WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ - Реферат

Бух.облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ - Реферат

попередні звітні періоди. В результаті цього запису списується нараховане в попередні місяці по дебету рахунка 67-1 податкове зобов'язання (Дт 67-1 - Кт 68), що рахується на цьому рахунку до відвантаження цінностей покупцям і замовникам.
3. На суму платежів, в тому числі передоплат, що надійшли від покупців і замовників цінностей на розрахунковий рахунок підприємства в звітному місяці, 10000 грн., в т.ч. ПДВ - 1667 грн.:
Дт 51 - Кт 62 - 10000
4. На суму відвантажених цінностей в рахунок оплат покупців і замовників, отриманих у звітному місяці, - 9000 грн., в т.ч. ПДВ - 1500 грн. Облікова фактична собівартість (купівельна вартість) відвантажених цінностей складає 7150 грн.:
4.1. На фактичну собівартість (купівельну вартість) відвантажених цінностей - 7150 грн.:
. Дт 46 - Кт 40, 41 і ін. - 7150
4.2. Одночасно на договірну відпускну вартість цінностей, включаючи ПДВ, - 9000 грн.:
Дт 62 - Кт 46 - на відображення в обліку реалізації відвантажених цінностей - 9000
5. На суму ПДВ з оплачених і відвантажених в звітному місяці цінностей згідно з товарними документами і податковими накладними -1500 грн. (п.п. 8 - 12 ):
Дт 46 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - 1500
6. Фінансовий результат від реалізації цінностей відображається в обліку по підсумку за місяць. За даними прикладу 2 прибуток складає 470 грн. (Кт 46 - (1200 + 9000) - Дт 46 - ( 880 + 200 + 7150 + 1500) і повинен бути відображений в обліку записом:
Дт 46 - Кт 80 - 470
7. На суму ПДВ, сплаченого покупцями і замовниками за цінності в складі авансових платежів (передоплат), що надійшли на розрахунковий рахунок підприємства в звітному місяці, в рахунок яких цінності не відвантажені, згідно із сальдовою відомістю передоплат за станом на кінець місяця по кредиту рахунку 62 (76 і ін.) - 1000 грн., в т.ч. ПДВ - 167 грн.:
Дт 67-1 "З податкових зобов'язань"
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - 167
Таким чином, записи в обліку на відвантаження цінностей, оплачених у звітному місяці, будуть здійснюватись у звичайному порядку без вияснення за кожною операцією, пов'язаною з оплатою і відвантаженням цінностей, яка із подій сталася раніше. При цьому кореспонденція рахунків визначається без застосування рахунку 67-1 "З податкових зобов'язань". В наступному місяці рахунок 67-1 застосовується тільки по відношенню до нарахованих податкових зобов'язань з ПДВ на цінності, що булипередоплачені за станом на початок звітного місяця, але покупцям і замовникам не відвантажені.
При відвантаженні цінностей на умовах наступної оплати податкове зобов'ячзання з ПДВ з 1.10.98 р. виникає в момент відвантаження цінностей. Тому рахунок 67-1 також не застосовується (Дт 46 - Кт 68).
Нетрудно прийти до висновку наскільки спроститься в цьому випадку облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ, скільки часу та коштів буде зекономлено. Але зазначимо, що й спрощений облік ще не є достатньо раціональним і дохідливим з розглянених вище причин.
17. При спрощеному бухгалтерському обліку реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ записи платежів в обліковому регістрі по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків підприємства в банку необхідно здійснювати в наступному порядку:
По дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків підприємства в банку на надходження патежів від покупців і замовників (Дт 51 і ін. - Кт 62 і ін.) суми отриманих платежів необхідно записувати одною сумою без виділення ПДВ, а суму ПДВ, що входить до цих платежів, треба записати в окремих графах облікового регістру після графи "Разом" по дебету рахунку 51 і ін. як "в т.ч. ПДВ" з виділенням сум ПДВ:
- в складі оплат за відвантажені цінності;
- в складі отриманих незбалансованих передоплат покупців і замовників (виділяється за даними сальдової відомості, табл.1).
На підставі підсумкових даних облікового регістру по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку мають бути зроблені записи:
1. Дт 51 і ін. - Кт 62 і ін. на всю суму оплат, отриманих від покупців і замовників згідно з платіжними документами.
2. Дт 67-1 - Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - на суми ПДВ у складі авансових платежів, одержаних від покупців і замовників, в рахунок яких цінності не відвантажені, за даними сальдової відомості (п. 15).
Запис Дт 46 - Кт 67-1 здійснюють по підсумку за місяць за документами на відвантаження цінностей в рахунок авансових платежів, отриманих в попередніх звітних періодах.
Підсумки сум ПДВ в графі "в т.ч. ПДВ" облікових регістрів по дебету рахунків 51 і ін. є контрольними для сум ПДВ, сплачених покупцям і замовникам в звітному місяці.
18. Вище розглядались спрощені записи в синтетичному обліку податкових зобов'язань з ПДВ з використанням рахунку 67 "Податкові розрахунки". Очевидно, що аналітичний облік до рахунку 67 повинен вестись в розрізі субрахунків 1 "З податкових зобов'язань" і 2 "З податкового кредиту" із записами сум ПДВ на підставі відповідних товарних і платіжних документів та податкових накладних або в спеціальних відомостях лінійно-позиційним способом за кожним із цих документів. Без такого обліку неможливо забезпечити належний контроль за правильністю і повнотою розрахунків з бюджетом з ПДВ.
Враховуючи, що остаточні платежі до бюджету податку на додану вартість здійснюються за підсумком господарських операцій за звітний місяць, викладений вище порядок спрощеного обліку податкових зобов'язань з ПДВ на повноту здійснення цих платежів не впливає. Такий порядок обліку вирішує лише питання спрощення бухгалтерського обліку реалізації цінностей, податкових зоов'язань з ПДВ та посилення контролю за платежами до бюджету, за наявністю заборгованості з ПДВ.
Належно організований і поставлений бухгалтерський облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ, що забезпечує стан ажуру в обліку здійснених господарських операцій, має важливе значення для підвищення ефективності роботи підприємств, для забезпечення своєчасних і повних розрахунків з бюджетом за податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість.
І. Павлюк
Тел. (034-33)-2-01-38

 
 

Цікаве

Загрузка...