WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

60 і ін. - Кт 67-2 "З податкового кредиту"
Після одержання товарів, вартість яких оплачена постачальнику раніше, списують нарахований податковий кредит з ПДВ бухгалтерською проводкою :
Дт 67-2 "З податкового кредиту"
Кт 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками" та ін. (п. 11)
В результаті наведених вище записів у синтетичному і аналітичному обліку рахунок 67 "Податкові розрахунки", субрахунок 2 "3 податкового кредиту" закривається.
2.2. У випадку надходження товарів без попередньої оплати на суму ПДВ за товарним документом і податковою накладною постачальника податковий кредит з ПДВ відображається в обліку при їх надходженні записом на рахунках:
Дт 68, субрахунок "З податку на додану вартість"
Кт 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками" та ін.
Після оплати товарів, що надійшли від постачальника на умовах наступної оплати, на суму товарів з податком на додану вартість в обліку має бути зроблений запис:
Дт 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками"
Кт 51 "Розрахунковий рахунок", 55, 90 і інших
3. Вважаємо, що на платіжних дорученнях на передоплату товарів постачальникам необхідно вказувати, що здійснюється передоплата, в т.ч. сума ПДВ. При бухгалтерській обробці платіжних документів в бухгалтерії в бухгалтерській проводці треба виділити запис: Дт 68 - Кт 51. Сплата постачальнику ПДВ при передоплаті товарів повинна бути виділена в обліковому регістрі, що складається по кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків у банку. За підсумком цих записів за звітний місяць треба скласти додатковий запис на відображення в обліку нарахування податкового кредиту з ПДВ (п.п. 2.1, 7, 11):
Дт 60 - Кт 67-2 "3 податкового кредиту"
Розноску операцій з надходження й оплати товарів постачальникам з метою спрощення записів в аналітичному обліку розрахунків з постачальниками та покращення їх перевірки доцільно здійснювати загальними сумами до оплати постачальнику, хоча в синтетичному обліку за Інструкцією записи податкового кредиту з ПДВ при передоплаті товарів мають здійснюватись окремо.
Згідно зі змінами до Закону України "Про податок на додану вартість" (п. 1) до 1 жовтня 1998 р. за отриманими але неоплаченими цінностями право на податковий кредит виникало у разі списання коштів з рахунку платника в рахунок оплати товарів. Після 1.10.98 р. право на податковий кредит згідно з Указом Президента складається із сум податків, сплачених або нарахованих платником податку в звітному періоді (Дт 68 - Кт 51, 55, 90 і ін. або Дт 68-Кт 60, 76 і ін.).
4. У зв'язку зі змінами в обліку податку на додану вартість торговельні підприємства роздрібної і оптової торгівлі, що обліковують товари за продажними цінами, на суму податку на додану вартість збільшують торговельну націнку. ПДВ і торговельна націнка підприємства разом взяті складають товарні надбавки, що обліковуються на рахунку 42 "Торговельна націнка", субрахунок 1 "Товарні надбавки". Однак застосовувати рахунок 42-1 "Товарні надбавки" можна лише в тому разі, коли на підприємстві здійснюється тільки один вид торговельної діяльності. На підприємствах, що здійснюють 2-3 види діяльності, необхідно тільки змінити назву субрахунків з торговельної націнки на торгові надбавки, залишивши попередню нумерацію субрахунків: 42-1, 42-2, 42-3.
Підприємства, що здійснюють оптово-збутову та роздрібну торговельну діяльність і бухгалтерський облік товарів ведуть за продажними цінами, на суму ПДВ, сплаченого постачальникам та нарахованого при одержанні товарів на умовах наступної оплати їх постачальникам, повинні збільшити вартість куплених товарів, а також віднести на збільшення їх вартості свою торговельну націнку на покриття витрат обігу і створення доходу торгівлі.
Одночасно із бухгалтерськими записами на відображення в обліку податкового кредиту (Дт 68 - Кт 51 і ін. та Дт 60 - Кт 67-2, п.п. 2, 3) або Дт 68 - Кт 60, 76 і ін. на суму податкового кредиту збільшують вартість товарів до продажної складанням бухгалтерської проводки:
Дт 41 "Товари" - Кт 42-1 "Товарні надбавки"
Такою ж бухгалтерською проводкою відображають в обліку суму нарахованої підприємством торговельної націнки ( п. 5 Інструкції).
5. Враховуючи суттєве ускладнення бухгалтерського обліку надходження товарів у зв'язку з введенням податкових розрахунків з податку на додану вартість на рахунку 67 і включенням ПДВ до складу товарних надбавок, наводимо загальну схему відображення в обліку надходження товарів у роздрібну торгівлю, а також на оптові підприємства, які обліковують товари на складах за продажними цінами, і податкових розрахунків з податку на додану вартість (рис. 1).
Рисунок 1
ЗАГАЛЬНА С Х Е М А
бухгалтерського обліку надходження товарів у роздрібну торгівлю і податкового кредиту з ПДВ
Облік надходження товарів з передоплатою
51 і ін. 60 і ін. 41
1.1 11/1. 2. 1
42 3.1
3.2
Облік податкового кредиту з ПДВ
51 і ін. 68 ПДВ
1.2
67-2 60 67-2
1.3 2.2
Облік надходження товарів без передоплати
51 і ін. 60 і ін. ін. 41
4.1
4.3 68 ПДВ
4.2
42 5.1 41
5.2
6. Зміст записів на загальній схемі бухгалтерського обліку надходження товарів у роздрібну торгівлю і податкового кредиту з ПДВ:
1. Передоплата товарів (авансові платежі) постачальникам:
1.1.Авансові платежі постачальникам товарів у сумі договірної купівельної їх вартості (без ПДВ).
1.1. Перерахування постачальникам ПДВ у складі авансових платежів.
1.2. Одночасно нараховується податковий кредит з податку на додану вартість при передоплаті товарів постачальникам.
2. Надходження товарів від постачальників в рахунок передоплат за договірними купівельними цінами, включаючи ПДВ:
2.1. Надходження товарів за купівельними (без ПДВ) договірними цінами.
2.2. Одночасно списується при надходженні товарів податковий кредит з ПДВ, нарахований при їх передоплаті.
3. Відображення в обліку товарних надбавок на товари, що оприбутковуються за продажними цінами:
3.1. Збільшення товарних надбавок на товари на суму податкового кредиту з ПДВ.
3.2. Нарахування торговельної націнки підприємства на товари в роздрібній торгівлі.
4. Надходження товарів від постачальників за договірними цінами, включаючи ПДВ, без передоплати:
4.1. Надходження товарів за купівельними (без ПДВ) договірними цінами.
4.2. Відображається в обліку при надходженні товарів податковий кредит з ПДВ.
4.3. Оплата товарів після їх надходження на підприємство.
5. Відображення в обліку товарних надбавок на товари, що оприбутковуються за продажними цінами:
5.1. Збільшення товарних надбавок на товари на суму податкового кредиту з ПДВ.
5.2 Нарахування торговельної націнки підприємства на товари в роздрібній

 
 

Цікаве

Загрузка...