WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

податковий кредит з ПДВ на ці товари маєвідображатись в обліку по мірі їх оплати в жовтні 1997 р. і пізніше до 1.10.98 р. (п.1) згідно з п. 12.9.2. доповнень до Інструкції на суму сплаченого при оплаті товарів ПДВ повинен бути зроблений запис:
Дт 68 субрахунок з податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав"
Кт 67-2 "З податкового кредиту"
Очевидно, що підприємства, які самостійно не врахували вказаної зміни до Закону і відобразили в обліку ПДВ на залишок товарів на 1.10.97 р. згідно з п. 12.6 Інструкції, повинні зробити відповідне сторнування ПДВ на залишок товарів, вартість яких на 1.10.97 р. не була оплачена, бухгалтерськими проводками.
Дт 68 - Кт 42-1 - на суму ПДВ сторнувальним червоним записом, і
Дт 67-2 - Кт 42-1 - звичайним записом на цю ж суму
Без такого сторнування в цьому разі ПДВ на залишок неоплачених товарів на 1.10.97 р. виникнуть розходження в обліку податкового кредиту, розрахунковий період якого не настав, на рахунках 67 і 68.
11. Так, як показано в операціях 1.1 і 1.2 (п. 7.1), повинні відображатись в обліку суми податкового кредиту з ПДВ в складі авансових платежів за товари згідно з пунктом 3 Інструкції.
Відображення в обліку передоплати товарів постачальникам двома записами не допустиме, бо викликає значні ускладнення в облікових записах, плутанину в аналітичному обліку розрахунків з постачальниками. На наш погляд, було б методологічно вірним, раціональним та сприяло б спрощенню бухгалтерського обліку здійснення вказаних вище записів з передоплати товарів постачальникам в однаковому порядку, як показано в операції 4 пункту 7.2:
Дт 60 - Кт 51 - на суму передоплати і післяоплати товарів постачальникам, включаючи ПДВ. Одночасно по підсумку за місяць на суму сплаченого ПДВ в складі авансових платежів постачальникам як суми податкового кредиту зробити запис:
Дт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав"
Кт 67-2 "З податкового кредиту"
Такий порядок записів доцільний ще й тому, що аналогічно відображається в обліку згідно з пунктом 2 Інструкції ПДВ, одержаний в складі авансових платежів від покупців (Дт 51 - Кт 62 і одночасно Дт 67-1 - Кт 68). В цьому разі забезпечуватиметься необхідний єдинй принцип записів в обліку передоплат товарів постачальникам і одержаних від покупців.
Для забезпечення і перевірки правильності останнього запису ( Дт 68 - Кт 67-2) на нарахування суми податкового кредиту в обліковому регістрі по кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку необхідно виділити в тому числі записи сум сплаченого постачальникам ПДВ, враховуючи структуру цього регістра на підприємстві.
.
Облік іншого надходження товарів
12. На підприємствах торгівлі, які здійснюють різні види торговельної діяльності, - оптово-збутову торгівлю, роздрібну торгівлю, громадське харчування, - товари надходять в крамниці, кіоски та інші підрозділи роздрібної торгівлі звичайно з товарних складів підприємства, де товари можуть обліковуватись за купівельними або продажними цінами,
Облік одержаних товарів за продажними цінами доцільно вести на оптових підприємствах чи товарних складах підприємств торгівлі, які відпускають товари переважно своїм (на одному балансі) роздрібним торговельним підприємствам і підприємствам громадського харчування. Застосування в цьому випадку облікових продажних цін на товари дозволяє значно спростити документування товарних операцій та бухгалтерський їх облік.
13. Відпуск товарів зі складів своїм підприємствам роздрібної торгівлі і громадського харчування пов'язаний з обліком податку на додану вартість. Інструкція не регламентує порядок цього обліку. Незалежно від того, за якими цінами обліковуються товари на складах (купівельними чи продажними) при внутрішньому відпуску товарів ПДВ треба враховувати і відповідно до конкретних умов відображати його в бухгалтерському обліку.
13.1. Якщо підприємство здійснює лише один вид торговельної діяльності (оптово-збутову,торговельно-посередницьку або роздрібну торгівлю чи громадське харчування), то товари обліковуються на рахунку 41 "Товари" відповідно за купівельними (без ПДВ) або продажними цінами. Оптово-збутові підприємства і склади застосовують для обліку товарів купівельні або продажні ціни. До продажної ціни входять договірна купівельна ціна, податок на додану вартість і торговельна націнка підприємства. Які ціни для обліку товарів застосовувати на підприємстві вирішує підприємство самостійно, але при цьому обов'язково треба враховувати, який обсяг діяльності складу чи складів припадає на обслуговування своїх підприємств роздрібної торгівлі і громадського харчування.
В роздрібних торговельних підприємствах і на підприємствах громадського харчування можуть застосовуватись лише продажні ціни.
13.2. У тому разі, коли підприємство здійснює різні види торгівлі, то на рахунку 41 "Товари" виділяють три субрахунки:
41-1 "Товари на складах",
41-2 "Товари в крамницях",
41-3 "Товари і продукти в громадському харчуванні".
Інструкцією встановлено, що підприємства, які обліковують. товари за продажними цінами, товарні надбавки (ПДВ і торговельнуа націнку) обліковують на рахунку 42 "Торговельна націнка", субрахунок 1 "Товарні надбавки" (п. 4). Таке закріплення рахунку 42-1 для обліку товарних надбавок правильне лише в тому випадку, коли підприємство має тільки один вид торговельної діяльності, а товари обліковуються за продажними цінами. Якщо підприємство здійснює два або три види торговельної діяльності, то товарні надбавки необхідно обліковувати на окремих субрахунках:
42-1 "Товарні надбавки на товари в оптових складах",
42-2 "Товарні надбавки на товари в роздрібній торгівлі",
42-3 "Товарні надбавки підприємств громадського харчування".
13.3. Виходячи із положень Закону про податок на додану вартість, відпуск товарів зі складу своїм підприємствам роздрібної торгівлі і громадського харчування повинен здійснюватись за купівельними цінами з нарахуванням торговельної націнки складу та ПДВ на відпускну вартість товарів. А підприємства роздрібної торгівлі і громадського харчування мають зробити на відпускну вартість товарів, одержаних зі складу, свою торговельну націнку, скалькулювати продажну ціну та продажну вартість кожного виду товару. Тільки в цьому разі можна виписати прибуткову накладну на отримані зі складу товари.
13.4. Організація обліку внутрішнього відпуску товарів повинна враховувати викладені вище умови, а відображення в обліку цих операцій в основному залежить від того, за якими цінами обліковуються то-вари на складах. При цьому необхідно виходити з наступного:
1. Якщо товари обліковуються на складі за купівельними цінами ( з 1.10.97 р. без ПДВ), то при внутрішньому відпуску товарів в роздрібну торгівлю і громадському харчуванню їх виписують за обліковими купівельними цінами з

 
 

Цікаве

Загрузка...