реалізації продукції на інші рахунки.
З метою визначення суми валового доходу бухгалтери ведуть, а аудитори перевіряють Книгуобліку валових доходів, облік в якій ведеться за двома подіями по кожній господарській операції: зарахування коштів від покупця або відвантаження товарів. Датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на одну із вказаних подій, що сталася раніше.
При перевірці достовірності визначення валових доходів, аудитор повинен звернути увагу на те чи усі доходи отримані підприємством і визначені в п.4.1 Закону України № 1957 включені до складу валових і чи не віднесено до їх числа доходи визначені в п. 4.2. Тобто перевіряється достовірність суми скоригованого валового доходу.
Суму валових витрат аудитор перевіряє в Книзі обліку валових витрат, яка ведеться також за двома подіями і уній робиться повне розшифрування першої події, а саме: дата виникнення, номер документу на підставі якого робиться запис, назва постачальника або виконавця, сума яка включається до складу валових витрат у звітному періоді, сума податку на додану вартість, яка зазначена у податковій накладній (додаток 3).
При цьому аудитор повинен прослідкувати чи усі витрати здійснені підприємством

 
 

Цікаве

Загрузка...