WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бух.облік реалізації товарів і податкових зобовязань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

Бух.облік реалізації товарів і податкових зобовязань з ПДВ в роздрібній торгівлі - Реферат

визначення суми реалізації товарів на кредиті рахунку 46 "Реалізація", то повинен застосовуватись один порядок згідно з Положенням про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні - за відвантаженням товарів. Але підприємства, які не змінили порядок обліку реалізації товарів, відвантажених (відпущених) але не оплачених покупцями до 1.07.97 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.97 р., надходження виручки за такі товари повинні відображати в обліку як реалізацію товарів за касовим способом:
Дт 51 і ін. - К т 46 "Реалізація"
Таким чином, в цьому разі реалізація товарів буде відображатись в обліку підприємства двома способами - способом нарахування і касовим, чого в принципі не повинно бути.
Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 26.02.98 р.№ 43 валові витрати, здійснені платником податку до 1.07.97 р., що рахуються за станом на 1.07.97 р. як сальдо рахунку 45 "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги" або відповідно на рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками", включаються в валові витрати того звітного періоду, на який припадає оплата вартості відвантаженої продукції. Хоч це рішення стосується податкового обліку, в бухгалтерському обліку одночасно із записом Дт 51 і ін. - Кт 46 повинен бути зроблений запис на списання з рахунку 45 (62) сальдо заборгованості покупця за товари з віднесенням на дебет рахунку 46 "Реалізація" купівельної їх вартості (без ПДВ) за способом її визначення, що застосовується на підприємстві. При цьому треба зробити запис на рахунках : Дт 46 - Кт 45 або Кт 62.
Як видно із викладених вище методології обліку реалізації товарів та бухгалтерських записів, пов'язаних з відображенням в обліку податкових зобов'язань з ПДВ, бухгалтерський облік реалізації товарів є надто складним для зрозуміння його до рівня правильного і раціонального практичного застосування. Ще складнішим є облік реалізації товарів, відвантажених до 1.07.97 р..
Із положень нормативних документів, названих в пункті 17, випливає особливий порядок обліку реалізації товарів, відвантажених до 1.10.97 р., і податкових зобов'язань з ПДВ на підприємствах, що здійснюють діяльність у галузі роздрібної торгівлі та громадського харчування, і товари обліковують за продажними цінами. Купівельну вартість залишку товарів на дату введення в дію Закону вони зменшили на суму податку на додану вартість відповідно до пункту 12.5 Інструкції (Дт 68 - Кт 41).
За даними інвентаризаційного опису відвантажених і не оплачених покупцями товарів в частині залишку їх в купівельних цінах на рахунку 45(62) "Товари відвантажені" необхідно було списати податок на додану вартість, сплачений постачальникам до 1.10.97 р., на податковий кредит. Але пункт 12.5 Інструкції стосується лише тих підприємств, що ведуть облік товарів за купівельними цінами. А як же бути на підприємствах торгівлі й громадського харчування, які обліковують товари за продажними цінами і за даними інвентаризації залишків товарів станом на 1.10.97 р. на суму ПДВ згідно з пунктом 12.6 Інструкції збільшили суму товарних надбавок записом Дт 68 - Кт 42-2 ?
По-перше, необхідно врахувати, що відвантажені до 1.10.97 р. товари були відображені в обліку по кредиту рахунку 41 "Товари" за обліковими продажними цінами з віднесенням купівельної вартості товарів з податком на додану вартість на дебет рахунку 62 ( 45 і ін). А різниця між обліковою продажною вартістю товарів та їх купівельною вартістю, включаючи ПДВ, була відображена по дебету рахунку 42 "Торгова націнка".
По-друге, з 1.10.97 р. змінився порядок відображення в обліку валового доходу торгівлі від реалізації товарів у роздріб, обчислення та відображення в обліку ПДВ.
Виходячи із положень Закону та методології обліку реалізацїї товарів, у випадку надходження платежів за товари, що обліковувались за продажними цінами і за станом на 1.10.97 р. рахувались як відвантажені на рахунку 62 (45 і ін.) за купівельними цінами, включаючи ПДВ, враховуючи, що реалізація їх відображалась, як правило, за надходженням платежів (касовим способом), при надходженні виручки від покупців після 1.10.97 р. повинні бути зроблені записи:
На надходження платежів від покупців:
Дт 51 і ін. - Кт 46 - на суму виручки за відпускними цінами, включаючи ПДВ
На списання сальдо відвантажених товарів, за які надійшли платежі:
Дт 46 - Кт 62(45) і ін. - на суму оплачених відвантажених товарів за купівельними цінами з виключенням ПДВ за даними інвентаризації на 1.10.97 р.
Зобов'язання з податку на додану вартість з обороту оплачених покупцями товарів списується з дебета рахунку 46 "Реалізація", а валовий дохід як різниця між відпускними (без ПДВ) і купівельними (без ПДВ) цінами визначається й відображається в обліку за розрахункорм товарних надбавок, що відносяться до реалізованих за місяць товарів. Необхідно мати на увазі, що джо 1.08.97 р. купівельна вартість відвантажених товарів списувалась на дебет рахунку 62 або 45, а після надходження платежу переносилась на дебет рахунку 46 "Реалізація" за касовим способом обліку відвантаження і реалізації товарів. Синтетичний і аналітичний облік до рахунку 62 (45) вівся в порядку, прийнятому на даному підприємстві. При цьому застосовувались різні підходи до організації обліку товарів відвантажених.
Відображення в обліку операцій з реалізації (оплати) товарів, відвантажених (відпущених) до 1.07.97 р. і не оплачених покупцями до 1.10.97 р., є значно складнішим як може здатися на перший погляд, що наглядно видно з наступного прикладу.
Приклад 1. На відображення в обліку оплати і реалізації товарів, відвантажених до 1.07.97 р. і не оплачених покупцями.
1. До 1.07.97 р. відвантажено покупцю товари за договірними відпускними цінами, включаючи ПДВ, на суму 1400 грн.. в т.ч. ПДВ - 233 грн.
2. Облікова продажна вартість відвантажених товарів - 1500 грн.
3. Купівельна вартість відвантажених товарів - 1250 грн., в т.ч. ПДВ, сплачений постачальнику товарів, - 208 грн.
4. Платіж (виручка) за відвантажені товари надійшов від покупця в листопаді 1998 р. в сумі 1400 грн., в т.ч. ПДВ 233 грн.
Виходячи з положень Інструкції та методології обліку реалізації товарів касовим способом, що до 1.07.97 р., як правило, застосовувався, за даними прикладу 1 треба було б зробити записи:
1. За данимиінвентаризації відвантажених і не оплачених товарів за станом на 1.10.97 р. підприємства торгівлі, які до 1.10.97 р. реалізацію товарів відобразили в обліку за надходженням платежів на рахунки в банку (касовим способом), суму ПДВ у залишку відвантажених і неоплачених товарів (опис інвентаризації за формою додатку 6, підсумок гр.13), що рахувалася як дебетове сальдо на рахунку 45 або 62, згідно з пунктом 12.1 Інструкції мали відобразити в обліку бухгалтерською проводкою:
Дт 67-1 " З податкових зобовязань"
. Кт 68, субрахунок "3 податку на додану вартість, розрахунковий період
якого не настав" -

 
 

Цікаве

Загрузка...