WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

- Кт 42 - 225
Таким чином, в результаті зроблених записів на повернення покупцем товарів на рахунку 42 "Торговельна націнка" будуть відображені товарні надбавки на цітовари в сумі 506 грн., в т.ч. податковий кредит з ПДВ - 225 грн. і торговельна націнка (131 + 150(1500 - 1350) - 281 грн.
5. Сторнується способом червоного сторно нараховане за даними інвентаризації на 1.10.97 р. податкове зобовязання з ПДВ в сумі 250 грн.:
Дт 67-1 "З податкових зобов'язань"
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав" - 250
23. Приклад 9. На відображення в обліку повернення товарів, відвантажених покупцю після 1.10.97 р. на умовах наступної оплати.
1. Відвантажено товари покупцю. За товарним документом значиться:
Товари за відпускними договірними цінами - 1000 грн.
Податок на додану вартість, 20% від 1000 - 200 грн.
До оплати покупцем - 1200 грн.
2. Облікова вартість відвантажених товарів за обліковими продажними цінами - 1380 грн.
3. При відвантаженні товарів покупцю мали бути зроблені та зроблені облікові записи способом нарахування реалізації:
3.1. Дт 46 - Кт 41 - 1200
Дт 42 - Кт 41 - 180 (1380 - 1200)
3.2. Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
23.1. При поверненні покупцем товарів, відвантажених йому на умовах наступної оплати після 1.10.97 р., і оприбуткуванні їх на підприємстві за даними прикладу 9 мають бути складені бухгалтерські проводки:
1. На зменшення обороту з реалізації товарів і заборгованості покупця способом червоного сторно в сумі 1200 грн.:
Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
2. На зменшення затрат з реалізації і надходження повернених товарів способом червоного сторно на суму 1200 грн.
Дт 46 - Кт 41 - 1200
3. На відновлення способом червоного сторно списаної при відвантаженні товарів торговельної націнки як різниці між обліковими продажними і відпускними цінами товарів в сумі180 грн. (оп. 3.1):
Дт 42 - Кт 41 - 180
Крім того, при оприбуткуванні покупцем товарів після 1.10.98 р. необхідно врахувати здійснений за станом на 1.10.98 р. одноразовий перерахунок податкових зобов'язань і податкового кредиту (п.1) та зроблені в обліку записи, Інструктивні вказівки з відображення в обліку яких на час підготовки рукопису не надійшли.
23.2. Зазначимо, що відображення в обліку повернених покупцем товарів впливає на визначення і відображення в обліку податку на додану вартість з реалізованих товарів при складанні розрахунку товарних надбавок, які відносяться до реалізованих товарів, згідно з пунктом 5 Інструкції; що методологія бухгалтерського обліку надходження товарів у роздрібній торгівлі стала надто складною для розуміння й практичного її застосування.
При необхідності, для кращого розуміння економічного змісту наведених вище бухгалтерських записів, зроблених на надходження повернених покупцями товарів, доцільно рознести їх на схематичних рахунках та проаналізувати записи. Слід врахувати при цьому, що зроблені записи по кредиту рахунку 41 "Товари" способом червоного сторно рівнозначні звичайним записам по дебету рахунку 41 на надходження товарів.
24. На підприємствах громадського харчування бухгалтерські записи на надходження товарів здійснюються аналогічно, як на підприємствах роздрібної торгівлі, але на окремих субрахунках до рахунків 41, 42 і 46 з врахуванням специфіки діяльності підприємств громадського харчування.
25. Як видно із викладеного вище, рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків виключно для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податкового обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо застосовуються в них різні моменти відображення в обліку реалізації.
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою і надходженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені товари чи ні. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій на підприємстві. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі, затрати часу на виявлення події, що відбулася раніше, та на їх облік непомірні.
Спрощення обліку надходження товарів від постачальників
26. Бухгалтерський облік надходження товарів суттєво ускладнився з введення для обліку розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість додаткового рахунку 67 "Податкові розрахунки". Чи можливе в цих умовах спрощення бухгалтерського обліку надходження товарів ? Можливе, якщо подумати і хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку і одночасно розрахунків з постачальниками, пов'язаний з надходженням товарів.
26.1. Суть спрощення бухгалтерського обліку, пов'язаного з надходженням товарів на умовах їх передоплати , при застосуванні рахунку 67-2 "З податкового кредиту" після 1.10.98 р. має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку податком на додану вартість лише у випадку передоплат товарів, які за станом на кінець місяця не були отримані. Виключити при цьому з обліку на рахунку 67-2 "З податкового кредиту" найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою в звітному місяці товарів, які протягом цього ж місяця були отримані від постачальників, тобто рахунок 67-2 має застосовуватись лише відносно операцій з передоплат товарів, незбалансованих протягом звітного місяця (оплати товарів, здійснені в звітному місяці, що залишились на кінець цього місяця неперекритими).
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і надходження товарів в кожному окремому випаду виясняти, яка із подій відбулася раніше, застосувати рахунок 67-2 чи ні. Не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього та в аналітичному обліку до рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками". Зрозуміло, наскільки це важливо. Встановленого порядку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість це не порушує.
26.2. Отже, питання спрощення бухгалтерського обліку розрахунків з постальниками і підрядниками та податкових розрахунків з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця відслідковує тільки

 
 

Цікаве

Загрузка...