WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік надходження товарів і податкового кредиту з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

товарів, що оплачені та надійшли в звітному місяці , - 6000 грн., в.т.ч. ПДВ - 1000 грн.:
Дт 41. - Кт 60 - на купівельну вартість товарів без ПДВ (6000 - 1000) - 5000
Дт 68 - Кт 60 - на суму ПДВ на ці (оплачені) товари згідно зподатковими накладними - 1000
4. На суму товарів, що надійшли від постачальників на умовах оплати в наступні місяці, - 1000 грн., в т.ч. ПДВ - 167 грн.:
Дт 41 - Кт 60 - на купівельну вартість товарів без ПДВ (1000 - 167) - 833
Дт 68 - Кт 60 - на суму ПДВ на ці (неоплапчені ) товари згідно з податковими накладними - 167.
5.Відображаються в обліку товарні надбавки на товари, що оприбутковуються за продажними цінами,
в сумі 2925 грн.:
Дт 41 - Кт 42 - 2925 (п.п. 4, 9)
6. На суму ПДВ, сплаченого постачальникам за товари в складі авансових платежів (передоплат), здійснених у звітному місяці, в рахунок яких товари не надійшли, згідно із даними сальдової відомості передоплат звітного місяця по дебету рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками" здійснюється запис на нарахування податкового кредиту.
За даними сальдової відомості рахуються авансові платежі постачальникам в сумі 2000 грн. (8000 - 6000), в т.ч. ПДВ - 333 грн. На суму цього ПДВ необхідно зробити запис на відображення його в обліку як нарахування податкового кредиту з ПДВ (п. 29):
Дт 68, субрахунок " З податку на додану вартість"
Кт 67-2 "З податкового кредиту" - 333
30.2. Для того, щоб зрозуміти особливості і переваги рекомендованого автором спрощеного бухгалтерського обліку розрахунків з постачальниками й податкових розрахунків з ПДВ, пов'язаних з надходженням товарів, доцільно рознести складені за даними прикладу 10 бухгалтерські проводки на схематичних рахунках, визначити обороти і кінцеві сальдо та проаналізувати їх.
30.3. При спрощеному бухгалтерському обліку надходження товарів записи платежів в обліковому регістрі по кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" і інших рахунків підприємства в банку необхідно здійснювати в наступному порядку:
По кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" на оплату товарів постачальникам суми платежів необхідно записувати одною сумою без виділення ПДВ, а суму ПДВ, що входить до цих платежів, треба записати в окремих графах після графи "Разом" по кредиту рахунка 51 і інших рахунків в банку - "в т.ч. ПДВ" з виділенням сум ПДВ:
- в складі оплат за отримані товари;
- в складі незбалансованих передоплат товарів постачальникам (виділяються за даними сальдової відомості, табл. 1);
На підставі підсумкових даних облікого регістра по кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку за даними прикладу 10 мають бути зроблені записи:
1. Дт 60, 76 і ін. - Кт 51 і ін. - на всю суму оплат і передоплат товарів постачальникам згідно з платіжними документами (п. 30.1, оп.2) - 8000..
3. Дт 68 - Кт 67-2 - на суму ПДВ в складі сплачених в звітному місяці незбалансованих авансових
платежів постачальникам за даними сальдовоі відомості ( п. 30.1, оп. 6) - 333
Із наведених вище бухгалтерських проводок видно, що записи на підставі платіжних документів податку на додану вартість у відповідних графах облікових регістрів по кредиту рахунків підприємства в банку як "в т.ч. ПДВ", не є підставою для відображення в бухгалтерському обліку податкового кредиту. Вони використовуються тільки для оперативного контролю записів сум сплаченого ПДВ та запису ПДВ в складі незбалансованих передоплат по дебету рахунку 68 в кореспонденції з кредитом рахунку 67-2 "З податкового кредиту" за даними сальдової відомості (табл. 1, п. 30.1, оп. 6).
Правильне, що відповідає нормативним документам, відображення в бухгалтерському обліку надходження товарів від постачальників та іншого їх надходження має важливе значення для контролю за наявністю та рухом товарів, а також для своєчасності і повноти сплати до бюджету податку на додану вартість, для уникнення штрафних санкцій, пов'язаних з помилковими записами в обліку ПДВ.
Як видно із викладеного вище матеріалу, прості, на перший погляд, питання бухгалтерського обліку внутрішнього відпуску товарів на торговельних підприємствах із-за недостатнього їх регулювання нормативними документами є досить складними. Бухгалтерам торгівлі необхідно раціонально організувати й вести бухгалтерський облік руху товарів, правильно визначати й об'єктивно відображати в обліку доходи торгівлі.
Склалася така ситуація, що при недостатньому інструктивному забезпеченні, при непристосованості окремих облікових регістрів до суттєво зміненого обліку бухгалтери вимушені самостійно вирішувати складні питання методології, організації і ведення бухгалтерського обліку, що вимагає належної теоретичної і практичної підготовки. Необхідна перепідготовка бухгалтерів для роботи в нових умовах не проведена.
Можна тільки поспівчувати головним бухгалтерам торговельних підприємств, що мусять самостійно теоретично розгадувати і практично вирішувати розглянені вище вельми ускладнені питання організації і ведення бухгалтерського обліку надходження товарів у роздрібну торгівлю, та надіятись на краще вирішення в майбутньому питань методології бухгалтерського обліку Міністерством фінансів України. А для цього в першу чергу необхідно ліквідувати надуманий, непотрібний, що підтверджується практикою, додатковий податковий облік або, по меншій мірі, чітко розмежувати бухгалтерський і податковий облік.
Всі розрахунки з податку на додану вартість повинні би вестись тільки на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість", розрахунковий період якого настав і не настав. Необхідно видати для цього спеціальну інструкцію з характеристикою цього субрахунку та можливими бухгалтерськими записами, пов'язаними з нарахуванням та сплатою ПДВ. Тільки належно організований, точний і об'єктивний системний бухгалтерський облік податку на додану вартість може забезпечити належний контроль за розрахунками з бюджетом з ПДВ, за своєчасністю і повнотою сплати податку на додану вартість всіми платниками податку.
Правильне, що відповідає нормативним документам, відображення в бухгалтерському обліку надходження товарів від постачальників та іншого їх надходження має важливе значення для контролю за наявністю та рухом товарів, а також для своєчасності і повноти сплати до бюджету податку на додану вартість, для уникнення штрафних санкцій, пов'язаних з помилковими записами в обліку ПДВ.
. Професор і. Павлюк
10 березня 1999 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...